חפש באתר חיפוש באתר לוגיפס
Linkedin Facebook Whatsapp
כישורים אישיות אמינות
המלצות תוצאות הבחינה
ייעוץ תעסוקתי הכוונה מקצועית הכוונה ללימודים שאלון נטיות

ביצועי
מנהלתי
יזמי
חקרני
אומנותי
חברתי

סיימת את גרסת ההתנסות

תחומים דומיננטיים
נראה כי אלו תחומי העניין שיותר מעניינים אותך.
מקצועות מובילים
אלו המקצועות שהגיעו אצלך למקומות הראשונים.
1

2

3

דייקנו? מתאים לך?

אנחנו מקווים שכן, אבל נגיד שיצא לך רופא/ה, או עורך/ת דין פלילי/ת, האם יש לך את הכישורים להתקבל ללימודים? להצליח?


איך?

למידע נוסף ראה/י הכוונה ללימודים | הכוונה תעסוקתית, מה חדש?

לוגיפס

נשמח לדעת מה דעתך צפה במשובים קודמים

עזר לך? עונה על הציפיות שהיו לך מהשאלון?
חלק מהמשובים יפורסמו באתר, תודה
דירוגך התקבל, תודה.
משובך התקבל במערכת, תודה!

סיימת את שלב שאלון הנטיות. מה עכשיו?

המערכת הפיקה עבורך מידע רלוונטי לגביך על פי המענה שלך בשלב הקודם.

מערכת לוגיפס הכינה מבחנים מותאמים עבורך, על פי כמות התפקידים ששילמת עבורם, ואתה מוכן להתחיל. בשלב זה ניתן גם להרחיב את כמות התפקידים שעליהם אתה עתיד להבחן, עד ל-7 תפקידים לכל היותר.

תוצאות השאלון

יפה, סיימת לדרג את העדפותיך.
מיד לאחר תחומי העיסוק הדומיננטיים עבורך כאן בהמשך, רשימת המקצועות שהמערכת בחרה כמתאימים לך ביותר על פי השאלון.

רגע לפני המבחן

בפניך תפקידים שמערכת לוגיפס התאימה עבורך על פי המענה שלך לשאלון הנטיות שסיימת לאחרונה.
במידה ורכשת חבילה מתקדמת או מורחבת, עליך לבחור כעת -4 תפקידים נוספים לאלו שבראש הרשימה.
עם סיום הבחינה יופקו עבורך דוחות רלוונטיים לתפקידים המסומנים.

אדריכל/ית מעורב/ת בכל שלבי הבנייה והתהליך תוך כדי שמירת קשר הדוק עם הלקוח, עליו/ה לוודא שהתוכניות והשרטוטים שהגיש/ה ותכנן/ה מתורגמים נכון במהלך הבנייה. עליו/ה לוודא שהכל נעשה על פי התקנות, וכי כל אישורי הבנייה הנדרשים הושגו ובתוקף. עליו/ה להתחשב בגורמים סביבתיים ולהיות בעל/ת ידע בחשמל, חומרי בנייה וחוקי בנייה, כמו כן עליו/ה להשגיח על הקבלן בעת הבנייה.
אחים ואחיות העוסקים בסיעוד, אחראים, ע"פ ההגדרה בחוק, לטיפול בחולים ובריאים, אבחון חריגה ממצב בריאותי רצוי, ביצוע פעולות מצילות חיים, ניהול הטיפול הסיעודי והתחלת טיפול ראשוני, טיפול בהתאם לתוכניות טיפול רפואית, יכולת הפעלת מכשור רפואי, הכשרת מטופלים ומשפחות לתפקוד במצב בריאות לקוי ופיקוח על עובדי סיעוד מסייעים.
כושר גופני הוא מכלול היכולות של אדם לבצע פעילות גופנית במתארים שונים (בין אם מדובר בעצימות נמוכה או גבוהה, במשך זמן קצר או ארוך). כושר גופני תורם לבריאות ומונע מחלות לב. לכושר הגופני 10 מרכיבים: מהירות, זריזות, כוח, כוח מתפרץ, גמישות, סיבולת שרירית, סיבולת לב-ריאה, שיווי משקל, קואורדינציה ודיוק בתנועה. (מקור: ויקיפדיה)
פועל/ת בתחום טכנולוגיות המידע, ואחראי/ת, בין השאר, על חיבור של רכיבים ושל תתי-מערכות לכדי מערכת יחידה ווידוא שתתי-המערכות פועלות יחד כמערכת שלמה. תפקיד משלב/ת המערכות (אינטגרטור/ית) הוא לחבר מערכות נפרדות תוך שימוש במגוון טכניקות כדוגמת תקשורת נתונים, Business Process Management, Enterprise Application Integration, או תכנות ידני. (מקור - ויקיפדיה)
תפקידו/ה המרכזי של כל איש/ת מכירות הוא כמובן למכור ולמכור כמה שיותר. על מנת למכור יש להכיר את עקרונות השיווק הבסיסיים, ולהיות מסוגלים ליצור קשר אמיתי עם הלקוח. אנשי מכירות טובים הם בראש ובראשונה אנשים בעלי כישורי תקשורת מצוינים.
אָנִימָטור/ית, בעברית מַנְפִּישׁ/ה, יכול/ה לעסוק במגוון תחומים שונים הכוללים קולנוע, טלוויזיה, משחקי וידאו ואינטרנט. האנימטור/ית עוסק/ת בהפקת סרטים המורכבים מתמונות בודדות רבות הנקראות תמונות מפתח (Keyframes) שיחד יוצרות את אשליית התנועה הנקראת הנפשה, כשהן מוצגות במהירות אחת אחר השנייה. התמונות באנימציות יכולות להיות מצוירות באופן ידני, בעזרת שימוש במחשב, או באמצעות כל טכנולוגיה אחרת. (מקור - ויקיפדיה)
אנליסט/ית הינו מנתח/ת נתונים, התפקיד כולל לזהות מגמות ולבצע תחזיות לגבי העתיד, ובאופן ספציפי לנתח את המידע המצטבר כדי לקבל החלטות עסקיות טובות יותר המבוססות נתונים.
ארכאולוג/ית עוסק/ת באיסוף וחקר נתונים חומריים על עברה של האנושות, החל מהופעת הסוג אדם ועד לעבר הקרוב ביותר. הנתונים יכולים להיות כלים עתיקים, עצמות, מבנים וכל שריד אחר הנוגע לאדם, לפעולתו ולסביבתו, הנאספים באופן שיטתי (למשל בחפירה ארכאולוגית המנוהלת בידי ארכאולוג/ית). הארכאולוג/ית נוטים לשיתוף פעולה עם חוקרים מתחומים משיקים כגון גיאולוגים, היסטוריונים, אנתרופולוגים, פיזיקאים וביולוגים. (מקור: ויקיפדיה)
בדיקת תוכנה זה תהליך שנועד להעריך את איכותה של תוכנה ועמידתה בדרישות שהוצבו לה, בדיקות תוכנה מהוות חלק אינטגרלי מתהליכי הנדסת תוכנה והבטחת איכות תוכנה. (מקור: ויקיפדיה)
בק אופיס (באנגלית: Back Office), ברוב החברות, הוא החלק המטפל במשימות קיום החברה עצמה. דוגמאות לכך יכולות להיות מחלקות טכנולוגיית המידע (הדואגות לכך שהטלפונים והמחשבים יעבדו), הנהלת חשבונות ומשאבי אנוש. בבנקאות, משמעות המונח היא המקום שבו פועלות מערכות העיבוד המטפלות בניהול החשבונות, סליקה וכדומה. (מקור: ויקיפדיה)
בוגרי ובוגרות לימודי גיאוגרפיה מתנסים במהלך לימודיהם בקריאת מפות, לימודי גיאולוגיה, טופוגרפיה ואקלים. ישנן אפשרויות השתלבות מעניינות בשורות המכון הגיאולוגי, המטאורולוגי ואף ברשות שדות התעופה. במקביל, ניתן לעבור לימודי הסמכה באורך שנה, ולהתחיל ללמד גיאוגרפיה במסגרת בתי הספר.
גננת או גַּנָּן עוסק/ת בהוראה במסגרת גן ילדים, ואחראי/ת על הלמידה של התלמידים, כחלק מתהליך החינוך. בין השאר: ביצוע הפעלות יצירתיות מסוגים שונים, דאגה לפיתוח דמיון וחשיבה, ומתן ערכים בסיסיים לילדים. (מקור: ויקיפדיה)
עיצוב גרפי הוא מקצוע שעיקרו עיצוב לעבודות דפוס, אריזות מוצרים או אתרי אינטרנט. התוצר הסופי מופק על ידי שילוב של תמונות, טיפוגרפיה, סמלים, צבעים ומולטימדיה. הלקוחות של המעצב/ת עשויים להיות מוציאים לאור, גורמים מהדפוס, או מהמדיה הדיגיטלית, מפרסמים, או יצרנים. לעיתים רבות הגרפיקאיים אחראיים גם לסידור האותיות בדפוס הבלט ולאיורים. (מקור: ויקיפדיה)
דייל/ת אוויר עובד/ת במטוס נוסעים, ומהווה חלק מצוות האוויר בחברת תעופה, הממונה על בטיחותם ורווחתם של הנוסעים, ועל מתן מידע ושירותים שונים להם. (מקור: ויקיפדיה)
דיפלומט/ית זהו שם כולל לכל אחד מהנציגים הרשמיים של מדינה, או ארגון בינלאומי (כגון האו"ם, האיחוד האירופי או האיחוד האפריקאי) שנשלח/ת למדינה אחרת על מנת לנהל באופן רציף יחסים בינלאומיים בין שתי המדינות (או בין הארגון למדינה). הדיפלומט/ית מהווה שליח/ה מטעמו של הדרג המדיני, ואמון/ה על ייצוג האינטרסים של המדינה השולחת בפני מדינת היעד. הדיפלומט/ית הוא/היא העיניים, האוזניים והקול של מדינתו/ה, ועליו/ה לתרגם את האינטרסים והערכיים הלאומיים לכדי יצירת קשרים ושימורם בחוצות. הדיפלומטים אינם רשאיים להכתיב מדיניות, ואת תפקידם הם מבצעים בהתאם לתכתיב שולחיהם, המדינאים. עם זאת, דיפלומטים הנשלחים למדינה מסוימת משמשים מקור הידע והמומחיות עבור מדינתם בנוגע למדינה זו. (מקור: ויקיפדיה)
המדריך הוא הדמות המובילה בקבוצה בתוך מסגרת בלתי פורמלית חינוכית כמו תנועת נוער, ארגון נוער, מרכז קהילתי וכדומה. בראש ובראשונה המדריך הוא מחנך. המדריך אחראי על ארגון פעילות הקבוצה (פעולות, טיולים ואירועים שונים), על העברתה, על הדינמיקה בקבוצה, ועל כל חניך כפרט בקבוצה. לרוב, המדריך מבוגר מחניכיו בשנים ספורות. מושג זה מושאל גם לקבוצות למידה או רכישת מיומנויות שונות על מנת לנכס למורה תכונות של מדריך כגון קרבה ונגישות. (מקור: ויקיפדיה)
כתיבת, תיעוד וחקר אירועים ותקופות היסטוריות. תפקיד ההיסטוריונ/ית הוא לקבוע מתי בדיוק התרחשו אירועים מסוימים בעבר, מה אירע קודם ומה אחר כך וכמובן לקבוע האם אירוע מסוים התרחש במציאות בהלימה לממצאים הקיימים.בנוסף העבודה כוללת בתוכה קריאה וחיפוש בכתבים ישנים, ייתור של מסמכים היסטוריים, ניתוח ומחקר של תמונות, סרטנים ואירועים מהעבר, תיעוד וחקר אירועים ותקופות היסטוריות.
עיצוב פנים ותכנון מבנים של עד 4 קומות. העבודה כוללת עבודה משרדית ותכנון בכלים ייעודיים לתחום השרטוט והאדריכלות, אבל גם יציאה לשטח ואתרי בניה ופיקוח שהדברים נעשים כפי שתכננת. אלו ההיבטים העיקריים של התפקיד ביחד עם שיקולי עיצוב ואסתטיקה בתוך המבנה ומחוצה לו כולל החצרות וסביבת האתר באופן כללי.
התמקדות בשילוב של רכיבים אלקטרוניים ותוכנת מחשב, השתלבות בייצור מוצרים בתחום ה-RF והמיקרוגל עבור מערכות לתקשורת אלחוטית, מערכות צבאיות ואזרחיות (כגון ל"א, מכ"ם ותקשורת).
אחריות על תיאום, תכנון ופיקוח על הבנייה, הענקת אישורים שהעבודה מתנהלת באופן תקין, ייעול תהליכים, ביצוע חישובי כמויות, פיקוח עליון על קבלני ביצוע וקישור בין המשרד לשטח.
העיסוק בתחום כולל: תכנון, תפעול ואחזקה של חומרות וטכנולוגיות מתקדמות, בניית המעגלים החשמליים של מערכות פיקוד ושליטה, והכרות מלאה עם כל הרכיבים הקיימים במערכות טכנולוגיות לטובת פיתוחן.
בתחום זה ניתן לבחור ולשלב בין התמחות בתחום המים והקרקע, או לחילופין בבעלי חיים. התפקיד כולל הטבת תנאי הגידול של המטע או השדה באמצעות הכשרה הכוללת לימודי ביולוגיה, הזרעה מלאכותית, שמירה על משאבי טבע ועוד. עבודה ברפתות ובאורוות, בנוסף למקומות המסורתיים כמו מטעים, חממות, חברות מזון, חברות להשבחת זנים וזרעים ועוד.
העיסוק בתחום כולל: טיפול בתקלות בתחום החשמל, במכונות, ציוד או אחזקת מבנים, הפעלת בקרים מתוכנתים, בניית לוחות חשמל ותכנון מערכות חשמל.
לימודי הנדסאי/ת כימיה מכשירים לעיסוק בתעשיית התרופות והמזון, וניתן להתמחות במגוון תחומים: כימיה מעבדתית, כימיה תרופתית, טכנולוגיות מזון ועוד.
תיכנון, ייעוץ וסיוע בנושאי ומערכות טיהור מים ואוויר, מניעת רעש, תכנון יישובים עירוניים וכפריים ופתרון בעיות בתחומי תעשיות מתקדמות. התקנת רשתיות ותשתיות המים הדרושות לשם הקמת מבנים באזור. לרוב, הנדסאי קרקע ומים עוסקים בהכנת התכניות לקראת ההתקנה, מפקחים על הנעשה באתר ומייעלים מערכות קיימות.
הנדסאי/ת מכונות עשוי/ה להדרש למגוון תפקידים בעולם התעשייה - עיבוד שבבי, עיבוד שבבי ממוחשב, תפעול (כוון) ותכנות של מכונות ממוחשבות CNC המצריכות שליטה בתחום השרטוט הממוחשב ולמידה ספציפית של כלים ומכונות השולטים בתחום.
הנדסאי מכשור ובקרה הינו סוג של תחום ביניים, קרי בין הנדסאי מכונות להנדסאי אלקטרוניקה ומצופה ממנו/ה הבנה טובה של שני הנושאים. התחום מתאפיין בעיקר בנושאים של בקרים מתוכנתים, וויסות של לחצים, בקרה של חום וקור, ספיקה, שרטוט ולמידה ספציפית של כלים ומכונות בתחום.
עיצוב נופים תוך כדי שימוש במיומנויות הנדסה, עיצוב והטכנולוגיה. הדגש המרכזי הינו על שימוש נכון ואסתטי באלמנטים של עולם הטבע, תוך שילובם בעיצוב מודרני.
יצירת סרטים, סרטוני ווידאו לאינטרנט ופרסומות באמצעות כלים דיגיטליים. בלימודים נחשפים ליסודות הצילום, הוידאו, צילום טכני מדעי, צילום דרך המיקרוסקופ, צילום מעשי ועוד.
התחום כולל אחריות על ציוד הסאונד, הפעלתו ואיכותו של הצליל. כמו כן, אחראיות על הקלטה והגברה באמצעות ציוד מקצועי. למעשה, על כל דבר הקשור לצליל המגיע לאוזני הקהל, בין אם ברדיו, טלוויזיה או הופעות חיות.
עוסק/ת בפן הטכנולוגי והיצירתי של פרויקטים שונים, כגון: בימוי, תסריטאות, עריכה וכו'. את הפרויקטים מבצעים באולפני הקלטות, משרדי הפקות, ערוצי טלוויזיה ועוד.
עוסקים בתכנון, פיקוח והקמת מערכות מים ומערכות צנרת, בקרת אקלים בתעשייה, עבודה בתחומי הבקרה והאוטומציה, שירות ותחזוקת ציוד בתעשיות השונות, שיווק ומכירות של ציוד ומכשור, ביצוע עבודות חשמל בהתאם לחוק החשמל, ועוד.
הנדסאי/ת תוכנה עובד/ת בפיתוח תוכנה בחברות היי-טק, סטארט-אפ ובארגונים נוספים. תפקיד ההנדסאי/ת כולל, בין השאר, בדיקות ובקרת איכות (QA), ניתוח מערכות, פיתוח במערך הסייבר ואבטחת מידע, פיתוח אתרים ועוד.
הנדסאי/ת תעשייה וניהול מתמקד/ת בשיטות לייעות ושיפור ביצוע מטלות ותהליכים בתעשייה ובשירותים. בין המטלות תחת אחריותו/ה של ההנדסאי/ת: שיפור שיטות עבודה, תכנון מערך המפעל, ניהול משאבי אנוש, קביעת נהלי עבודה וחלוקת תפקידים, קביעת תקני זמן ושיטות שכר עידוד, אבטחת איכות ובקרת איכות, אימון והדרכת עובדים, השתתפות בגיוס, אימון והדרכת עובדים, תכנון הייצור תוך אילוצי זמן, בקרה כלכלית וניהול ERP, ועוד.
וֶבְּמַאסְטֶר (באנגלית: Webmaster) הוא מקצוע אינטרנטי הנוגע לבנייה ותחזוק (כולל ברמת קוד) של אתרי אינטרנט, כמו גם של הקמה ותחזוק בסיסיים של סביבות שרת עליהם יושבים האתרים השונים. ובמאסטר/ית בדרך כלל בעל/ת ידע בסיסי לפחות בקוד מבנה ועיצוב (Markup-Stylesheet), ואף בעל/ת בקיאות בסיסית לפחות בקוד תוכנה צד לקוח (כגון Javascript). (מקור: ויקיפדיה)
וטרינר/ית הוא/היא רופא/ה המרפא/ת בעלי חיים שאינם בני אדם, כלומר הוא/היא בעל/ת מקצוע שעוסק ברפואה וטרינרית. וטרינר/ית יכול/ה לעסוק במחקר, למידת שטח כלשהו ברפואה, רפואה וטרינרית או פרמקולוגיה. (מקור: ויקיפדיה)
חשב/ת שכר מתמחה בתחומי המשכורות, שכר עבודה, דו"חות מס הכנסה, הפרשות לקרנות וביטוחים, אחריות על פיצויי פיטורין ופנסיה ועדכון תנאי ההעסקה והפרשות השכר בהתאם לשינויים בחוק ובהחלטות לשכת רואי החשבון. כיום, כל עבודת חשב/ת השכר מתבצעת באופן ממוחשב, על בסיס תוכנות שכר והנה”ח מתקדמות וייעודיות שניתן ללמוד אותן בסינאל אוקסברידג' המציעה <u><a href='https://www.synel.co.il/synel-academy/courses-and-training/senior-payroll-accountant-course/' target='_blank'>קורס חשב/ת שכר</a></u> ממוקד ומעשי.
חשמלאי הוא אדם שמקצועו הוא חשמלאות - חיווט חשמלי של בניינים, מכונות וציוד נייח. חשמלאי עוסק בהתקנת ציוד חשמלי חדש או בתחזוקת תשתית קיימת. בחשמלאות קיימים תחומי התמחות ספציפיים, כגון חשמלאות רכב או חיווט תעופתי. למקצוע החשמלאי נדרשת הכשרה. בישראל אחראי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על תחום הרישוי, ומעניק רישיונות לחשמלאים המדורגים בדרגות שונות, בהתאם להכשרתם המקצועית. ביצוע עבודות חשמל על ידי מי שאין ברשותו רישיון מהווה עבירה פלילית. החוק בישראל מגדיר "ביצוע עבודות חשמל" כהתקנה, בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מתקן חשמל כולל השגחה על ביצוע עבודות, ועריכת תוכניות טכניות לביצועה. (מקור: ויקיפדיה)
טכנאי/ת מחשבים עוסק/ת בהבטים פרקטיים של חומרת ותוכנת מחשבים, כגון: הרכבת חומרה, התקנת תוכנה, כוונון וייעול, תחזוקה שוטפת, תיקון חומרה, תיקון בעיות תוכנה (כולל שחזור מידע), אבטחת מידע, שיפור תקשורת המחשבים וייעוץ לקראת קנייה של מחשבים. (מקור: ויקיפדיה)
טכנולוגי המזון מתעסקים בשמירה על בריאות הציבור בכל הנוגע לפיקוח על המזון ותכנון פסי ייצור, מה שכולל גם תכנון תזרימי של המכונות ואת כל התהליכים התעשייתיים של ייצור המזון. מטרתם היא להבטיח כי המזון בטוח לאכילה, נקי מזיהומים ואינו חשוף להתפתחות בקטריות ולגורמי מחלות שונים, וזאת תוך הקפדה על בקרת איכות ושמירת תקנים בינלאומיים כמו IS0 .
טלמרקטינג היא שיטה לשיווק ישיר ולמכירות באמצעות הטלפון. בשיטה זו מתקשרים מוקדנים לביתם או למכשיר הנייד של אנשים ומציעים להם מוצר או שירות. מקבלי השיחה עשויים להיבחר באקראי מספר הטלפונים לצורך איסוף משוב סטטיסטי, או מתוך רשימות שמופקות ממאגרי מידע כדי להעלות את הסיכוי להצלחת המכירה. טלמרקטינג נחשב למדרגה ראשונית בפרסום. (מקור: ויקיפדיה)
הייעוץ החינוכי הוא שירות מקצועי המוקם בתוך הארגון החינוכי ומיועד לשרת את הארגון לשם קידום התפקוד המיטבי והרווחה הנפשית של התלמידים וצוותי החינוך, תוך התאמה למציאות משתנה, במטרה לקדם באופן שיטתי את ההתפתחות הנפשית, החברתית, הלימודית והמקצועית של התלמידים והצוות. מסגרות העבודה של יועץ/ת חינוכי נותנות לגיטימציה לסגנונות עבודה עם דגשים שונים, כגון חינוך פסיכולוגי, ייעוץ טיפולי ועבודת מטה. (מקור: ויקיפדיה)
יועצי מס עוסקים במתן ייעוץ לנישומים בנושאי מסים ובייצוג נישומים בפני רשויות המס כולל הגשת טפסים מסוימים לרשויות המס. הם נדרשים לידע מקיף בחוקי המיסים ובהנחיות רשות המיסים, ובפרט לבקיאות בניהול ספרים ובניכוי מס במקור. (מקור: ויקיפדיה)
ייעוץ תזונה הוא מקצוע פרא-רפואי המתמקד בהתאמת התזונה על פי צורכיהם האישיים של בני אדם. ההתאמה מתחשבת במאפיינים הפיזיולוגיים, בגיל, ובמצב הבריאותי והאסתטי של הגוף. יועצי תזונה (או תזונאים/דיאטנים) עובדים במערכות הבריאות (קופות חולים, בתי חולים, בתי אבות, לשכות בריאות הציבור ועוד), במועדוני כושר ובמגזר הפרטי. (מקור: ויקיפדיה)
ייעוץ ארגוני הוא תחום המתמקד בארגון ובתהליכים בתוכו ובסביבתו, ונועד לשפר את התפקוד שלו. ייעוץ ארגוני תומך בארגון המתמודד עם סביבה דינמית. במציאות זו נדרש הארגון להגביר באופן מתמיד את יכולותיו וכושר הסתגלותו, כך שלמעשה הוא נמצא באופן מתמיד בתהליכי שינוי. מטרתו של תהליך הייעוץ לעזור לארגון להשיג את מטרותיו ולצמוח, תוך שהוא מצמיח את העובדים. בעידן הידע מתבססת ההבנה שהצלחתו של הארגון תלויה ברווחה של האנשים העובדים בו, הנדרשים להביא יכולות אינטלקטואליות ורגשיות מפותחות להשגת מטרות הארגון. תפקיד היועץ לסייע למנהלים בארגון להבין ולהגדיר את מטרותיו בתוך הסביבה שבה הוא פועל, ולבחור את הדרך המיטבית להשגתן. (מקור: ויקיפדיה)
יועץ משכנתאות הוא בעל מקצוע עצמאי הפועל כיועץ פיננסי לצורך גיוס, תפעול ומינוף הון בהלוואות מגובות - משכנתה. (מקור: ויקיפדיה)
בוגר/ת תואר אקדמי בכלכלה או במנהל עסקים עם התמחות במימון, העוסק/ת בתחום כלכלי במסגרת מקצועית או אקדמית. תחום הכלכלה באקדמיה מוגדר על פי רוב כמדע החברתי החוקר את פעילות כלכלית כדי להשיג הבנה של התהליכים הקובעים את הייצור, הפצה וצריכה של סחורות ושירותים במשק. כלכלנים מועסקים בעסקים רבים הפועלים בתחום הפיננסי כמו בנקים וחברות ביטוח כמו גם בגופים אחרים כגון חברות מסחריות שונות, בתי השקעות, מוסדות ציבוריים. מחקר כלכלי מתבצע גם במחלקת המחקר של בנק ישראל. (מקור: ויקיפדיה)
לַבּוֹרַנְט/ית (בעברית: מַעְבְּדָן/ית) עוסק/ת בניהול מעבדה ובפיקוח על העבודה ועל הניסויים שמתבצעים בה. הלבורנט/ית דואג/ת להכין חומרים בתחילת כל ניסוי, לארגן כלים ואף לעיתים קרובות לבצע ולהדגים את הניסוי. תפקיד הלבורנט/ית הוא סידור המעבדה, הכנת החומרים והכלים וביצוע הניסויים והפיקוח עליהם. (מקור: ויקיפדיה)
שומר או מאבטח הוא אדם שעוסק באבטחה לרבות אבטחה אזרחית, ותפקידו למנוע גישתם של אנשים לא מורשים לשטח מסוים, כדי להבטיח את ביטחונם של אנשים ורכוש הנמצאים בשטח זה. (מקור: ויקיפדיה)
בקרת איכות היא תהליך שמשלב בדיקות ובחינות, שנועדו לאיתור תקלות במוצר, ואימות שרק מוצרים תקינים ימשיכו את מסלול העבודה וישוחררו למכירה. בקרת איכות יכולה להיות מלאה, כלומר כל מוצר ומוצר עובר בדיקה, או מדגמית, שבה המבקר דוגם בצורה אקראית מוצרים מוגמרים או בשלבי ביניים, ומבצע עליהם בדיקות אשר מאשרות את תקינותם, והיותם מתאימים להמשך העבודה או לשיווק. בקרת האיכות יכולה, וצריכה, להתבצע גם בשלבי ביניים בתהליך הייצור, ומטרתה אז למנוע קידום של רכיב פגום לשלבים מתקדמים וצורך לתקן את המוצר השלם, שמחייב פירוקו בהשקעת עלויות גבוהה. (מקור: ויקיפדיה)
גישור הוא שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים שבה גורם נייטרלי מסייע לצדדים לסכסוך להשיג הסכם בעניין שבו לצדדים יש אינטרס משותף יחד עם חילוקי דעות. הגישור מאפשר הגעה לפשרה ופתרון ללא הליך משפטי. גישור יכול להיעשות במגוון תחומים, למשל גישור לפני גירושין, גישור עסקי ועוד. (מקור: ויקיפדיה)
מדע המדינה (באנגלית: Political science) הוא תחום ידע אקדמי החוקר את המדינה והשלטון ובעיקר השלטון של המדינה המודרנית. נחקרות בו גישות פוליטיות ומבנים של חברות גדולות, על בסיס ההגדרה של מושג המדינה כפי שהוגדר על ידי אפלטון בשילוב עם ההגדרה המודרנית של המושג, וכן רעיונות ואידאולוגיות פוליטיות. (מקור: ויקיפדיה)
המושג מדעי החיים (באנגלית: Life sciences) מתאר קבוצה של דיסציפלינות במדעי הטבע, העוסקות בחומר החי על פני כדור הארץ, בהתפתחות החיים, בהשלכות יצורים חיים על הסביבה וביחסי הגומלין בין יצורים חיים. המונח משמש בעיקר בהקשרים אקדמיים, כשמה של פקולטה להוראה ולמחקר; במרבית ההקשרים משמש המונח כמילה נרדפת לביולוגיה, אך בהקשרים אחרים מציין תחום רחב יותר, העשוי לכלול גם רפואה ומדעים נוספים (מקור: ויקיפדיה).
הנדסה אזרחית הוא תחום רחב של ההנדסה העוסק בתכנון, בתכן ובביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה, הציבור והפרט. המשימות האופייניות בהן עוסק/ת מהנדס/ת אזרחי/ת כוללות מבנים ובניינים רבי קומות, מבני דיור ותעשייה, דרכים, שדות תעופה, נמלים, מתקני אנרגיה, גשרים, סכרים, ניצול משאבי מים, הידרולוגיה ומבנים הידרולוגיים, כבישים ומחלפים, אספקת מים וביוב והיבטים של ניהול הבנייה. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת ביוטכנולוגיה היא ענף של ההנדסה העוסק ברתימת תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה והחקלאות. זוהי נגזרת של תעשיית ההיי טק, אשר משתמשת באורגניזמים שונים או חלקים ממנה לתועלת המין האנושי. זהו מקצוע רב תחומי, עתיר ידע ודינמיות, המבוסס על חידושים מדעיים וטכנולוגיים בתחומי הביולוגיה והכימיה. אנשי הנדסת ביוטכנולוגיה משתלבים בתהליכי המחקר והפיתוח והן בתהליכי הייצור בהנדסה גנטית, הנדסת רקמות, הנדסת הסביבה, הנדסה סביבתית-מיקרוביאלית, הנדסת מזון ופיתוחים מתחום הביולוגיה. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת בניין היא תת-תחום של הנדסה אזרחית, אשר כוללת תחום רחב של ההנדסה העוסק בתכנון, בתכן ובביצוע של מבנים ומערכות לצורכי התעשייה, הציבור והפרט. המשימות האופייניות בהן עוסק/ת מהנדס/ת אזרחי/ת כוללות מבנים ובניינים רבי קומות, מבני דיור ותעשייה, דרכים, שדות תעופה, נמלים, מתקני אנרגיה, גשרים, סכרים, ניצול משאבי מים, הידרולוגיה ומבנים הידרולוגיים, כבישים ומחלפים, אספקת מים וביוב והיבטים של ניהול הבנייה. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת חומרה היא תחום בהנדסה העוסק בעיצוב, בפיתוח, ובתכנון רכיבי חומרה למחשב או להתקן אלקטרוני אחר, כמו מיכשור סלולרי וציוד תקשורת. הנדסת החומרה כוללת גם ארכיטקטורת מחשב העוסקת בתכנון המחשב באמצעות רכיביו (או גם תכנון רכיבים באמצעות תת-רכיבים) אך לא בכל ההיבטים של תכנון הרכיבים עצמם, פיתוחם ותכנון ייצורם. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת חשמל (לרוב: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה) היא תחום הנדסי אשר עוסק, במובנו הרחב ביותר, במניפולציה של גלים אלקטרומגנטיים. הנדסת החשמל כרוכה לרוב בתכנון מעגלים חשמליים והתאמתם ליישום הדרוש, ומכסה מגוון רחב של תת-תחומים ביניהם הספק, אלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, בקרה, עיבוד אותות ותקשורת. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסה כימית או הנדסת כימיה היא ענף בהנדסה העושה שימוש בעקרונות של כימיה, פיזיקה, מתמטיקה וכלכלה, לצורך שימוש, ייצור, והמרה של כימיקלים, חומרים ואנרגיה. ההנדסה הכימית עוסקת במעבר מפיתוח תהליכים בקנה מידה מעבדתי, דרך הקמת מתקני פיילוט לייצור ראשוני ובחינת היתכנות ועד לתפעול ושדרוג מתקני ענק בתעשייה הגדולה. מהנדסי כימיה ממלאים מגוון רחב של תפקידים: פיתוח ראשוני משלב הרעיון, הקמת מערכי ייצור "בינוניים" ללימוד בעיות תפעוליות וניהול מערכי ייצור מלאים בתעשייה התהליכית. המקצוע הוא רב-תחומי ומאפשר השתלבות במגוון רחב של תעשיות ותפקידים. מהנדסי הכימיה לעיתים מכונים גם "מהנדסי תהליך", בשל עיסוקם בתהליכי ייצור. (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת מכונות היא ענף בהנדסה העוסק בתהליכי מחקר, תכנון, פיתוח, ייצור ותחזוקה של מערכות מכניות ומערכות אנרגיה, ובהן מנועים, כלי רכב, מכונות, מערכות להפקת אנרגיה ולניצולה, מערכות מיזוג אוויר, מערכות בקרה ואוטומציה, רובוטים ומערכות אלקטרו-מכניות. באופן מסורתי כלולים בהנדסת מכונות גם מכלים (Vessels) וגם צנרת כוח (Power Piping). (מקור: ויקיפדיה)
הנדסת תעשייה וניהול (או הנדסה תעשייתית, באנגלית: Industrial engineering) היא תחום הנדסי, אשר עוסק בעיקר ביישום של עקרונות הנדסיים וטכניקות של ניהול מדעי לשמירה על רמה גבוהה של פרודוקטיביות בעלות מיטבית במפעלים תעשייתיים. תחום התעשייה והניהול הוא תחום דינמי שממשיך ומתפתח, תוך התאמה לצורכי המשק וחתירה מתמדת לייעול ושיפור התהליכים הארגוניים והגדלת פריון העבודה בייצור. (מקור: ויקיפדיה)
מורה עוסק/ת בהוראה, כאשר המורה אחראי/ת על הלמידה של תלמידיו כחלק מתהליך החינוך. לרוב, המורה מועסק במסגרת כיתה של בית ספר השייך לחינוך פורמלי. גיל הילדים הלומדים בבית ספר יסודי נע בין 6-13. (מקור: ויקיפדיה)
מורה עוסק/ת בהוראה, כאשר המורה אחראי/ת על הלמידה של תלמידיו כחלק מתהליך החינוך. לרוב, המורה מועסק במסגרת כיתה של בית ספר השייך לחינוך פורמלי. גיל הילדים הלומדים בחטיבה ובתיכון נע בין 12-18. (מקור: ויקיפדיה)
חינוך מיוחד הוא חינוך המוכוון לסיפוק מענה לצורכיהם הייחודיים של תלמידים שהמסגרות הרגילות של מערכת החינוך אינן מתאימות להם. המסגרות לחינוך מיוחד משמשות הן לחינוך תלמידים עם לקויות הפוגעות בתפקודם באופן משמעותי, והן לחינוך תלמידים מחוננים. תלמיד נזקק לחינוך מיוחד כאשר הוא אינו מסוגל להפיק תועלת מתוכניות החינוך של בתי-הספר והגנים הרגילים, אשר אינן מתאימות לו ואינן עונות על צרכיו. (מקור: ויקיפדיה)
מזכיר/ה הוא/היא עובד/ת העוסק/ת בענייני המנהלה של ארגון או אחת מיחידותיו, ולעיתים בענייני המנהלה של אדם יחיד. תפקידי המזכיר/ה כוללים, בין היתר: תיאום פגישות בארגון ומחוצה לו, טיפול במידע המגיע למשרד, הדפסת תכתובת משרדית לסוגיה, הכנתם של חדרי ישיבות, קבלת שיחות טלפון אל היחידה הארגונית, קבלת פני קהל מבקרים המגיע לארגון, ועוד. (מקור: ויקיפדיה)
ביצוע תפקידי מזכירות תוך שימוש בטרמינולוגיה משפטית, נהלים ומסמכים. הכנת מסמכים משפטיים והתכתבויות, כגון זימונים, תלונות, בקשות ועוד. כמו כן, מזכיר/ה משפטי/ת עשוי/ה לסייע גם במחקר משפטי.
מזכיר הוא עובד העוסק בענייני המנהלה של ארגון או אחת מיחידותיו, ולעיתים בענייני המנהלה של אדם יחיד. תפקידי המזכיר כוללים, בין היתר: תיאום פגישות בארגון ומחוצה לו, טיפול במידע המגיע למשרד (מיון, הפצה, קטלוג, תיוק וכו'), הדפסת תכתובת משרדית לסוגיה, הכנתם של חדרי ישיבות, קבלת שיחות טלפון אל היחידה הארגונית, ובפרט אל מנהלה, ומתן מענה להן או הפנייתן לגורם המתאים, ועוד. במקצוע זה ישנו סוגי תפקידים והתמחויות שונים, דוגמת מזכירות רפואית הנלמד בקורס אקדמאי. (מקור: ויקיפדיה)
קבלה, איחסון והנפקת סחורה, חומרים, ציוד ופריטים אחרים מהמחסן למילוי מדפים, מתלים, שולחנות או הזמנות של לקוחות. מחסנאי/ית עשוי/ה להפעיל ציוד כוח למילוי הזמנות, וכמו כן עשוי לסמן מחירים על סחורה ולהקים תצוגות מכירה.
מכשירן/ית מטפל/ת בתקלות בציוד אשר בתחום אחריותו - מכשור, בקרה ותקשורת. הוא דואג לכייל ולאמת כלי מדידה במפעלים לפי נהלים, ולעיתים עובד עם מערכות בקרה אלקטרוניות ואפילו אופטיות, תלוי בסוג התפקיד.
מלקט/ת אחראי/ת על ליקוט סחורה, בדר"כ ממחסנים, וסידורה באופן ידני או באמצעות מלקטת חשמלית. מלקטים מועסקים בעיקר במחסני חברות שונות, למשל חברות שילוח, מחסני מזון, חברות קוסמטיקה, רשתות חשמל ורשתות הלבשה.
כל מפעל אשר מחזיק 50 עובדים ומעלה מחויב להחזיק עובד בתפקיד ממונה/ת על הבטיחות. תפקידו/ה הוא לדאוג לכל נושא הבטיחות במפעל, למנוע תאונות ולנהל את הסיכונים השונים, כולל בדיקת תקינות המפעל, זיהוי מפגעים, התראה של המפגעים מול העובדים וההנהלה של המפעל, ובמידה והיו תאונות עבודה לערוך דו"ח למניעת הישנות התאונה.
מנהל עסקים הוא תחום ידע אינטרדיסציפלינרי במדעי החברה העוסק בתורת הניהול של ארגונים בעלי מטרות רווח. בתי הספר למנהל עסקים הם, על פי רוב, במעמד פקולטה במוסדות ההשכלה הגבוהה. בין הנושאים הנחקרים בתחום נמנים שיווק, מימון, חשבונאות, הנעת עובדים, ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע, יזמות עסקית, חקר ביצועים ועוד. במסגרת התחום נלמדות טכניקות לקבלת החלטות ברמה הכללית לארגון, כגון קביעת ערכי ליבה לארגון, קביעת אסטרטגיה ויעדים, ויישומם באמצעות המחלקות השונות של הארגון. (מקור: ויקיפדיה)
למנהלי בית הספר יש תפקיד מרכזי בתפקוד בית הספר ובקידומו. עיקר תפקידם של המנהלים הוא ניהול בית הספר, במטרה לאפשר את תפקודו התקין ולשפר את הישגיו ואת תהליכי הלמידה בו. בהתאם לכך, על מנהל/ת בית ספר לגבש מדיניות עבור ההיבטים השונים של תפקוד בית הספר כארגון חינוכי-לימודי, כמו שיעורי בית. מדיניות זו צריכה להיות מוסכמת על הפיקוח והמורים ולהתקבל בשיתוף ההורים והתלמידים. המנהל/ת אחראי/ת על עיצוב חזון בית הספר ואופן התנהלותו בהתאם לחזון, ניהול שינוי ארגוני אם יש צורך, קידום אקלים חינוכי מיטבי בבית הספר, קידום צוות בית הספר והתפתחותו המקצועית, וניהול הקשר בין בית הספר להורי התלמידים וכן לגורמים שונים בקהילה וביישוב בו מצוי בית הספר (מקור: ויקיפדיה).
מנהל/ת החשבונות אחראי/ת על עבודת הנהלת החשבונות היומיומית הכוללת, בין השאר, הנפקת חשבוניות ורישומן, הכנת משכורות, תשלום לספקים, גביית חובות, רישומי מלאי, התאמות הבנקים, ומטלות נוספות התלויות באופיו הספציפי של הארגון. הרישומים נעשים על פי כללים מקובלים, בשיטת הנהלת החשבונות הכפולה או החד צידית, ובנוסף, מכין/ה את הדיווחים התקופתיים (חודשי או דו-חודשי) לשלטונות המס. (מקור: ויקיפדיה)
התפקיד המרכזי של מנהל/ת יבוא-יצוא הוא איתור לקוחות ושווקים חדשים לתוצרי החברה וניהול הקשר עם רשויות, עמילי מכס ולקוחות. מנהל/ת היבוא-יצוא אחראי/ת על טיפול ופיקוח על רישיונות יבוא-יצוא, מוביל/ה ומנהל/ת מו"מ עם ספקים, סוכנים ולקוחות שונים, וקובע/ת הסכמים, כולל תהליכי שילוח.
תפקידו/ה של מנהל/ת הייצור הוא לנהל את תהליכי הייצור במפעל ואת צוות העובדים שבו, בדגש על פיתוח מקצועיות והתייעלות, בהתאמה ליעדים של המפעל ובכפוף לנהלי הבטיחות. בין המשימות הכלולות בתפקיד: הכנת לו"ז ייצור ותכנית עבודה שנתית, מתן מענה שוטף לתקלות והטמעת תהליכי בקרת איכות ע"פ נהלי תו התקן.
מנהל/ת הלוגיסטיקה אחראי/ת על אספקת מגוון מוצרים ושירותים במצב שמיש - למקום בו הם נדרשים, במינון המתאים, בעיתוי הנכון ובעלות הנמוכה ביותר. כאשר במונח מוצרים ושירותים נכללות כל התשומות והתפוקות הדרושות, כלומר חומרי גלם, אנרגיה, מוצרים בתהליך, אמצעי תובלה, שינוע, אחסנה, חלוקה והפצה, אחזקה, כוח אדם ומוצרים מוגמרים. (מקור: ויקיפדיה)
ניהול כולל של מערך הלשכה, בין השאר: טיפול בלקוחות פנים, חוץ, ספקים ואורחים, ניהול צוות מזכירות, פיקוח ומעקב אחר משימות לביצוע, מתן מענה אדמינסטרטיבי, מתן מענה טלפוני, ניהול יומני הנהלה ועוד.
שף, מהמילה הצרפתית chef, הוא המנהל האחראי על המטבח, על יצירת תפריטים ומתכונים, על הכשרת סגל ופיקוח על הבישול. השף מנחה את סגל הטבחים, האופים, הקצבים וכל אחד אחר המעורב בהכנת האוכל. תחום אחריותם של השפים נוגע, בין היתר, להתווית אופייה הקולינרי של המסעדה, תכנון התפריט, ותמחור המנות (כלומר, קביעת עלות הכנת המנה והמחיר שייגבה עבורה). השפים עובדים לרוב במטבח עצמו, בין אם בהכנת האוכל בפועל או בהדרכת עוזריהם, אך מאחר ששמו של השף מהווה נדבך חשוב במוניטין של המסעדה נוהגים לעיתים השפים להתערות בקהל הסועדים בזמן הגשת האוכל. כיום, כמעט כל המוסדות המכינים כמויות גדולות של אוכל, כגון מסעדות ומלונות, מעסיקים שף שינהל את תהליך הבישול. (מקור: ויקיפדיה)
מנהל/ת מכירות אחראי/ת למעשה על כל תחום המכירות במחלקה/בארגון הרלוונטי/ת, ובין היתר על: ניהול עובדי המכירות, ניהול תקציבים, הנעה ליעדים, חתירה מתמדת להגדלת נפח המכירות, ועוד.
תפקיד מנהל/ת מעבדה כולל אחריות מלאה על תפעול המעבדה, ותחת אחריות זו כלול: השתתפות בתכנון וביצוע מחקרים, כתיבת דוחות מדעיים ופיתוח פרוטוקולים חדשים, אחריות על הזמנות, ניהול תקציבים, תשתיות המעבדה ונושאי בטיחות, תמיכה מקצועית והדרכת סטודנטים, ועוד.
ניהול משאבּי אנוש הוא תחום של ניהול המתייחס לעיסוק בכוח האדם כמרכיב מרכזי בהבנת התנהגות הארגונים. תחום ניהול משאבי האנוש שואף למצוא את ההתייחסות המתאימה ביותר לכוח האדם בארגון, על מנת שהארגון יוכל להפיק מהם את התועלת המרבית ולקדם את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר. בימינו, ניהול המשאב האנושי עוסק יותר ויותר בנושאים כגון הנעת העובד, דאגה לרווחתו ויצירת תחושת מחויבות ("מחוברות עובדים") שישמר את הקשר הרציף בין האדם והארגון באופן המיטבי ביותר. (מקור: ויקיפדיה)
ניהול בתחום הסיעוד כולל הובלת הצוות הסיעודי וקבלת החלטות בתוך ארגונים המעסיקים אחים ואחיות. המקצוע כולל אחריות דומה לתפקידי ניהול אחרים, כך שהוא כולל תכנון, ארגון, איוש, הכוונה ובקרה של הצוות. מקובל שאחים/אחיות מוסמכים/ות יהיו בעלי השכלה נוספת, למשל תואר שני בסיעוד או דוקטורט בסיעוד.
רכש הוא תהליך עסקי או ארגוני או פסיכולוגי הכולל פעולות, נהלים והליכים הדרושים לצורך רכישת מוצרים ושירותים או תודעה עבור הרוכש. תהליכי הרכש מתייחסים לכל ניצול משאב למטרת הרכישה, למעט משכורות לעובדים. מנהל/ת רכש הוא/היא בעל/ת התפקיד הבכיר ביותר ברכש ותפקידו/ה לנהל את היחידה הארגונית, להתוות את דרכה ולעיתים לנהל את יתר הצוות, אם קיים. מנהל/ת הרכש כפוף/ה למנכ"ל, למנהל/ת הכספים או למנהל/ת התפעול, בהתאם לאופי הארגון ולמעמדו של הרכש בו. (מקור: ויקיפדיה)
מנהל/ת רשת או מִנְהֲלַן/ית רֶשֶׁת הוא מקצוע הקשור ברשתות מחשבים ובטכנולוגיית המידע. מנהל/ת רשת אחראי/ת על האמצעים המרכיבים את רשת המחשבים של ארגון מסוים, ובכלל זה אחראי/ת על ציוד החומרה הרלוונטי, כדוגמת כרטיסי הרשת, מודמים, רכזות, מתגים, נתבים. מתוקף תפקיד זה, מנהל/ת הרשת מבצע/ת הגדרות והתקנות של ציוד רשת, תחזוקה של ציוד זה, ניטור פעולתו התקינה של הציוד, והתקנה ותחזוק של תוכנות המשמשות לניהול רשתות מחשבים. (מקור: ויקיפדיה)
מנהל/ת שיווק בחברות קטנות ובינוניות, הוא/היא למעשה "איש/אשת מכירות בכיר/ה", ולעיתים קרובות התואר מכיל את שני המושגים, למשל "מנהל/ת שיווק ומכירות". ממנהל/ת השיווק מצופה לעשות כל מה שקשור למכירות - להוביל, ליזום ולבצע. בחברות גדולות ובינוניות מדובר בתפקיד שנמצא מעל איש/אשת או מנהל/ת המכירות. מנהל/ת השיווק מתווה מדיניות, הקצאת משאבים, בחירה של פלטפורמות ואפיקים אפקטיביים, בחירת המסרים, קהל היעד ועוד.
שרשרת אספקה (או רשת לוגיסטית) היא מערכת מתואמת של ארגונים, אנשים, פעילויות, מידע ומשאבים המעורבים באספקת מוצר או שירות מהספק עד ללקוח. פעילויות שרשרת אספקה הופכות חומר גלם ורכיבים למוצר מוגמר המסופק ללקוח הקצה, ובסופו של דבר עד לפינויו הסופי (Disposal) המסמל את גמר מחזור החיים של המוצר. (מקור: ויקיפדיה)
מנהל/ת תיקי לקוחות עוסק/ת בעיקר בשימור לקוחות קיימים, במקביל לגיוס של לקוחות חדשים. משימות התפקיד הן, בין השאר, שמירה על קשר רצוף עם לקוחות הארגון, הפקת דוחות, מעקב אחד עמידה ביעדים ולוחות זמנים, ניתוח נתונים, שמירה על קשר עם גורמים פנים-ארגוניים הרלוונטיים ללקוח, ועוד.
ניתוח מערכות מידע הוא עיסוק המשלב ידע מתחום מדעי המחשב מחד, ומדעי הניהול מאידך, שבאמצעותו מבצעים אנליזה, בוחנים מערכת או תפישה כלשהי לפני מִחְשובה (כלומר, לפני התחלת כתיבת קוד ותכנות), וקובעים קשרים לוגיים פשוטים בין מרכיבי המערכת, לשם ייצוגה הפרקטי באמצעים ממוחשבים. ניתוח מערכות משלב ידע וניסיון בכל מחזור החיים של מערכת המידע, משלב הייזום, דרך האפיון והעיצוב. (מקור: ויקיפדיה)
עיצוב אופנה הוא תחום של אמנות שימושית העוסק בעיצוב ביגוד ועזרי ביגוד. העוסק/ת בעיצוב אופנה נקרא/ת "מעצב/ת אופנה" או "אופנאי/ת". (מקור: ויקיפדיה)
עיצוב פנים הוא תחום התמחות באדריכלות העוסק בתכנון ובשינוי חללים פנימיים במבנים. מקצוע זה התפתח מתחום האדריכלות, ועד המאה ה-20 היה מדובר במקצוע אחד. שלא כאדריכלות, עיצוב פנים אינו עוסק בתכנון של מבנים שלמים, בקונסטרוקציות ובהקשרים אורבאניים, אלא בתכנון חללים פנימיים לפרטי פרטים. עיצוב הפנים מתייחס לצורכי האדם בחללים הבנויים, במבני ציבור, כגון בנק, בית חולים וספרייה, ובבתים הפרטיים ונותן מענה לצרכיו הפיזיים והנפשיים, לדוגמה, מיקום וגודל החדרים השונים בבית, תאורה ההולמת צרכים שונים, ויורד עד לפרטי תכנון ארונות המטבח. (מקור: ויקיפדיה)
עגורן הוא ציוד מכני הנדסי וסוג של מנוף המיועד להרמת גופים כבדים, בישראל מכונים העגורנים בשם "מנופים" ומפעילם בשם "מנופאי/ת", ועגורני הצריח שנפוצים באתרי בנייה מכונים "מנוף ענק". הפעלת עגורן זו עבודה מאוד אחראית ובעלת רמת סיכון גבוה, עליו לשמור ולקיים באדיקות את נהלי הבטיחות הנדרשים וכל חריגה מכך משמעותה סכנת חיים. (מקור: ויקיפדיה)
מרפאים בעיסוק הם בעלי מקצוע פרא-רפואי בתחום טיפולי-שיקומי-חינוכי המכוון לשילוב האדם במעגל החיים והרחבת תפקודו העצמאי בתחום הפיסי, הרגשי, הקוגניטיבי והחברתי. הריפוי בעיסוק מכוון למימוש יכולותיו התפקודיות של המטופל ובאפשרותו להשתלב בפעילויות השוטפות המתאימות לגילו, הרגליו והעדפותיו (מקור: ויקיפדיה).
תיווך נדל"ן הוא תחום העוסק בהפגשת מוכרים וקונים בעסקאות נדל"ן, לרוב תוך גביית עמלה, אם העסקה בוצעה (אחוז מתוך סכום העסקה ששולם) ואם לאו. בעלי נכסי נדל"ן (מבני מגורים וקרקעות, פרטיים או מסחריים) המעוניינים למכור או להשכיר את נכסי הנדל"ן שברשותם יכולים לפנות לאדם המכונה "מתווך נדל"ן" שתפקידו הוא לאתר קונים או שוכרים פוטנציאליים על מנת לבצע את עסקת הנדל"ן. (מקור: ויקיפדיה)
תִּכְנוּת מחשבים (לרוב מכונה בקצרה תִּכְנוּת, או לעיתים קִידּוּד) הוא תהליך הכתיבה, הבדיקה והתחזוקה של קוד המקור של תוכנית מחשב. מלאכת התכנות נעשית בשפת תכנות מתאימה, הנבחרת בהתאם לאופי התוכנית הנכתבת ובהתאם למקובל במסגרת מקום העבודה או הפרויקט שבמסגרתו נכתבת התוכנית. כתיבת קוד המקור מתבססת לרוב על הרחבתו של קוד מקור קיים, אם כי במקרים רבים קוד המקור הנכתב הוא חדש לחלוטין. מטרתו של המתכנת בכתיבה היא יצירת תוכנית מחשב המתנהגת באופן המבוקש. לתהליך התכנות נדרשים ידע ומומחיות בנושאים רבים, לרבות ידע בתחום היישום, אלגוריתמיקה ולוגיקה. (מקור: ויקיפדיה)
עיקר התפקיד של מתעד/ת הנדסי/ת הוא בהעברה מפיתוח לייצור של מוצרי החברה, תוך ריכוז והובלת הפעילויות ההנדסיות הנדרשות למוכנות המוצר לייצור במקביל למתן דגשים להיבטים הטכנולוגים והתפעולים הנוגעים לתכנון המוצר. כמו כן, תמיכה הנדסית במוצרים קיימים, ניהול קבלני משנה וליווי תהליכי הייצור. התיעוד נעשה בכתיבה טכנית והמחשה ויזואלית טכנית של התהליך בעזרת תמונות רבות. זאת בשימוש בתוכנות שרטוט שונות (למשל Autocad, Visio, Solidworks) ותיעוד במערכות ERP.
מלגזה היא כלי רכב מנועי המשמש להעמסת מטען והובלתו למרחקים קצרים באמצעות זרועות פלדה המוכנסות מתחת למטען. המלגזה הפכה להיות ציוד הכרחי בתעשייה ובמסחר, בייחוד לתפעולם השוטף של מפעליי יצור, סדנאות עבודה ומחסנים. מלגזות בעלות גודל, עוצמה ומבנה שונה משמשות כציוד מכני הנדסי למגוון שימושים. כך למשל קיימות מלגזות ייעודיות להרמת מכולות ומלגזות חשמליות קטנות המשמשות להרמת ציוד למדפים במחסן. (מקור: ויקיפדיה)
תחבורה ציבורית (ראשי תיבות: תחב"צ) היא שם כללי למערך תחבורה המסיע אנשים שלא ברכבם הפרטי. במקרים רבים נמצא מערך התחבורה הציבורית בפיקוח ממשלתי או עירוני. התחבורה הציבורית פועלת במקביל בתוך הערים וכן בדרכים בין-עירוניות ומחולקת למערכי הסעת המונים ולמערכי הסעת נוסעים בודדים, בנתיב מוגדר מראש או במסלול מותאם. לקווי התחבורה הציבורית לוחות זמנים קבועים, בהתאם לתכיפות ותדירות השימוש בהם. (מקור: ויקיפדיה)
נטורופתיה היא סוג של רפואה אלטרנטיבית הכוללת מגוון של פרקטיקות פסאודו-מדעיות שממותגות כ"טבעיות", "לא פולשניות", או מקדמות "ריפוי עצמי". האידאולוגיה והשיטות של הנטורופתיה מבוססות על ויטליזם ורפואה עממית, ולא על רפואה מבוססת ראיות. (מקור: ויקיפדיה)
ניהול תחום האחזקה בארגון, וכחלק מכך: הפעלת נהלי עבודה, חתירה לשיפור ביצועי אחזקה בדגש על הורדת אחוז תקלות, ניהול צוות האחזקה בשוטף, קליטת ציוד חדש והטמעתו.
בקרת איכות היא תהליך שמשלב בדיקות ובחינות, שנועדו לאיתור תקלות במוצר, ואימות שרק מוצרים תקינים ימשיכו את מסלול העבודה וישוחררו למכירה. בקרת איכות יכולה להיות מלאה, כלומר כל מוצר ומוצר עובר בדיקה, או מדגמית, שבה המבקר דוגם בצורה אקראית מוצרים מוגמרים או בשלבי ביניים, ומבצע עליהם בדיקות אשר מאשרות את תקינותם, והיותם מתאימים להמשך העבודה או לשיווק. בקרת האיכות יכולה, וצריכה, להתבצע גם בשלבי ביניים בתהליך הייצור, ומטרתה אז למנוע קידום של רכיב פגום לשלבים מתקדמים וצורך לתקן את המוצר השלם, שמחייב פירוקו בהשקעת עלויות גבוהה. (מקור: ויקיפדיה)
סוכן/ת ביטוח עוסק/ת במכירה של פוליסות ביטוח, כנציג/ה של חברת הביטוח המוציאה את הפוליסה, ובמתן שירות ראשוני למבוטח בעת הגשת תביעה לחברת הביטוח. סוכן/ת ביטוח פועל/ת כעצמאי/ת, או במסגרת סוכנות ביטוח המעסיקה סוכנים רבים. הכנסותיו/ה של סוכן/ת הביטוח מבוססות על עמלות מחברת הביטוח בהתאם להיקף המכירות. (מקור: ויקיפדיה)
סוכן/ת שטח עוסק/ת במכירות, מחוץ למשרדי הארגון, כאשר המיקוד הינו בעמידה ביעדי המכירות, תוך גיוס לקוחות חדשים ושימור הלקוחות הקיימים בארגון.
סוֹצְיוֹלוֹגְיָה היא מדע העוסק בחברה ובהתנהגות החברתית של האדם. אַנְתְּרוֹפּוֹלוֹגְיָה, או חקר תרבות האדם, היא ענף מדעי העוסק בחקר האדם. היא עוסקת בעיקר בחקר תרבות האדם בעולם בכל התקופות, בסמלים שיצר, ובהשפעות השונות שלו ושל סמליו על הסביבה לאורך השנים. בעבר המחקר התמקד בהשוואה בין תרבויות שונות, אך כיום האנתרופולוגיה עוסקת גם בחקר חברות לכשעצמן, ורכיביהן, והיטשטש הגבול בינה לבין שאר מדעי החברה. (מקור: ויקיפדיה)
עובדי ייצור נמצאים בפס הייצור של המפעל, והם עוסקים בייצור המוצרים עצמם. כחלק מכך, אחראים על שמירת על איכות המוצרים, ועובדים תוך הקפדה על נהלי העבודה והבטיחות של המפעל.
עבודה סוציאלית היא מקצוע טיפולי העוסק בבעיות חברתיות ובסיבות שגרמו להן, על ידי קידום יחידים, משפחות וקהילות מעבר למגבלות ולקשיים בהם הם נתונים. (מקור: ויקיפדיה)
עורך/ת דין (בראשי תיבות: עו"ד) הוא/היא אדם/אישה המורשה/ית לעסוק בעריכת דין ובמתן ייעוץ משפטי, לאחר שלמד/ה משפטים וקיבל/ה הסמכה מתאימה ממוסד רשמי. בקרב עורכי הדין מקובלת התמחות לתחומים ספציפיים של המשפט, המשפט האזרחי (נקרא גם משפט פרטי) הוא שם כולל למספר ענפים משפטיים, המסדירים את מערכות היחסים שבין הפרטים (בני אדם או חברות) לבין עצמם. המשפט האזרחי מסדיר את הזכויות ברכוש (דיני קניין), עוסק בהתחייבויות רצוניות ולא רצוניות בין פרטים (דיני חוזים ודיני נזיקין) ובמערכת היחסים בתוך התא המשפחתי (דיני משפחה). (מקור: ויקיפדיה)
עורך/ת דין (בראשי תיבות: עו"ד) הוא/היא אדם/אישה המורשה/ית לעסוק בעריכת דין ובמתן ייעוץ משפטי, לאחר שלמד/ה משפטים וקיבל/ה הסמכה מתאימה ממוסד רשמי. בקרב עורכי הדין מקובלת התמחות לתחומים ספציפיים של המשפט, משפט מסחרי כולל כללים שקובעים, בין השאר, אילו סוגי חברות מסחריות קיימות, איך מקימים חברה, איך מפרקים חברה, מה הם אמצעי התשלום הקיימים במשק וכדומה. המשפט המסחרי עוסק בחלק של עולם החוק ובדיני מסחר, דיני חברות ודיני ניירות ערך וכדומה. (מקור: ויקיפדיה)
עורך/ת דין (בראשי תיבות: עו"ד) הוא/היא אדם/אישה המורשה/ית לעסוק בעריכת דין ובמתן ייעוץ משפטי, לאחר שלמד/ה משפטים וקיבל/ה הסמכה מתאימה ממוסד רשמי. בקרב עורכי הדין מקובלת התמחות לתחומים ספציפיים של המשפט, המשפט הפלילי הוא ענף משפטי, שתכליתו הסדרת חיי החברה על ידי הגדרת התנהגויות שליליות מסוימות כבלתי-חוקיות. וזאת באמצעות כללי עשה ואל-תעשה. אדם המפר כללים אלה יואשם בביצוע עבירה פלילית, עשוי לעמוד לדין ולהיענש בהתאם לעונשים הקבועים בחוק. המשפט הפלילי חל על תחום רחב ומגוון של התנהגויות פליליות. כאלו שהוגדרו בחוק המשפטי כהתנהגויות פליליות - ובא לקבוע כללי הימנעות מהתנהגויות אלו באמצעות הרתעה, העמדה לדין, ענישה וקלון. (מקור: ויקיפדיה)
עורך/ת פטנטים (ובראשי תיבות עו"פ) הוא/היא אדם/אישה בעל/ת הסמכה משפטית וטכנולוגית המאפשרת לסייע לאנשים לרשום זכויות קניין רוחניות, ובראשם פטנטים. לרוב, עורך/ת הפטנטים נדרש/ת לרישיון ייחודי המבטיח כי יש לו/ה את הידע והמומחיות הנדרשים לשרת את לקוחותיו/ה. (מקור: ויקיפדיה)
עורכים אמונים על עריכת חומרים כתובים על היבטיה השונים, כגון: עריכה לשונית (למשל, תיקון שגיאות כתיב ותחביר), עריכה עניינית (למשל, שיפור מידת הדיוק והבהירות של החומר הכתוב) ועריכה ספרותית (למשל, שכתוב פסקאות שסגנונן לקוי). בנוסף, עורכים מסייעים לכותבים לאמץ הרגלי כתיבה נכונים ולזהות דרכים בהן ניתן לשפר את שטף הכתיבה.
עיצוב תעשייתי הוא תחום מקצועי העוסק ביצירה ובפיתוח מוצרים המיוצרים באופן חרושתי או סדרתי. עיצוב זה מתאפיין בתהליך של מחקר, חשיבה קונצפטואלית, חדשנות רעיונית, אפיון צורני ומורפולוגי, פיתוח ותכנון ועד לבקרה של תהליכי הייצור, השיווק, המכירה והשימוש של המוצר. בהליך זה ניתן להשביח את האסתטיקה והשמישות של המוצר. העוסק/ת בעיצוב תעשייתי קרוי/ה מעצב/ת תעשייתי. עיצוב המוצר הוא תחום בעיצוב תעשייתי. עיצוב המוצר מתמקד במוצרים בלבד ואילו לעיצוב תעשייתי יש פוקוס רחב יותר על רעיונות, מוצרים ושיטות. בנוסף להתחשבות באסתטיקה, שמישות והנדסת האנוש, תחום זה מתחשב בהנדסת העצם, תועלת כמו גם שמישות, השתלבות בשוק ועניינים אחרים. (מקור: ויקיפדיה)
פִיזְיוֹתֵרַפְּיָה הוא מקצוע בריאות העוסק באבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה. התחום עוסק בשיפור יכולות תפקודיות וטיפול בבעיות עצב - שריר - שלד. תחומים אלה כוללים טיפול נשימתי בפגים, ילדים ומבוגרים, טיפולים התפתחותיים, טיפול ושיקום אורתופדי ונוירולוגי בבוגרים, פגיעות ספורט, כאבי שרירים, טיפול יציבתי, דליפות שתן, שיקום לאחר אירוע מוחי, שיקום קטועים ועוד. תפקיד הפיזיותרפיה הוא להביא את המטופל לתפקוד מיטבי. (מקור: ויקיפדיה)
פִילוֹסוֹפְיָה היא חקר מושגי יסוד בהכרה האנושית כמו קיום, מציאות, נפש, הכרה, היגיון, מוסר, סיבתיות, ידע ושפה. גישתה של הפילוסופיה לשאלות אלה היא גישה ביקורתית, שיטתית ומסתמכת על בניית טיעונים רציונליים. (מקור: ויקיפדיה)
מפתח/ת ההדרכה עוסק/ת בפיתוח חומרי הדרכה עבור ארגון כלשהו, בדגש על הדרכת עובדים, בכל רמות הארגון. בין השאר, נעשה שימוש ביצירת לומדות, הקמת חומרי הדרכה פרונטליים ומקוונים, תחזוקת חומרי ההדרכה ועוד. בתהליך פיתוח ההדרכה יש לאפיין את הצרכים הארגוניים הספציפיים, ומתן פיתרון הדרכתי ייעודי עבורם.
הפלנר/ית השיווקי/ת מועסקים בדר"כ במשרדי פרסום, ומתכננים את אסטרטגיית השיווק עבור לקוחות. מתוך כך, על הפלנר/ת לבצע ניתוחי שוק, להכיר את צרכי הלקוח ולעבוד אל מול תקציב מוגדר.
פְּסִיכוֹלוֹגְיָה קְלִינִית היא ענף בפסיכולוגיה העוסק בניתוח, באבחון, בהערכה ובפתרון בעיות נפשיות. היא כוללת מחקר מדעי ויישום של הפסיכולוגיה, למטרות הבנה, איתור, מניעה וסיוע במצוקה או בחוסר תפקוד פסיכולוגי, וקידום התפתחות אישית והרגשת מיטביות. עיסוקים מרכזיים בעבודת הפסיכולוג הקליני הם הערכה פסיכולוגית וטיפול פסיכולוגי. (מקור: ויקיפדיה)
פסיכולוגיה תעסוקתית, היא ענף קרוב לפסיכולוגיה הארגונית, אך מתמקדת יותר בפרט - בדגש על ייעוץ והכוונה לבחירת קריירה והיבטים פסיכולוגיים של האדם בסביבת עבודתו. היא משיקה לפסיכולוגיה הארגונית גם במיקוד בעולם העבודה וכן בכך ששני התחומים עוסקים בין היתר במיון ובהשמה של עובדים. בישראל, פסיכולוגיה תעסוקתית (ייעוץ תעסוקתי) ופסיכולוגיה ארגונית (ייעוץ ופיתוח ארגוני) הם ענפי התמחות נפרדים בתוך ההתמחות בפסיכולוגיה חברתית-ארגונית-תעסוקתית. (מקור: ויקיפדיה)
פקידי בנק עוסקים במתן שירות פרונטאלי ללקוחות הבנק, במגוון תחומים: ביצוע תשלומים, הפקדות צ'קים ומזומן, מכירת מוצרים פיננסיים ועוד.
רַעֲיוֹנַאי/ת (בלועזית: קופירייטר/ית) פועל/ת במסגרת משרד פרסום או כפרילנסר/ית ומייצר/ת רעיונות (בעיקר טקסטים) בתחום הפרסום. הוא/היא אחראי/ת על כתיבת החומר הפרסומי, לעומת הארט דיירקטור (הרעיונאי/ת החזותי או המעצב/ת) שאחראי/ת על הצד העיצובי ברעיון. בפועל, הגבולות מטושטשים, ושני הצדדים מבצעים ביחד את החשיבה היצירתית. תחומי העבודה של הקופירייטר/ית: פרינט (מדיה מודפסת), שילוט חוצות, מדיה מיוחדת (פרסום באמצעים לא קונבנציונליים), קידום מכירות, דיוור ישיר, תסריטאות, אינטרנט ומובייל. (מקור: ויקיפדיה)
קלדנות (או: הקלדה עיוורת / כתיבה עיוורת) היא טכניקת הקלדה על מקלדת של מכונת כתיבה או מחשב, המאפשרת הקלדה יותר מהירה ופחות מעייפת מנטלית וגופנית מהמקובל. לרוב תפקידי קלדנות מוצעים בבתי המשפט, אך לעיתים גם במשרות אדמיניסטרציה שונות. (מקור: ויקיפדיה)
קלינאי תקשורת הם בעלי מקצוע פרא-רפואי העוסק באבחון, טיפול ושיקום של אנשים עם לקויות שונות בתקשורת אישית, ובכללן לקויות בדיבור, בהבנה או בהבעת שפה מדוברת, לקויות בתקשורת לא מילולית ולקויות קריאה וכתיבה. (מקור: ויקיפדיה)
רכש הוא תהליך עסקי או ארגוני או פסיכולוגי הכולל פעולות, נהלים והליכים הדרושים לצורך רכישת מוצרים ושירותים או תודעה עבור הרוכש. תהליכי הרכש מתייחסים לכל ניצול משאב למטרת הרכישה, למעט משכורות לעובדים. קניין/ית הוא/היא איש/אשת רכש אשר עוסק/ת ביישום מדיניות הרכש, נותן/ת שירותי רכש למחלקות השונות, מפרסם/ת מכרזים ועוד. (מקור: ויקיפדיה)
קרימינולוג/ית הוא/היא אדם/אישה העוסק/ת בקרימינולוגיה קלינית, חברתית-שיקומית או מחקרית. אפשרויות התעסוקה הן במסגרות השיקום של עבריינים וקורבנות והטיפול בהם. לדוגמה, במסגרת המשטרה, כוחות הביטחון ושירות בתי הסוהר (שב"ס), מוסדות גמילה וטיפול, מסגרות פרטיות או מחקר והוראה אקדמיים. הקרימינולוג/ית החברתי/ת-שיקומי/ת הוא/היא איש/אשת מקצוע, שהכשרתו/ה המקצועית ותפקידו/ה המקצועי מרוכז בגישה מדעית ללמוד וניתוח ההתפתחויות של הסטייה, הדינמיקה של העבריין, זיהוי גורמי הסיכון והתערבות סוציותראפויטית. דהיינו טיפול מערכתי, חברתי והתנהגותי. (מקור: ויקיפדיה)
רואה/ת חשבון (בקיצור: רו"ח) הוא/היא מי שהוסמך/ה על פי חוק לעסוק במקצוע ראיית החשבון, ותפקידו/ה הוא ביצוע ביקורת על דוחות כספיים ומתן חוות דעת עליהם. לרואה/ת החשבון ידע והשכלה רחבה בתחומי החשבונאות, המסים, המימון, הביקורת החשבונאית ותחומים נוספים, הדרושים לביצוע עבודתו/ה. רו"ח רבים מועסקים בחברות כחשבים/ות ומנהלי/ות כספים, אך על בעלי תפקידים אלה אין כל חובה חוקית להחזיק ברישיון רואה/ת חשבון. (מקור: ויקיפדיה)
רופא/ה (נפוץ גם הכינוי דוקטור ובכתיב מקוצר: ד"ר) הוא/היא אדם/אישה העוסק/ת במקצוע הרפואה, אשר נקרא גם רפואה קונבנציונלית. רופא/ה מטפל/ת בחולים ובפצועים על-מנת לרפא אותם וכן עשוי/ה לסייע גם לאנשים בריאים להימנע ממחלות (רפואה מונעת). חלק מהרופאים עוסקים גם במחקר רפואי. (מקור: ויקיפדיה)
רפואת שיניים היא תחום רפואי-כירורגי העוסק במניעה, אבחון וטיפול של מחלות או פציעה בשיניים ובלסתות, ולעיתים גם בפנים, בחלל הפה ובבסיס הגולגולת. (מקור: ויקיפדיה)
רוקח/ת הוא/היא אדם/אישה העוסק/ת ברוקחות - לרוב, בעל/ת תואר בוגר/ת ברוקחות (B.Sc.Pharm), לפחות (או תואר מקביל). רוקח/ת הוא/היא בעל/ת ידע בנושאי מינון, אופן נטילה והשפעות תרופות ואינטראקציות בין תרופות שונות ובינן לבין מזון ותוספים. (מקור: ויקיפדיה)
תהליך הגיוס מתייחס לתהליך הכולל של זיהוי, מיקור, מיון, סינון וראיון מועמדים למשרות (קבועות או זמניות) בתוך ארגון. (מקור: ויקיפדיה)
רפרנט/ית ביטוח מועסק/ת בדר"כ בחברות הביטוח השונות, ותפקידם הוא מתן מענה ללקוחות בכל הקשור לביטוחים השונים שמספקת החברה. הרפרנט/ית עוסק/ת בקליטת לקוחות חדשים, ביצוע שינויים בפוליסה קיימת, תשלומים ועוד.
שוטר הוא עובד במשטרה שתפקידו ליישם, ישירות או בעקיפין, אחד או יותר מיעדיה המרכזיים של המשטרה. (מקור: ויקיפדיה)
שיווק דיגיטלי הוא שימוש באינטרנט לצורך שיווק, מיתוג, פרסום וקידום מכירות של מוצרים, שירותים ורעיונות. (מקור: ויקיפדיה)
מתן מענה לשאלות ובעיות ללקוחות החברה ולקוחות פנימיים. קיימים שני סוגים של שירות לקוחות: פרונטלי וטלפוני. לעיתים נדרש ידע ספציפי, במיוחד כאשר עוסקים בתחומים כמו בנקאות וביטוח. יחד עם מתן המענה ללקוחות, יש צורך גם ברישומו במערכת על מנת לתעד את ההתנהלות לצרכים עתידיים ולמידה.
שמאי/ת הוא/היא אדם/אישה העוסק/ת בהערכת שווי כספי (שומה) של רכוש או נזק לרכוש וכן בהיבטים שונים של פרשנות לעניין חבות ו/או כיסוי ביטוחי. מקצוע זה נחלק למקצועות משנה אחדים: שמאי/ת מקרקעין, שמאי/ת ביטוח, שמאי/ת רכב, שמאי/ת רכוש, שמאי/ת ימי/ת, שמאי/ת חקלאי/ת, סוקר/ת. (מקור: ויקיפדיה)
שרטוט טכני (ובקצרה שרטוט, גם סִרְטוּט) הוא מלאכת יצירת תרשימים דו-ממדיים מדויקים של עצמים לצרכים אדריכליים, הנדסיים או לצרכים טכניים אחרים. שרטוט יכול להיעשות בעזרת עפרונות או עטים על גבי נייר ויכול להיעשות בעזרת מחשב. השרטוט הוא עזר תכנוני ועזר תקשורתי. אדם/אישה שמקצועו/ה הוא שרטוט בלבד נקרא/ת שרטט/ת. מרבית האנשים העוסקים בשרטוט אינם שרטטים בלבד. מלאכת השרטוט נחשבת לידע בסיסי במקצועות טכניים רבים ובעלי מקצוע רבים אינם יכולים לעבוד בלי לשרטט או בלי לקרוא שרטוטים. (מקור: ויקיפדיה)
תכנת/ת CNC עוסק/ת בתהליך הייצור בתחום העיבוד השבבי, ותפקידו/ה הוא ליצור תכנית עבודה על מכונת החריטה באופן ממוחשב, תוך שימוש בשרטוט או מודל תלת מימדי וכתיבת קוד רלוונטי.
תחום התמחיר הוא מערכת חשבונאית-ניהולית, שנועדה לסייע לארגון במעקב, רישום וניתוח עלויות במסגרת תהליכי הייצור, וקביעת אופן העמסתן למלאי. מערכת תמחירית יעילה אמורה לספק מידע שוטף ומדויק על רווחיותו של כל מוצר שהחברה מספקת ללקוחותיה. (מקור: ויקיפדיה)
תפ"י אלו ראשי תיבות של תכנון ופיקוח על היצור. מחלקות התפ"י במפעלים שונים עוסקות בהבנת צרכי הלקוח, תרגום הצרכים הללו לתהליכי העבודה במפעל, ותכנון לו"ז אספקה ועבודה שוטפת אל מול הלקוח.
עם תחילת המבחן תקבל/י לינק במייל להמשך המבחן במקרה ותתנתק/י.
ניתן להיבחן גם במחשב וגם בנייד.
אין בעיה!
באמצעות הלינק ששלחנו לך תוכל לחזור לטופס הזה במועד שמתאים לך ותוצאות שאלון הנטיות (3 ראשונים) ישמרו.
את המקצועות הנוספים תוכל לבחור מחדש.
בהצלחה 😊
לוגיפס

כיצד לפנות אליך?


לוגיפס
שאלון נטיות חינם

בשאלון נטיות נשאל אותך כ 60 שאלות פשוטות.
עליך לסמן את התשובה הנכונה עבורך. המערכת תעבד את הבחירות שלך תוך כדי תנועה ובסוף תציג לך את המקצועות המועדפים עליך.לוגיפס
הכוונה מקצועית מורחבת
הגעת למכסת התפקידים ואינך רשאי לבחור תפקידים נוספים.
לוגיפס
הכוונה מקצועית מורחבת
על פי הערכה שרכשת, מגיע לך מקצועות לבדיקה.
יש לסמן מקצועות נוספים ולנסות שוב, תודה.
לוגיפס

החלפת הטקסט הזה במשוב קצר משלך עשוי לעזור לנבחנים הבאים, אנחנו נקרא, נלמד, וננסה להשתפר, תודה רבה!

המשוב התקבל בהצלחה, תודה!
לוגיפס
1. שאלון נטיות

השלב הראשון בתהליך הוא למיין באמצעות רשימת היגדים ארוכה ומקיפה מה הכי קרוב לליבך, מה מושך אותך ומה היית רוצה שיהיה במקצוע המועדף עליך.
בתם שלב זה, יבחרו 3 מקצועות (לפחות) המתאימים לך ביותר לפני שעוברים לשלב הבא - שלב המבחנים.
השאלון נטיות ניתן בחינם.

עורך דין
רופא
הנדסאית תוכנה
גרפיקאית
לחקור לעומק תחומים חדשים
סגנון חשיבתי מקורי ויוצא דופן
סביבת עבודה יצירתית וגמישה
לוגיפס
2. מבחני לוגיפס

זה לב התהליך, זו הדרך שבה הדברים נעשים גם בעולם האמתי.
מבחני מיון והתאמה - כאן יהיה עליך להתמודד עם שאלונים ומבחנים רבים ושונים כולל שאלון אישיות שבאמצעותם נוכל לדעת לא רק מה חביב/מועדף/אהוב עליך, אלא גם את מידת ההתאמה שלך מבחינת הכישורים ואישיות.
במידה וכבר נבחנת בעבר, אל דאגה - מאגר השאלות שלנו גדול ורנדומלי.

1f4ba9
תפקוד תחת לחץ
סדרות צורניות
יכולת מספרית
הבנת אנגלית
רוטציות מנטליות
לוגיפס
3. תוצאות והמלצות

וזה השלב הכיפי 🙂
לוגיפס תציג לך דוחות עשירים ומפורטים המתארים את רמת התאמתך למקצוע אל מול אלפי נבחנים למשרות בשוק העבודה עבור כל המקצועות שנבחרו בשלב 2.
הדוחות עשירים וכוללים המלצה מסכמת של אחוזי התאמה למקצוע, פירוט של תכונות, כישורים ואישיות, כפי שכאן בדוגמאות כולל אפשרות להפקת דוחות PDF של כל הדוחות.

שירות לקוחות
הנדסאי/ת חומרה
הנדסאי/ת קול וסאונד
מנהל/ת רשת
עורך/ת דין פלילי/ת
הנדסאי/ת קירור ומיזוג אוויר
מתכנת/ת / מפתח/ת
מתווך/ת
מנהל/ת סיעוד
הנדסאי/ת חקלאות
מנהל/ת שרשרת אספקה
הנדסאי/ת אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל עסקים
חשב/ת שכר
איש/אשת מכירות
עורך/ת דין מסחרי/ת
רפרנט/ית ביטוח
הנדסאי/ת אלקטרוניקה
שוטר/ת
טכנולוג/ית מזון
אינטגרטור/ית
ארכיאולוג/ית
מהנדס/ת כימיה
כלכלן/ית
מזכירות רפואית
לבורנט/ית
מנהל/ת מכירות
יועץ/ת חינוכי/ת
קרימינולוג/ית
פסיכולוג/ית תעסוקתי/ת
מנהל/ת תיקי לקוחות
סוכן/ת ביטוח
מהנדס/ת מכונות
קלינאי/ת תקשורת
רופא/ה
מהנדס/ת ביוטכנולוגיה
דייל/ת אוויר
עובד/ת סוציאלי/ת
יועץ/ת תזונה
הנדסאי/ת כימיה
הדרכת ילדים ונוער
שיווק דיגיטלי
נהג/ת מלגזה
הנדסאי/ת צילום ומדיה דיגיטלית
מחסנאי/ת
מזכיר/ה
חשמלאי/ת מוסמך/ת
מורה לחינוך מיוחד
מורה בבית ספר יסודי
הנדסאי/ת בניין
מנתח/ת מערכות מידע
ניהול אחזקה
אנימטור/ית
וובמאסטר/ית
עיצוב תעשייתי
ייעוץ משכנתאות
גננ/ת
מזכיר/ה משפטי/ת
מעצב/ת פנים
סוכן/ת שטח
מנהל/ת שיווק
מלקט/ת
הנדסאי/ת מכונות
מנהל/ת משאבי אנוש
תכנת/ת CNC
פיתוח הדרכה
גרפיקאי/ת
אח/ות
הנדסאי/ת מים וקרקע
אימון כושר גופני
מנהל/ת מטבח
מפעיל/ת עגורן
וטרינר/ית
פסיכולוג/ית קליני/ת
קופירייטר/ית
רופא/ת שיניים
מהנדס/ת בניין
מנהל/ת לוגיסטיקה
מעצב/ת אופנה
טלמרקטינג
אנליסט/ית
מנהל/ת מעבדה
מהנדס/ת תעשייה וניהול
הנדסאי/ת תוכנה
קניין/ית
ממונה/ת בטיחות
מנהל/ת ייצור
מדע המדינה
הנדסאי/ת קולנוע וטלויזיה
בק אופיס
פקיד/ת בנק
מורה בחטיבה ותיכון
מהנדס/ת חומרה
קלדנות
מנהל/ת יבוא-יצוא
ניהול בקרת איכות
רכז/ת גיוס
שרטט/ת
מגשר/ת
דיפלומט/ית
מבקר/ת איכות
מנהל/ת חשבונות
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
מאבטח/ת
מהנדס/ת אזרחי/ת
תפ"י
תמחירן/ית
עובד/ת ייצור
עורכ/ת תוכן
מנהל/ת לשכה
פיזיותרפיסט/ית
הנדסאי/ת חשמל
עורך/ת פטנטים
הנדסאי/ת מכשור ובקרה
מדעי החיים
היסטוריונ/ית
פילוסוף/ית
נהג/ת תחבורה ציבורית
הנדסאי/ת נוף
מנהל/ת רכש
גיאוגרפיה
ייעוץ ארגוני
מתעד/ת הנדסי/ת
בודק/ת תוכנה (QA)
טכנאי/ת PC
עורך/ת דין אזרחי/ת
מרפא/ה בעיסוק
רוקח/ת
רואה/ת חשבון
מהנדס/ת חשמל
יועץ/ת מס
הנדסאי/ת תעשייה וניהול
מנהל/ת בית ספר
פלנר/ית שיווקי/ת
שמאי/ת
נטורופת/ית
מכשירן/ית
אדריכל/ית
לוגיפס
מה מקבלים בסוף הבחינה?

לאחר סיום הבחינה יופקו עבורך דוחות עם מידע מפורט ביותר על רמת התאמתך לתפקידים השונים ועל הביצועים שלך במהלך הבחינה.


לוגיפס
מבחני לוגיפס

כאן ניתן לראות מה הם המבחנים שיהיה עליך להבחן ולידם את התכונות שנמדדות באמצעות כל מבחן ומבחן. לחיצה על מבחן תציג את התכונות שמושפעות ממנו ולחיצה על תכונה תציג את המבחנים המשפיעים עליה.


מבחנים

זו רשימת המבחנים שהמקצוע ידרש להבחן בהם בהמשך תהליך ההכוונה.

אנלוגיות מילוליות ?
גמישות תפיסה צורנית ?
גמישות תפיסה צורנית ?
הבנה טכנית ?
הבנת הוראות מילוליות ?
זכרון - שמות ?
זכרון לטווח בינוני - רשימת מטלות ?
התאמת מחרוזות ?
סדרות מספריות ?
סדרות מספריות ?
סדרות צורניות ?
קריאת נתונים ?
רוטציות מנטליות ?
שליטה בשפה האנגלית ?
תרגילי חשבון ?
חומרה ומערכות הפעלה ?
זכירת ספרות ?
הקלדה מהירה ?
התאמת צורות ?
פתרון תקלות מחשב ?
אוריינות טכנולוגית ?
תכונות

זו רשימת התכונות ש מצריך כדי לבחון את התאמת הנבחן למקצוע.

יכולת חשיבה
חשיבה מופשטת
מבחנים אשר לא בשימוש
הבנת אנגלית
יכולת צורנית
תפיסה מרחבית
גמישות תפיסתית
יכולת מספרית
הבנה כלכלית
זריזות ביצועית
זיכרון יום-יומי
יכולת מילולית
מבחן קבלה
יכולת טכנית
כושר דידקטי
יכולת ניתוח
ידע בחמרה ותוכנה
טכני משולב
ידע באופיס
ידע במערכות הפעלה
ידע בחומרה
ידע טכני (א-ב-ג)
ידע טכני א
ידע טכני ב
ידע טכני ג
ידע בתחום המחשוב
אוצר מילים
לוגיפס
לוגיפס
לוגיפס
המומלצים של לוגיפס

המומלצים של לוגיפס, הם תוצאה משוקללת של העדפות, כישורים ומאפיינים אישיותיים שלך, עם אלו הנדרשים במקצוע.
מה שיפה ומיוחד בהם, שהם לא נבחרו על ידך לא בשאלון נטיות וגם לא בבחירה חופשית.
ולכן, הם תמיד יהיו מקצועות נוספים ושונים מאלו שבחרת. במידה והמומלצים של לוגיפס מדורגים במקום נמוך מהמקצועות שנבחרו עפ"י ההעדפה או הבחירה החופשית, זה סימן שעשית עבודה טובה בשאלון נטיות או בבחירה החופשית 😊
בכל מקרה, מומלץ להתייחס אליהם כאל מקצועות שבהם סיכויי הצלחתך גבוהים וכדאי לך לבחון גם אותם.

אתר זה מציע אפשרות לשימוש ברכיב נגישות. באפשרותך לבטל אפשרות זו.

בחר לכמה זמן יוסתר הכפתור: