חפש באתר חיפוש באתר לוגיפס
LinkedIn Facebook WhatsApp
כישורים אישיות אמינות
לקוחות לקוחות ממליצים למה לבחור בנו? יתרונות המערכת תוצאות הבחינה שאלות נפוצות מחירון
תמחור
תרגול פסיכוטכני בחינם תרגול לפי מקצוע דוגמאות למבחנים משוב המועמדים
שאלון נטיות חינם ייעוץ תעסוקתי הכוונה לחיילים משוחררים הכוונה ללימודים הכוונה תעסוקתית שאלות נפוצות תוצאות הכוונה מקצועית
מבחן פסיכוטכני אונליין

דרך חכמה למיון עובדים

מבחן פסיכוטכני ❯❯

מבחני כישורים

חדש
אנלוגיות מילוליות
הוראות

במבחן זה יוצג לך זוג מילים מודגש ("השאלה").
עליך למצוא את הקשר בין זוג המילים הללו.
לאחר מכן, עליך לבחור את זוג המילים שמקיים את הקשר הדומה ביותר לקשר בין זוג המילים המודגש.
שים לב: יש חשיבות לסדר המילים בזוג.

מבחן "אנלוגיות מילוליות" בודק את היכולת לזהות את הקשר הקיים בין שתי המילים המופיעות בדוגמה ומציאת זוג מילים נוסף שבו קשר זה מתקיים. מיומנות זו קשורה ליכולת המילולית ומהווה חלק משמעותי מהאינטליגנציה האנושית, הסקה אינדוקטיבית (יכולת הסקה ממקרה פרטי לכלל), הגיון יום-יומי, יכולת הלמידה ועוד.

עין: אופטומטריסט
שיניים: שיננית
אוזן: שמיעה
אף: אפיפית
ילדים: ילדים
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
אופטומטריסט הוא איש מקצוע, המטפל באיבר "עיניים", כמו ששיננית היא אשת מקצוע המטפלת באיבר "שיניים". כל הזוגות האחרים אינם שומרים על אותו היחס.
רדוד: עמוק
נמוך: גבוה
אמת: שקר
שמן: רזה
שחור: לבן
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא - נמוך: גבוה. הקשר בין רדוד לעמוק הוא קשר של עוצמה: "עמוק הוא יותר מאשר רדוד". אמנם על פניו נראה כי מדובר בהפכים (כמו אמת ושקר וכמו שחור ולבן), אך למעשה, אלו תכונות שאינן הפוכות זו לזו אלא נמצאות על רצף של אותה תכונה: עומק. בדומה לזוג המילים בשאלה - נמוך וגבוה נמצאות על רצף של אותה תכונה "גובה", וגם שמן ורזה נמצאים על רצף של אותה תכונה "משקל".
בית: גג
עץ:
ענפים
שורשים
צמרת
עלים
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא - צמרת. הקשר בין בית לגג הוא ש"גג הוא החלק העליון של הבית". כעת, עלינו להבין מהו החלק העליון של העץ. זוהי הצמרת. כלומר: "גג הוא החלק העליון של הבית" כמו ש: "צמרת היא החלק העליון של העץ"
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
הבנת הוראות מילוליות
הוראות

במבחן זה יוצגו לך בכתב הוראות מילוליות מורכבות.
יהיה עליך לעקוב לאחר ההוראה המפורטת בשאלה, על מנת לבחור את התשובה הנכונה.

מבחן "הבנת הוראות מילוליות" מיועד לבדוק את היכולת של הפרט להבין הוראות מילוליות הניתנות בכתב, וליישמן בצורה מתאימה. מיומנות זו חשובה ונדרשת במיוחד בתחומים בהם ניתנות הוראות רבות ו/או מסובכות ויש צורך להבין ולבצע אותן באופן מדוייק.

סדר את רשימת המילים הבאה על פי אורך המילה (מהקצרה לארוכה). מה יכולה להיות המילה השלישית?
מלון, מלפפון, תות, אבטיח, ברוקולי
מלון
אבטיח
ברוקולי
מלפפון
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
הסבר: המילה הקצרה ביותר היא "תות" במכילה 3 אותיות בלבד. לאחריה, במקום השני, תהיה המילה "מלון", המכילה 4 אותיות. המילה "אבטיח" עם 5 אותיות היא הבאה בתור, והיא המילה השלישית. חשוב לוודא שאין ברשימה מילים נוספות עם 5 אותיות, העשויות להיות אף הן במקום השלישי.
המשפט הזה מורכב מכמה מילים. כמה מילים יש במשפט הראשון בשאלה זו?
10
12
5
7
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
על מנת לענות נכונה על השאלה, יש להבין מה נדרש- המשפט השני, המסתיים בסימן שאלה מסביר מה נדרש לעשות: יש לספור כמה מילים יש במשפט הראשון בשאלה: 1. המשפט 2. הזה 3. מורכב 4. מכמה 5. מילים. המשפט הראשון מורכב מ-5 מילים, ולכן התשובה "5" היא התשובה הנכונה.
בשנה יש ארבע עונות: קיץ, סתיו, אביב, חורף. אם יש יותר עונות המכילות 4 אותיות בשמן מעונות המכילות כל כמות אחרת של אותיות, בחר בתשובה "נכון", אחרת בחר בתשובה המתארת את כמות העונות המכילות 4 אותיות בשמן.
נכון
2
3
לא נכון
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
על מנת לענות על השאלה, יש להבין מה נדרש: בחלק השני של השאלה כתוב "אם... בחר בתשובה... אחרת... בחרת בתשובה...". חלק זה הוא החלק החשוב בשאלה. יש לפרקו לשלבים: א. "אם יש יותר עונות המכילות 4 אותיות בשמן מעונות המכילות כל כמות אחרת של אותיות" - נבדוק כמה עונות יש המכילות ארבע אותיות בשם שלהן. העונות כתובות בחלק הראשון של השאלה: 1. סתיו 2. אביב 3. חורף. יש שלוש עונות המכילות 4 אותיות בשמן. ב. "בחר בתשובה נכון" - זו התשובה בה יש לבחור. * אם לא היו יותר עונות המכילות 4 אותיות בשמן, היה צורך לבדוק את החלק האחרון של ההוראה "אחרת בחר בתשובה המתארת את כמות העונות..." ולבחור בתשובה המתאימה לכך.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
סדרות מספריות
הוראות

במבחן שלפניך יוצגו לך מספרים בשורה. המספרים קשורים זה לזה בחוקיות מסוימת.
עליך לגלות חוקיות זו, ולהחליט מהו המספר שצריך להופיע בהמשכה של שרות המספרים (במקום סימן השאלה).

המבחן כולל 25 שאלות וברשותך 9 דקות.

מבחן "סדרות מספריות" בוחן את היכולת להבין חוקיות בתוך סדרות חשבוניות, תוך שימוש בהסקה אינדוקטיבית ודדוקטיבית. מיומנות זו נחשבת למרכיב משמעותי באינטליגנציה האנושית כבר עשורים רבים.

10 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 20 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 40 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 70 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 110 Arrow Left Icon of an arrow pointing left ?
150
160
120
220
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
סדרה זו דומה לסדרה הקודמת, אך החוקיות בה שונה. למספר הראשון (10), הוסיפו 10 על מנת להגיע למספר הבא- 20. ל-20 הוסיפו 20 על מנת להגיע ל-40. ל-40 הוסיפו 30 על מנת להגיע ל-70, ל-70 הוסיפו 40 והגיעו ל-110. נבחן את התוספות: +10 --> +20 --> +30 --> +40. כעת הבנו כי יש להוסיף 50 על מנת להגיע למספר הבא, 110+50 --> 160
2 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 4 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 12 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 48 Arrow Left Icon of an arrow pointing left ?
96
480
240
120
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
4 הינו 2 כפול 2 או 2+2. מסתמן כי ניתן להמשיך את הסדרה באמצעות פעולת חיבור או כפל. המעבר מ-4 ל-12 הינו על ידי הכפלת המספר 4 ב-3 (או תוספת של 8). המעבר מ-12 ל-48 הינו על ידי הכפלת המספר 12 ב-4 (או תוספת של 36). סביר כי הסדרה המתבקשת היא סדרה של כפל. נבחן את המעברים: *2 --> *3 --> *4. סביר כי המעבר הבא יתבצע על ידי כפל ב-5. נחשב- 48*5. החישוב מעט מורכב, אך הואיל והתשובות רחוקות זו מזו, ניתן להסתפק בחישוב מקורב- 50*5=250.
10 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 20 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 30 Arrow Left Icon of an arrow pointing left 40 Arrow Left Icon of an arrow pointing left ?
50
25
70
14
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
ניתן לראות כי כל אחד מהמספרים גדול ב-10 מהמספר שלפניו. 20 הוא 10 ועוד 10, 30 הוא 20 ועוד 10 וכן הלאה. על כן, המספר הבא בסדרה צריך להיות 50, שהוא 40 ועוד 10.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
משחק התאמות
הוראות

במבחן שלפניך עליך להתאים במהירות הגדולה ביותר בין תמונה (אחת) לתאור טקסטואלי (שתי אפשרויות).
כדי לצפות בתמונה לוחצים על העיגול הכחול שבמרכז.

ואז בוחרים בטקסט שהכי מתאים לתמונה - מהירות זה שם המשחק!
בחרת מהר? תקבל הרבה כוכבים (ציון גבוה), בחרת לאט? (ציון נמוך), טעית? (0).


ויש גם בונוס קטן (חיובי/שלילי) שניתן לפי הזמן שייקח לך לזמן את התמונה הבאה ולכן עדיף לא להמתין סתם


כדי להקל עליך, נתחיל עם כמה שאלות לתרגול בלבד.

מבחן "משחק התאמות" בוחן את היכולת להתאים במהירות ובדיוק בין תמונה לבין מילה. מיומנות זו מעידה על מהירות האסוציאציות, הדיוק בביצוע משימות התאמה והגמישות החשיבתית במעבר בין חשיבה מילולית לחשיבה צורנית.

במבחן שלפניך עליך להתאים במהירות הגדולה ביותר בין תמונה (אחת) לתיאור טקסטואלי (שתי אפשרויות).

כדי לצפות בתמונה לוחצים על העיגול הכחול שבמרכז.

ואז בוחרים במהירות את הטקסט שהכי מתאים לתמונה - מהירות זה שם המשחק!

בחרת מהר? תקבל/י הרבה כוכבים (ציון גבוה), בחרת לאט? (ציון נמוך), טעית? (0).


ויש גם בונוס קטן (חיובי/שלילי) שניתן לפי הזמן שייקח לך לזמן את התמונה הבאה ולכן עדיף לא להמתין סתם.


כדי להקל עליך, נתחיל עם כמה שאלות לתרגול בלבד.

חדש
סדרות צורניות
הוראות

במבחן שלפניך תוצג לך סדרת צורות. הצורות קשורות זו לזו בחוקיות מסוימת במבנה גרפי גמיש על גבי רקע קונכייה. עליך לגלות חוקיות זו, ולהחליט מהי הצורה שצריכה להופיע בהמשכה של סדרת הצורות (במקום סימן השאלה.). המבחן כולל 25 שאלות וברשותך 13 דקות.

מבחן "סדרות צורניות" בוחן את היכולת להסיק על חוקיות הקיימת בין הצורות אותן רואה הנבחן. מיומנות זו קשורה לפוטנציאל הקוגניטיבי (אינטליגנציה כללית) אשר יש לאדם, ובאופן זה היא נמדדת באופן שאינו תלוי בתרבות.

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך להחליט מהי הצורה שצריכה להופיע בהמשכה של סדרת הצורות (במקום סימן השאלה).

התשובה הנכונה היא משושה. אם נסתכל על סדרת הצורות ממרכז הקונכיה (קו יחיד) החוצה (לכיוון סימן השאלה), נראה כי בכל צורה נוסף קו יחיד לעומת הצורה הקודמת. כך, הצורה הראשונה מכילה קו יחיד, השנייה שני קווים... אנו מחפשים צורה בעלת שישה קווים.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
במקרה זה המבנה שונה, ואינו נע ממרכז הקונכייה החוצה. ניתן לראות בצורות שלמטה שורה המתפתחת משמאל לימין, כאשר כל צורה מסתובבת ברבע סיבוב (90 מעלות) לעומת הצורה הקודמת. כך, הצורה הראשונה נמצאת עם ה "ראש" למעלה, השנייה עם ה "ראש" לצד ימין, והצורה הבאה בסדרה צריכה להיות עם ה "ראש" למטה, נשליך את המסקנה הזו על השורה העליונה ונגיע לפתרון.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא - כוכב שחור גדול. אם נבחן את שתי השורות העליונות, נראה שישנה חוקיות המורכבת משני היבטים. משמאל אנו רואים צורה לבנה וקטנה, במרכז אנו רואים צורה אפורה וגדולה יותר, ובצד ימין אנו רואים צורה שחורה וגדולה ביותר. כלומר- ככל שאנו מתקדמים מצד שמאל לצד ימים, הצורות הולכות וגדלות וכן הולכות ומתכהות. בהתאם לחוקיות אותה הבנו מצורת העיגול וצורת הריבוע, ננסה למצוא את התשובה הנכונה עבור צורת הכוכב. אנו מחפשים כוכב שחור, ועל כן תשובות עם כוכב אפור אינן מתאימות. בנוסף, אנו מחפשים כוכב גדול יותר מהכוכבים הקיימים על גבי החילזון, ועל כן תשובה עם כוכב קטן שחור אינה מתאימה.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
תרגילי חשבון
הוראות

במבחן זה יוצגו לך תרגילים חשבוניים.
לגבי חלק מהתרגילים תתבקש להגיע לתוצאה מדויקת,
בעזרת שימוש בארבע פעולות החשבון הבסיסיות:
חיבור (+), חיסור (-), כפל (*) וחילוק (: או /).
בתרגילים אחרים תתבקש להגיע לאומדן (הערכה) של תוצאת התרגיל ולא לחשב במדויק את התוצאה.
בעל פה בלבד! מחשבון או כלי כתיבה אסורים.

המבחן "תרגילי חשבון" בוחן את היכולת של הנבחן לבצע חישובים המבוססים על ארבעת פעולות החשבון הבסיסיות, תוך מתן תשובה מדויקת או מקורבת לתשובה הנכונה. מיומנות זו קשורה באופן ישיר ליכולת המספרית, אך גם לכושר הדידקטי אשר משקף בין היתר את פוטנציאל הלמידה בעתיד.

כמה הם 14+23?
37
25
29
23
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
ניתן לפתור את התרגיל בחיבור ארוך . נחבר את ספרות האחדות, שנמצאות זו מעל זו 3+4=7
ואז נחבר את ספרות העשרות שנמצאות זו מעל זו 2+1=3:
23
+
14
------
37
דרך שנייה בה ניתן לפתור את התרגיל היא לפרק את המספר הקטן יותר (14) ל-10 ומה שנשאר (4). כעת נחבר 23+10=33. נוסיף ל-33 את ה-4 ונקבל 37.
כמה הם 15% מתוך 600?
80
95
85
90
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
נחשב כמה הם 10% מתוך 600. לשם כך נבצע את התרגיל
600*10
_____
100.
משום שיש לנו פעולת כפל, נצמצם את האפסים שבמונה (החלק העליון של השבר) ובמכנה (החלק התחתון של השבר), ונקבל 6*10.
כלומר 10% מתוך 600 הם 60. כעת נותר לנו למצוא 5% נוספים על מנת להגיע ל-15% הדרושים. לשם כך, נחלק את 10% שחישבנו ב-2,
וכך נקבל 5%: 60/2=30.
אם כך 15% הם 10%+5%, כלומר 60+30=90.
מה היא התוצאה בקירוב של 7,388+844?
8,229
8,231
8,237
8,235
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
8,232 =7,388+844
באמצעות חיבור ארוך, שהוצג בדוגמא הראשונה, ניתן להגיע לתשובה 8232. מבין כל האפשרויות המוצגות 8,231 היא הכי קרובה לפתרון אשר קיבלנו.
כמה הם בערך 1/2-1/7?
1/6
1/4
1/3
1/5
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
7/14-2/14=5/14
המכנה נותר ללא שינוי, מכיוון שהינו זהה (14). נחסר בין המונים (7 פחות 2), ונקבל את התוצאה 5 במונה. 5/14 הוא שבר קרוב ל-5/15, שהוא למעשה 1/3. לכן, התשובה אשר מתאימה לתרגיל זה היא 1/3.
1
2
3
4
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
גמישות תפיסה צורנית
הוראות

במבחן זה יוצג לך ציור. עליך לאתר בציור את אחת מארבע הצורות. הצורה הנכונה תופיע בדיוק כפי שהיא מוצגת באפשרויות התשובה, ללא שינוי בגודל או בזוית (ללא סיבוב).

מבחן "גמישות תפיסה צורנית" בודק את היכולת להפריד בין גירויים חזותיים, על מנת לאתר צורת מטרה נסתרת. מיומנות זו נדרשת בעבודות הדורשות חשיבה צורנית מורכבת, הבנה ותכנון מרחבי.

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר בציור את אחת מארבע הצורות המופיעות בתשובות. התשובה הנכונה היא 1.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר בציור את אחת מארבע הצורות המופיעות בתשובות. התשובה הנכונה היא 3.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר בציור את אחת מארבע הצורות המופיעות בתשובות. התשובה הנכונה היא 2.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
הבנה טכנית
הוראות

במבחן הבא יוצגו לך תמונות המתארות מגוון מצבים. עבור כל שאלה, עליך לבחור באפשרות המתארת את המצב ההגיוני ביותר על פי נתוני השאלה

מבחן "הבנה טכנית" בודק את ההבנה של עקרונות מכאניים-טכניים בסיסיים, מכונות פשוטות, כלים וידע בסיסי בחשמל. מיומנות זו קשורה לחשיבה טכנית וליכולת לפתור בעיות מעשיות בתחום הטכני.

עליך לבחור באפשרות המתארת את המצב ההגיוני ביותר על פי נתוני השאלה.
איזה חבל יקרע ראשון?
1
3
2
לא ניתן לדעת
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
החבל שייקרע ראשון הוא החבל האלכסוני, כפי שמתואר שציור 1. הסיבה היא שהחבל קשור באלכסון, ולכן פועל עליו כוח אנכי וגם כוח אופקי, בעוד על החבלים האחרים פועל רק אחד מהכוחות.
עליך לבחור באפשרות המתארת את המצב ההגיוני ביותר על פי נתוני השאלה.
באיזה מצב שתי הנורות יהיו דלוקות?
לא ניתן לדעת
1
3
2
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא תשובה 3, בה אנו רואים כי שני המתגים סגורים, כך שהמעגל החשמלי המוביל לכל אחת מהנורות סגור, כאשר המעגל החשמלי סגור, החשמל יכול לזרום דרך המעגל, ולהגיע לנורה המתאימה. בתשובות 1 ו- רק אחד מהמעגלים סגור, ולכן בתשובות אלו אחת מהנורות לא מקבלת זרם חשמלי.
עליך לבחור באפשרות המתארת את המצב ההגיוני ביותר על פי נתוני השאלה.
מחממים מבחנה מלאה במים. הפקק משתחרר. לאיזה כיוון תזוז המבחנה?
המבחנה תנוע לכיוון אחר מהמצויר
2
לא ניתן לדעת
1
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא 1, בה הפקק של המבחנה עף לכיוון מנוגד לתנועת המבחנה עצמה. כאשר המבחנה מתחממת, המים בתוך המבחנה מתחממים אף הם, והלחץ בתוך המבחנה עולה. כאשר הלחץ מגיע לרמה גבוהה מספיק, הוא דוחף את הפקק החוצה. כתוצאה מהלחצים, הפקק יעוף לכיוון אחד והמבחנה לכיוון המנוגד.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
קריאת נתונים
הוראות

במבחן זה יוצגו לך נתונים בצורה של טבלה או תרשים.
עבור כל שאלה, עליך לבחון את הנתונים המוצגים, ולהסיק מהי התשובה המתאימה ביותר לנתונים אלו.

המבחן "קריאת נתונים" בוחן את היכולת לקרוא נתונים המוצגים בצורה גרפית או טבלאית, ולהסיק מהם מסקנות. מיומנות זו מראה על יכולות ניתוח, הבנה והסקה, ונקשרת גם לאינטליגנציה כללית.

עבור עקומות האורך - ניתן לומר כי:
באופן עקבי בנים קצרים יותר מבנות
באופן עקבי בנות ארוכות יותר מבנים
באופן עקבי בנים ארוכים יותר מבנות
לעיתים בנים ארוכים יותר מבנות, ולעיתים בנות ארוכות יותר מבנים
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
ניתן לראות כי עקומת האורך של הבנים (המתחילה במספר 50 ומסתיימת במספר 87 ומצוירת בקו כחול מפוספס) נמצאת תמיד מעל לעקומת האורך של הבנות (המתחילה במספר 49 ומסתיימת במספר 86 ומצוירת בקו אדום מנוקד).
על מנת לעבור מעמודת "ציון עבודה 2 (מתוך 5)" לעמודה של "ציון עבודה 2 (מתוך 15)", יש לבצע את הפעולה הבאה:
לכפול כל ציון ב-5
להוסיף לכל ציון 10 נקודות
לכפול כל ציון ב-3
לכפול כל ציון ב-10 ולהוריד 5
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא שיש לכפול כל ציון ב-3. ניתן לראות זאת בקלות כאשר נבחן את ציוניהם של תלמידים מספר 5 ו-6, אשר השיגו ציון 5 מושלם בעבודה, ובהתאמה- ציונם מתוך 15 הוא 15.על מנת להגיע מציון של 5 ל-15, הוכפל הציון פי 3. יש לבצע פעולה זהה על כל הציונים, משמע תמיד יש לכפול את כל הציונים פי 3 על מנת להגיע מעמודת "ציון עבודה 2 (מתוך 5)" לעמודה של "ציון עבודה 2 (מתוך 15)".
מתוך טבלת הנתונים, ניתן לשער כי למבחן לא ניגשו:
לא ניתן לדעת
3 תלמידים
10 תלמידים
5 תלמידים
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה הינה 3 תלמידים. ניתן לראות כי עבור 3 תלמידים לא הוזן ציון מבחן, ועל כן ניתן לשער כי הם לא ניגשו למבחן. עבור כל יתר התלמידים ישנו ציון מבחן, משמע- הם בהכרח ניגשו למבחן. לא ייתכן שיותר מ-3 תלמידים נעדרו מהמבחן.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
התאמת מחרוזות
הוראות

מימין ומשמאל למסך יוצגו לך שתי מחרוזות (רצף של אותיות, סימנים ומספרים), עליך לבחור האם הן זהות או שונות.

מבחן "התאמת מחרוזות" בודק את יכולתו של אדם לעבוד בצורה מדויקת וזריזה באיתור הבדלים בין גירויים פשוטים. מיומנות מסוג זו חשובה בעבודות מנהליות ופקידותיות מסוגים שונים, אולם, עבודה מדויקת נדרשת גם במשימות כגון תכנות, אקטואריה, ניהול מערכות מידע ועוד.

שךלדג,54ק' שךלדג,54ק'
זהות
שונות
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
המחרוזת מימין זהה למחרוזת שבצד שמאל בכל תו ותו.
4!אקראט5רם 4!לקראט5רם
זהות
שונות
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
ישנו הבדל בין המחרוזות:
המחרוזת מימין שונה בתו השלישי (זה שמופיע בין "!" לבין "ק"), במחרוזת מימין מופיע התו "א" ואילו במחרוזת שבצד שמאל מופיע התו "ל".
2ג45ןף-/!& 2ג45ןף-/!&
זהות
שונות
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
המחרוזת מימין זהה למחרוזת שבצד שמאל בכל תו ותו.
$%עי24א&^ת $&עי24א&^ת
זהות
שונות
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
ישנו הבדל בין הרצפים:
התו השני ברצף הימני הינו "%" ואילו ברצף השמאלי הוא "&".
לח1$ידכ#$ם לח1$ידכ#$ם
זהות
שונות
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
המחרוזת מימין זהה למחרוזת שבצד שמאל בכל תו ותו.
1
2
3
4
5
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
רוטציות מנטליות
הוראות

במבחן הבא תוצג לך צורה אחת בחלקו העליון של המסך. בחלקו התחתון, יוצגו לך ארבע צורות דומות, המופיעות בכיוונים (דרגות סיבוב) שונים.
אחת מהצורות שונה מהצורה המקורית המוצגת בחלקו העליון, בכך שהיא מציגה תמונת מראה (השתקפות) שלה.
אין זה משנה אם מניחים את המראה מצד ימין או מצד שמאל של הצורה המקורית.
עליך לאתר את הצורה שהיא השתקפות של הצורה המקורית ולסמנה.

המבחן "רוטציות מנטליות" בוחן את היכולת של הנבחן לדמיין את הצורה המוצגת לאחר סיבוב מנטלי שלה. מיומנות זו של רוטציה מנטלית היא חלק מהיכולות המרחביות, אך מהווה גורם נפרד מהיכולת לתפיסת צורות, שכן הרוטציה מתבצעת 'בראש', ולכן היא יכולה להעיד גם על יכולות זיכרון העבודה, ואף על פוטנציאל לחשיבה מופשטת.

תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר את הצורה שהיא השתקפות של הצורה המקורית ולסמנה.
תשובה מספר 1 היא התשובה הנכונה. אם נציב מראה מימין (או משמאל) לציור המטרה, נקבל בדיוק את תשובה מספר 1. תשובה מספר 2 שגויה. היא זהה לתמונת המקור, אך עבורה היפוך של 180°. תשובה מספר 3 שגויה. היא מתארת מצב מבלבל: הסימן במרכז התמונה (K) אכן מהווה תמונת מראה והיפוך (180°) של תמונת המטרה, אך הסימן הצהוב בחלקה העליון של תמונת המטרה נשאר במקומו, ולא "הסתובב" עם הסימן הפנימי. תשובה מספר 4 שגויה. היא מציגה מצב הפוך: סימן במרכז התמונה זהה לתמונת המקור, אך הסימן הצהוב מהווה תמונת מראה.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר את הצורה שהיא השתקפות של הצורה המקורית ולסמנה.
התשובה הנכונה היא 4 והיא מהווה "תמונת מראה" של הפרח המוצג בחלק העליון של המסך . בצורה המקורית הפרח נמצא בחלק העליון של הגבעול, מצידו הימני. בתשובה 4 הפרח נמצא בחלק העליון של הגבעול, אך מצידו השמאלי. נדמיין שהנחנו מראה מצד ימין של הפרח המקורי (או מצד שמאל, אין זה משנה), ונקבל את הציור המוצג בתשובה 4. התמונה בתשובה 1 היא העתק מדויק של הפרח המקורי. תשובה 2 מציגה בדיוק את אותו פרח, אך סובבו אותו לצד ימין רבע סיבוב (90 מעלות), ובתשובה 3 סובבו את הפרח מעט לצד ימין (45 מעלות).
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
עליך לאתר את הצורה שהיא השתקפות של הצורה המקורית ולסמנה.
תשובה מספר 1 היא התשובה הנכונה. אם נציב מראה מימין (או משמאל) לציור המטרה, ונסובב את הצורה 180° נקבל את תשובה מספר 1. תשובה מספר 2 שגויה. אמנם האיור השחור זהה לתמונת המקור, אך החץ הצהוב מצביע לכיוון אחר. תשובה מספר 3 שגויה. היא מהווה היפוך (180°) של תמונת המטרה. תשובה מספר 4 שגויה. כיוונו של החץ שונה מתמונת המקור. בתשובה מספר 4 החץ מצביע כלפי החלק הצר של האיור (תחתית התמונה בתמונת המקור) בעוד בתמונת המקור הוא מצביע לעבר "ראש" האיור.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
התאמת צורות
הוראות

במבחן מוצגים שני מרחבים, בכל אחד מהם כמות של צורות.
עליך להתאים בין הצורות השונות בכל אחד מהמרחבים, על ידי לחיצה על הצורות. בחירה בצורות זהות תעלים את הצורות מהמסך, וניתן יהיה להתקדם לזוג הבא.
מומלץ להשתמש בעכבר במידה והבחינה במבצעת במחשב נייד.

מבחן "התאמת צורות" בודק את היכולת לעבוד בצורה מהירה ומדויקת במרחב, היכולת לאתר סימנים ספציפיים והיכולת לעבוד עם עכבר. מיומנויות אילו נדרשות בעבודות הדורשות דיוק חזותי, כגון קריאת שרטוטים, איתור מידע במסכים עמוסים וזריזות ביצועית כללית.


חדש
שליטה בשפה האנגלית
הוראות

לפניך טקסט, ולאחריו מופיעות 5 שאלות הקשורות אליו. עליך לקרוא את הטקסט ולענות בהתאם על השאלות. בחלק הראשון, יופיע הטקסט לבדו, ללא שאלות, בכדי שתוכל/י לקרוא אותו. ולאחר מכן יופיעו השאלות, ובצידן ימשיך להופיע גם הטקסט אותו קראת בחלון מצומצם. הזמן שלא ינוצל בחלק זה יעבור לחלק עם השאלות.

המבחן "שליטה בשפה האנגלית" בוחן את היכולת להשלים משפטים באנגלית, בנוסף לקריאה והבנה של טקסט. מיומנות זו חיונית בעולם העבודה בתחומים רבים, ואף יכולה להעיד על יכולת הלמידה באופן כללי.

A learning disability is:
Seven areas.
A surprising underachievement.
A 1970 definition.
Working memory problems.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
לפניך טקסט ומספר שאלות הקשורות אליו. עליך לענות על השאלות, בהתאם לכתוב בטקסט.
The difference between RD and MD is:
It is easy to diagnose RD, but not MD.
RD is a learning disability, but MD is not.
We know more about MD.
We know more about RD.
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
לפניך טקסט ומספר שאלות הקשורות אליו. עליך לענות על השאלות, בהתאם לכתוב בטקסט.
1
2
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
שליטה בשפה האנגלית
הוראות

לפניך משפטים. בכל משפט חסרה מילה. יש לבחור מבין התשובות את המילה המשלימה את המשפט בצורה הטובה ביותר.

המבחן "שליטה בשפה האנגלית" בוחן את היכולת להשלים משפטים באנגלית, בנוסף לקריאה והבנה של טקסט. מיומנות זו חיונית בעולם העבודה בתחומים רבים, ואף יכולה להעיד על יכולת הלמידה באופן כללי.

The doctor was late because of an ______ at the hospital
dream
checkboard
emergency
intelligent
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא התשובה emergency, משמעותה "מקרה חרום". המילים האחרות "חלום", "לוח דמקה" ו"אינטליגנט" אינן מתאימות להשלמת המשפט.
You may be surprised to ______ from me
talk
hear
listen
see
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא התשובה hear, משמעותה "לשמוע". המילים האחרות "לראות", "להקשיב" ו"לדבר" אינן מתאימות להשלמת המשפט.
I have been __________ in line for hours
Waiting
Searching
Going
Holding
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא התשובה waiting, משמעותו "מחכה". המילים האחרות "הולך", "מחזיק" ו"מחפש" אינן מתאימות להשלמת המשפט.
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
חומרה ומערכות הפעלה
הוראות

לפניך מבחן אשר בוחן את הידע שלך בתחום החומרה ומערכות הפעלה.
מבחן זה כולל 25 שאלות ומשך הבחינה 15 דקות.

המבחן "חומרה ומערכות הפעלה" בודק את הידע המקצועי במחשבים, בדגש על נושאי חומרה ומערכות הפעלה. ידע בתחום זה נדרש בעיקר בתפקידים טכנולוגיים ברמות שונות.

מה הוא דפדפן?
סוג של תוכנה המציגה דפי אינטרנט
כתבן
פנקס - דפדפת
סוג של תוכנה המאפשרת לדפדף בין המסמכים
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
דפדפן (Browser) הוא סוג של תוכנה המציגה דפי אינטרנט ומאפשרת לעבור בין דפים שונים.
הקודם
הבא
חדש
פתרון תקלות מחשב
הוראות

לפניך מבחן אשר בוחן את הידע שלך בפתרון תקלות בתחום החומרה ומערכות הפעלה.
מבחן זה כולל 22 שאלות ומשך הבחינה 10 דקות.

המבחן "פתרון תקלות מחשב" בודק את הידע המקצועי בפתרון תקלות מחשב. ידע בתחום זה נדרש בעיקר לטכנאים ואנשי תמיכה טכנית בתחום המחשבים.

מה הסיבה שהמחשב לא נדלק:
ישנה בעיה בספק כח
ישנה בעיה במערכת ההפעלה
כל התשובות נכונות
ישנה בעיה במסך
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא בעיה בספק הכוח של המחשב
הקודם
הבא
חדש
זכרון - ספרות
הוראות

במבחן זה יוצגו לך 15 רצפים של ספרות, כל אחד מהם כולל 3 ספרות או יותר,

עליך לשנן את רצף הספרות המוצג בחלק העליון של המסך.
לאחר שסיימת לשנן את רצף הספרות יש לסגור את החלון העליון ולהקליד את הספרות, על-פי סדר הופעתן, בחלון התחתון.

מבחן "זכרון - ספרות" בוחן את היכולת לזכור מספר ספרות לזמן קצר. מיומנות זו של זיכרון לטווח קצר, אשר נקרא גם "זיכרון עבודה", חשובה מאוד בכל תחומי החיים שכן היא מהווה את הבסיס לביצוע פעולות בכלל, ומספר פעולות במקביל בפרט.

הקלד/י, על-פי הסדר, את רצף הספרות כאן יש להקליד את הספרות: 1,2,3
הקלד/י, על-פי הסדר, את רצף הספרות כאן יש להקליד את הספרות: 3,5,7,8,9
הקלד/י, על-פי הסדר, את רצף הספרות כאן יש להקליד את הספרות: 3,4,6,7
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
זכרון - שמות
הוראות

במבחן זה תוצג לך רשימה של שמות.
עליך לשנן את השמות המוצגים, בעל פה בלבד! אסור לרשום, יהיו לך 2 דקות לשלב השינון.
תוכל/י לעבור לפני הזמן, אך מומלץ לנצל את הזמן לשנן את הרשימה.
לא תוכל/י לחזור לרשימה לאחר מכן.

בשלב הבא תתבקש/י להתאים את השמות הפרטיים לשמות המשפחה, כפי שהיו ברשימה המקורית. למשל,
רשימת השמות היא:
עומר וסיגל איבנקובסקי
אלכס ושרה גולני
שירלי ויוסף גיסין
משה ומירב כהן

לקבלת שאלת הדוגמה לחץ/י על "שלב הבא".

מבחן "זכרון - שמות" בוחן את היכולת לזכור מספר שמות חדשים בצורה המלאה שלהם, ולאחר מכן לבצע התאמה נכונה של שם המשפחה לשם הפרטי. זיכרון לטווח ארוך נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שמיומנות זו היא אחד מהכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.

עליך להתאים את השמות הפרטיים לשמות המשפחה, כפי שהיו ברשימה המקורית.
גולני
שרה
הילה
יוסף
משה
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
אחד הזוגות אשר שיננת היה אלכס ושרה גולני. בהתאם לכך התשובה הנכונה היא - "שרה"
עליך להתאים את השמות הפרטיים לשמות המשפחה, כפי שהיו ברשימה המקורית.
כהן
אסנת
נטלי
משה
דוד
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
אחד הזוגות אשר שיננת היה משה ומירב כהן. בהתאם לכך התשובה הנכונה היא - "משה"
עליך להתאים את השמות הפרטיים לשמות המשפחה, כפי שהיו ברשימה המקורית.
גיסין
יוסף
שירה
שרה
יעקב
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
אחד הזוגות אשר שיננת היה שירלי ויוסף גיסין. בהתאם לכך התשובה הנכונה היא - "יוסף"
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
חדש
זכרון - מטלות
הוראות

במבחן זה תוצג לך רשימת מטלות ותתבקש/י לשננה, בעל פה בלבד! אסור לרשום.
הרשימה תכלול 5 מטלות.

אחרי מבחן קצר אחר...


תוצג רשימה שמכילה 10 מטלות וממנה יש לבחור את המטלות אשר למדת.
יוקצו דקה לשינון המטלות ו-2 דקות לסימון המשימות מתוך הרשימה.

להלן רשימת שינון:
למיין בגדים
לסדר בגדים בארון
לשלם חשבון חשמל
לתקן טעויות בדו"ח השבועי
בדיקת ראייה בשעה 17:20

מבחן "זכרון - מטלות" בוחן את היכולת לזכור מספר מטלות יום יומיות. זיכרון לטווח ארוך נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שמיומנות זו היא אחד מהכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.

יש לזכור את רשימת המטלות המופיעה בהוראות. לאחר מכן לבחור מתוך הרשימה שלפניך 5 מטלות.
למיין ספרים
למיין בגדים
בדיקת רופא בשעה 11:20
לסדר פירות בקערה
לתקן טעויות בדו"ח השבועי
לסדר בגדים בארון
בדיקת ראייה בשעה 17:20
לשלם חשבון חשמל
לתקן טעויות בדו"ח השנתי
לשלם חשבון מים
הקודם
הבא
חדש
הקלדה מהירה
הוראות

בחלקו העליון של המסך מופיע טקסט המקור.

בחלקו התחתון של המסך עליך להקליד בעצמך את טקסט המקור אחד לאחד, כך שיהיה זהה לחלוטין לטקסט המקורי, כולל רווחים וכדומה.

על הכתיבה להיות רציפה, ללא ירידת שורה (בלי Enter)

מבחן "הקלדה מהירה" בוחן את היכולת להקליד טקסט במהירות ותוך שמירה על רמה גבוהה של דיוק. מיומנות זו יכולה להראות בין היתר על תשומת לב, דיוק ומהירות ביצוע משימות, והיא רלוונטית במיוחד לעבודות מנהליות ופקידותיות מסוגים שונים.

אינטליגנציה היא אחד מהמשתנים הנחקרים ביותר בעולם הפסיכולוגיה, בהיותה נתפסת כמכשיר הסתגלות עיקרי של הפרט לדרישות סביבתו, אך שאלות רבות לגביה עדיין נותרו ללא מענה.
מילים: 0 התקדמות: 0.00%
הקודם
הבא
חדש
תפעול יישומי מחשב
הוראות

בשאלון הבא ישנן 18 שאלות, עבור כל שאלה יש לבחור את התשובה הנכונה ביותר לדעתך (ניתן לבחור רק תשובה אחת בכל שאלה).
יש לעשות את המבחן בכוחות עצמך, ללא שימוש במקורות נוספים או עזרים כלשהם.
חשוב לענות על השאלות במהירות האפשרית.

ברשותך 20 שניות למענה על כל שאלה.
בהצלחה!

המבחן "תפעול יישומי מחשב" בוחן ידע הנוגע ליישומי מחשב שונים והשימוש בהם, בדגש על יישומי Office ומייל. ידע זה מעיד על מידת האוריינות הטכנולוגית, אשר משקפת את הפוטנציאל של הנבחן מבחינת מהירות ויעילות העבודה אל מול מערכות ממוחשבות.

כיצד ניתן לבצע חיפוש במסמך או דף אינטרנט תוך שימוש במקלדת בלבד?
ע"י לחיצה על alt + L
ע"י לחיצה ארוכה על מקש הרווח (space)
ע"י לחיצה על ctrl + F
ע"י לחיצה כפולה על מקש enter
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא: ע"י לחיצה על ctrl + F
מה מבין סוגי הקבצים הבאים מאפיין קובץ תמונה?
doc
html
pdf
jpg
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא: jpg
איזה מהאייקונים הבאים מאפשר הדגשת קטע טקסט במסמך Word?
תשובה נכונה
תשובה לא נכונה
התשובה הנכונה היא: B
1
2
3
מבחן לדוגמא סגור
הקודם
הבא
מכתבי המלצה
אתר זה מציע אפשרות לשימוש ברכיב נגישות. באפשרותך לבטל אפשרות זו.

בחר לכמה זמן יוסתר הכפתור: