חפש באתר

דוחות המערכת

בהמשך מקבץ דוחות מייצג ובכלל זה המלצה מסכמת, כישורי המועמד, פרופיל אישיות ואמינות המופקים על ידי המערכת

חיפוש מתמיד אחר פתרונות ובטחון


מונע מצורך לשמור על איזון פנימי והתנהלות יצירתית לעבר השגת מטרות, תוך צמצום חוסר וודאות.
אקטיביות גבוהה, עשייה מרובה ומכוונת לפתרון בעיות, בהווה או בעתיד, תוך הפגנת חשיבה מחוץ לקופסה, יצירתיות וחדשנות.
יהיה דומיננטי בתהליכי פתרון בעיות בצוות, יציע רעיונות להתמודדות עם בעיות בהווה או עם בעיות עתידיות. יהיה אקטיבי וינסה לקדם את רעיונותיו מתוך אמונה שהם מאפשרים התמודדות טובה יותר עם משימות הצוות, גם אם אחרים אינם רואים זאת. לעיתים ביטחון זה יתבסס על ניסיון העבר או מחקר שביצע (למשל אצל מתחרים) ולעיתים על שיקול הדעת שלו. אחרים עלול לחשוש למקומם נוכח דומיננטיות זו.
אקטיביות המכוונת לפתרון בעיות: יהיה מאופיין בחשיבה יצירתית ושקולה בהתמודדות עם מכשולים, תוך התמקדות במשימות ובצפי בעיות עתידיות.
יתכן קושי במסגרות שמרניות או במצבי אי וודאות. עלול להיתפס על-ידי אחרים כדומיננטי או לאיים על מקומם ותפקידם (לתפיסתם). לעיתים הוא מכין את עצמו לתרחישים אשר לא סביר כי יתממשו במציאות, ומבזבז בכך זמן עבודה ואנרגיות (של עצמו ושל אחרים).
מציג סגנון אקטיבי למול קשיים, חוקר ובודק כיצד להתמודד באופן האפקטיבי ביותר, דבר העלול לגזול זמן רב בתכנונים שלא תמיד מגיעים לכדי מימוש.
זקוק לממונה המאפשר סביבת עבודה צפויה וברורה, לצד יכולת של הממונה להיות פתוח להצעות ייעול ושיפור תהליכי עבודה. יתקשה יותר עם ממונה המשאיר אותו באי-וודאות או מחייב אותו לעבוד בדרכים שנתפסות בעיניו כלא אפקטיביות או מסורבלות. כממונה, יצפה מכפיפיו לפעול במדויק על פי התוכניות שהוא מציג בפניהם, אולם יצפה גם להתמודדות עצמאית שלהם עם משימות שתחת תחום האחריות שלהם.

מרכיבי הטיפוס

26%
29%
33%
36%
40%
44%
64%
80%
96%

שיטתי


מחויב לשלמות, סדר ודיוק. עובד בצורה מתודית, שיטתית ויסודית.
דוגל בשליטה-עצמית ועבודה לפי הנהלים.
מאמין בעבודה לפי הנהלים ועל כן מקשיב להוראות מלמעלה. בתור בעל סמכות, עלול להיות דורשני ולהציב סטנדרטים גבוהים לכפופים לו, דבר שיגרום לו להתאכזב לעיתים קרובות.
אחריותיות מוגברת לתיקון טעויות שלו וגם של אחרים, ולכן יעבוד שעות נוספות כדי לפתור בעיות. מנגד, דבק בנהלים ולכן עלול להתקשות בחשיבה על פתרונות יצירתיים.
פרפקציוניסט המבזבז את הכוחות שלו ושל סביבתו במאמץ להשגת שלמות שלא תמיד נדרשת. עלול לייצר סביבו תחושה מתמדת של תסכול, מתקשה להרפות ולבחון אפשרויות אחרות.
אפשר לסמוך עליו, לא יעגל פינות, מחויבות אישית חזקה, דרישות גבוהות מעצמו ומסביבתו מאפשרות לו להגיע לרמת ביצועים גבוהה יותר.
מתקשה לסמוך על יכולות של אחרים. הדבר עלול להוביל אותו לרצות להיות מעורב בכל המשימות של הצוות. ירגיש יותר בנוח בעבודה עצמאית.

מסייע


אוהב לעזור, להחמיא ולרצות אחרים. נוטה לוותר על הרצון שלו לטובת אחרים.
דפוס זה אוהב להיות בחברה ולעזור לאחרים. יעדיף לעבוד עם אנשים.
מקבל סמכות ללא התנגדות. ידאג לעשות את המצופה ממנו. בתור בעל סמכות, יתקשה לדרוש דברים מאחרים, מתוך חשש לפגוע בכפופים לו.
יזהר מאוד לא לפגוע באחרים תוך כדי ההתמודדות עם המכשול. סביר כי לא ישתף בקשיים, אלא ינסה לפתור בעיות בעצמו כדי לעשות רושם טוב על אחרים ולעזור לאחרים במציאת פתרונות.
עשיה מרובה לטובת אנשים בסביבת העבודה על חשבונו ו/או צורכי הארגון ויצירת תלות בו ובשירותים שהורגלו לקבל, תיתכן תחושת מרמור שאינה ברורה לו כלפי סביבתו.
מסייע בתפקידי שירות (לקוחות ופנים ארגוני) ובמידה מסוימת גם במכירות, יעשה כמיטב יכולתו לרצות את כולם, התאמה טובה כאשר נדרשת בולטות של הצדדים החברתיים בארגון.
ידאג לשמור על איזון בין החברים ולמנוע עימותים. ינסה להתחבב על כולם ושתהיה אווירה נעימה.

סמכותי


צורך לשלוט במצב ובאחרים ולהתאים את סביבת העבודה להבנתו וצרכיו.
אוהב אתגרים, נחוש, ישיר ואינו מפחד מעימותים.
עלול להרגיש לא בנוח במצבים שבהם הוא לא בשליטה מה שמקשה עליו לקבל סמכות של אחרים. יעדיף להיות בעל הסמכות ולכוון אחרים.
אינו מוותר בקלות, אך עלול לפגוע ברגשות האחר על מנת להשיג את מטרותיו.
צורך כמעט אובססיבי בשליטה, אחרת, להבנתו מדובר בכאוס. נקלע בקלות לעימותים ועלול ליצור סביבו עוינות רבה כאשר אנשים חולקים עליו.
מביא לתוצאות והישגים בפרק זמן קצר יחסית, מעורר את האנשים סביבו לפעולה באמצעות התנהגותו הסמכותית.
כאשר הוא נאלץ לעבוד בצוותים הוא ירצה להנהיג וייטה לכוון את הקבוצה לפתרון שלו. יעדיף לעבוד באופן עצמאי או עם קבוצה שאינה מתנגדת לרעיונותיו.

שאפתן


רצון להצטיין ולהגיע להישגים גבוהים הניכרים לעין.
ינסה תמיד לבצע את עבודתו באופן הטוב ביותר, כפי שזה נתפס בעיני המעסיק.
עלול לפרש ביקורת מגורם סמכותי ככישלון. עם זאת, יעשה מאמצים כדי להשביע את רצון האחראיים עליו כדי להצליח בעבודתו. כבעל סמכות ידרוש מכפיפיו הרבה ויפגין רגש שלילי למול קשייהם בגלל האופן בו זה משתקף עליו.
ישנו חוסר רצון להכיר בחולשות של עצמו, ולכן לא ימהר להודות בטעויות או קשיים. סביר כי ייקח כישלון באופן קיצוני, גם אם לא יבטא זאת כלפי חוץ.
התמקדות בהצלחה חיצונית, התמכרות לעבודה ואובדן הקשר עם צרכים רגשיים ובין-אישיים עמוקים יותר, דבר שעלול להוביל לתחושת ריקנות ושמירת מרחק בקשרים אישיים.
מתאים לסביבת עבודה תחרותית ודינמית, בעל מוטיבציה פנימית גבוהה להגיע ליעדים ולהשיג הישגים הניתנים למדידה. עשוי לעודד את הסובבים אותו לעשות כמוהו.
ינסה תמיד לדחוף את הצוות שלו למצוינות. חשוב לו לבלוט ולהדגיש את תרומתו לצוות, אך גם לשמור על יחסים טובים עם חברי הקבוצה.

נוח


נוטה להמנע מקונפליקטים ומגלה גמישות כדי להתמודד עם בעיות ומכשולים.
התמקדות במה שעובד ומצליח, ודחיית ההתמודדות עם הקשיים.
הימנעות מוויכוחים ועימותים, ועל-כן יראה מעט מאוד, אם בכלל, התנגדויות לדמות סמכותית. מנגד, גם לא יציף קשיים לגבי ביצוע הנחיות שקיבל. כבעל סמכות סביר שינקוט באסטרטגיה של "כיבוי שריפות".
אינו אוהב להתמודד עם מכשולים. כאשר הוא מוכרח להתמודד איתם, הוא יעדיף להסתכל עליהם כהזדמנויות או לתת להם פרשנות חיובית.
נמנע מקשיים, עבודה מאומצת ומחיכוכים ככל שזה מתאפשר לו, עלול להוביל לסחבת והחמצת פתרונות הולמים ויסודיים.
מסייע לעלות את רמת התפקוד של כלל הסובבים באמצעות הפחתת מתחים והתמקדות בצדדים החיוביים של העבודה כצוות. עוזר להכיל טיפוסים קשים בסביבת העבודה.
ייטה להיענות לדרישות הצוות ולעבוד באופן שיתופי, ולא יצור התנגדויות או עימותים בתוך צוות, אך ירגיש יותר נוח בעבודה עצמאית.

רגיש


תפישת עולם כוללת המציבה את הרגשות במרכז בכל תחום.
חווה את עולם העבודה באופן מאוד רגשי. מתקשה בקבלת ביקורת וצורך הערכה ואהדה מרובה.
עלול לקחת משוב ממעסיקיו בצורה קשה. יכול לנקוט בסחיטה רגשית על מנת להשיג אהדה או להימנע מהשלכות שליליות. כבעל סמכות עלול להתייחס למשוב או בקשות מהכפופים לו כאל חוסר אהדה כלפיו, לכן יפגע ויגיב באופן שלילי.
יפעיל את הסביבה שלו על מנת להתמודד עם המכשול, אך לא יתמודד באופן ישיר. יעביר אחריות או ינסה להשיג תמיכה מאחרים.
עסוק ברגשות באופן כללי ובכללם - קרבנות, עצב, חוסר אונים, אשמה. כתוצאה מכך מאבד אנרגיות מנטליות ונפשיות. קשה להכיל אותו. לעיתים עשוי להציג חוסר יציבות רגשית.
יכול להועיל בתפקידים המצריכים רמות גבוהות של אמפטיה וחיבור רגשי, נכונות גבוהה לקחת על עצמם קושי ומורכבות ולהושיט עזרה דווקא במקומות בהם סיכויי ההצלחה אינם גבוהים.
בצוות הוא ייטה להיות במרכז העניינים, יהיה מאוד פעיל בקבוצה, אך עלול להתלונן ולהדגיש טעויות, בעיות ודברים שליליים אחרים, ובכך להתקשות להשתלב בצוות באופן חיובי.

מחושב


זהיר ושקול. מתמקד בלמנוע בעיות ולחזות מראש מה עשוי להשתבש. מתקשה לתת אמון.
שיקול דעת, ראייה קדימה ותכנון זהיר. בחינה של בעיות והתמקדות במה שעלול להשתבש.
תמיד נשמע להוראות ומקשיב לאחראים עליו. החשש שלו לעתיד גורם לו לכבד את רצונות המנהלים וימנע ממנו להביע התנגדויות, גם כאשר יש בהן טעם. בתור בעל סמכות, יהיה זהיר מאוד עם החלטות, ועלול להיתפס כהססן.
חושש לעשות טעות ושהסביבה תאשים אותו. עשוי לחזות בעיות לפני התרחשותן. אך יעשה זאת בזהירות רבה, דבר שעלול לעכב אותו במציאת פתרונות.
ההתכוננות המתמדת לכל מה שעלול להשתבש, גוזלת ממנו כוחות רבים ומונעת ממנו להפנות את מלוא משאביו לאפיקים חיוביים ולקידום הארגון ומטרותיו האישיים.
הוא תמיד מוכן לגרוע מכל, מסייע לחשיבה ריאלית יותר במקומות בהם יש אופטימיות יתרה, עוזר להתמודד כאשר מתרחשות בעיות, מתאים לתפקידים בעלי אופי בקרתי.
בצוות מהווה את הגורם השקול, המציג את התוצאות השליליות של מהלך או שינוי. עלול להיתפס כ"פסימי". עשוי להיות לו קושי להתחבר ולבטוח בחברי הצוות.

נמרץ


אנרגטי ותמיד מחפש מה לעשות. יעדיף ריגושים על פני עבודה מונוטוניות.
דינמי ואינו נח לרגע. צריך עבודה מאתגרת הדורשת הרבה אנרגיות.
ברוב המקרים לא יחכה לקבל הנחיות אלא יפעל כפי שהוא מבין שנכון לעשות. כבעל סמכות עלול להתיש את כפיפיו בגלל רצף של הנחיות שאינן ברורות עד הסוף ושינויים בלתי-פוסקים בתהליכי העבודה.
הדרך שלו להתמודד היא על ידי עשייה. כאשר נתקל במכשול, ישתדל לפעול למולו ולא ינוח עד שזה יקרה. מנגד, עלול לפעול מבלי מחשבה מעמיקה ומספקת.
תזזיתי, חסר שקט, עלול ליטול סיכונים מיותרים, הסחת דעת תמידית, קושי להתמקד ולהעמיק בדבר אחד ויחיד, תחושת החמצה מתמדת.
יצירתי, הרפתקן, מוכן להתנסות, אנרגטי, קצב עבודה מהיר והספק גבוה, רצון ללמוד ולהתפתח (לאו דווקא בהיבטים אינטלקטואליים, אלא בכלל), עומד בעומס משימות.
ינסה לקחת כמה שיותר משימות לעצמו, רק כך ירגיש כי הוא תורם לצוות. הרוח החיה והתזזיתית שהוא מביא אתו עלולה לעייף את יתר האנשים או ליצור אצלם חוסר נוחות.

שכלתני


טיפוס רציונלי, זהיר ושקול, בעל נטייה להישען על החשיבה הלוגית.
מעדיף אתגרים מחשבתיים. יחשוב תמיד לפני שהוא פועל.
יפעיל שיקול דעת ולא יקבל הנחיות מבלי לבחון את הדברים בעצמו. יקשיב להנחיות ככל שהן הגיוניות וצפויות להביא לתוצאה הרצויה להבנתו. לא יהסס להביע את דעתו ולהסביר את הרציונל שלו לבעלי סמכות.
ינתח את הבעיות בצורה אנליטית כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר ורק אז יפעל כדי להתמודד עם מכשול.
הרציונליות שולטת בכל תחומי החיים, לרבות מערכות יחסים, חוסר סבלנות כלפי רגשות "לא הגיוניים". השכלתן עלול להיתפס כאדם קר, נוקשה, מרוחק או מתנשא מבחינה אינטלקטואלית.
יכולת גבוהה לקבל החלטות תחת לחץ, התמקדות בעיקר וללא משוא-פנים. העבודה יעילה מאוד, ואין בזבוז זמן בגלל ניסיונות להגן על אנשים אחרים או לפצות אותם על דבר מה.
יצפה מחברי הצוות לנהוג בהיגיון כמוהו. לא ישקיע זמן בבניית קשרים חברתיים אלא יתמקד במשימה.
שימוש לא הולם במשאבי הארגון
משאבי זמן
דיווחי שעות פיקטיביים
הייתכנות שיהיו דיווחי שעות לא מהימנים, וידווחו שעות בהן בפועל לא התבצעה עבודה
מריחת זמן מכוונת בביצוע משימות
הייתכנות שיהיו התנהגויות של התנהלות איטית בכוונה תחילה, על מנת לפגוע בביצועי הארגון
עבודה לא אפקטיבית
הייתכנות שיהיה עיסוק בפעילויות שאינן קשורות לעבודה במהלך שעות העבודה, כגון רשתות חברתיות, תשלומי חשבונות וכדומה
שימוש בסמים ואלכוהול
הייתכנות שיתבצע שימוש בחומרים כימיים שמשפיעים על שיקול הדעת ויכולות מוטוריות במהלך שעות העבודה
משאבים פיזיים
סטיה מהנחיות השימוש של כספי הארגון
הייתכנות שכספי הארגון ינוצלו באופן לא חסכוני או לא בהתאם לייעודם המקורי
פגיעה והריסה של רכוש הארגון
הייתכנות שיהיה הרס או פגיעה מכוונים ברכוש של הארגון
שימוש בכספי המעסיק לצרכים אחרים
הייתכנות שיילקח כסף (או שווה כסף) מהארגון לטובת צרכים אישיים ו/או אחרים מאלו שנועדו להם
שימוש במשאבי הארגון לצרכים אישיים
הייתכנות שיהיה שימוש במשאבי הארגון לצרכים אישיים
שימוש ברכוש המעסיק לצרכים אחרים
הייתכנות שיעשה שימוש ברכוש המעסיק לטובת צרכים אישיים ו/או אחרים מאלו שנועדו להם
משאבי ידע וסמכות
המרדת העובדים
הייתכנות שינוצל מעמד ארגוני או קשרים תוך-ארגוניים לצורך הפעלת העובדים כנגד הארגון עצמו
ניצול מעמד לקידום צרכים אישיים
הייתכנות שינוצל המעמד הארגוני לטובת קידום צרכים אישיים, מחוץ לארגון או בתוכו
שימוש בידע ארגוני שלא לצרכי הארגון
הייתכנות שהידע שנצבר בארגון ישמש למימוש מטרות שאינן מטרות הארגון עצמו
התנהלות בביצוע משימות
מסגרת העבודה
איחורים קבועים
הייתכנות שיהיו איחורים קבועים לעבודה
היעדרות לא מוצדקת
הייתכנות שיהיו העדרויות ללא הצדקה ברורה
חוסר אחריות בהודעות על מסגרת הזמנים
הייתכנות ש(לא) תהיה הודעה והיערכות מתאימה לאיחורים והעדרויות
הקטנת ראש
גרירת רגליים בביצוע משימות
הייתכנות שתהיה התחמקות מביצוע משימות במטרה להימנע מכישלון או בקשת עזרה
חוסר אכפתיות בביצוע המשימות
הייתכנות שתופגן חוסר אכפתיות כלפי המשימות הארגוניות
עבודה לא איכותית
הייתכנות שהמשימות יבוצעו באופן לא מקצועי, שטחי עד כדי רשלנות
אי עמידה בנהלים
אי מילוי הנחיות
הייתכנות שיהיו קשיים בקבלת הנחיות מהמנהל ותחת קבלת ההנחיות תהיה עבודה עצמאית ללא דיאלוג
אי עמידה באחריות
הייתכנות שתהיה התנערות מאחריות, ניסיון להעבירה לאחרים או התעלמות מאחריות למשימות
אי עמידה בנהלי הארגון
הייתכנות שתהיה התנהגות אשר אינה עומדת בנהלי הארגון, הרשמיים והנהוגים
דיווח לגבי משימות
הייתכנות שיהיו דיווחים מסולפים לגבי משימות ש(לא) בוצעו
הפרת הבטחות וחוזים
הייתכנות שתהיה הפרה של חוזים והבטחות שניתנו מצד העובד/ת
יחסים בינאישיים
התנהגות בינאישית לא נאותה
הטרדה מינית
תיתכן הקלה בעמדות כלפי הטרדה מינית במסגרת העבודה
להיות חבר "רע" בצוות
הייתכנות שיהיו יחסים בעייתים בתוך צוות העבודה, והתנהגות אשר מחבלת בהישגי הצוות
נקמות בין עובדים
הייתכנות שיהיו יחסית בעייתים ברמה הבינאישית, אשר ישפיעו על ביצועי העובדים כפרטים
פגיעה מילולית
הייתכנות שתתבטא תוקפנות מילולית במסגרת העבודה
תוקפנות פיזית
הייתכנות שתהיה תוקפנות פיזית במסגרת העבודה
תדמית הארגון
התייחסות לתדמית הארגון
התנהגויות פומביות הנוגדות את ערכי הארגון
הייתכנות שיהיו ביטויים פומביים, ברשתות חברתיות, כלי תקשורת או בציבור הרחב, אשר סותרות את ערכי הארגון
חריגה מיחסים נורמטיביים
המידה בה יתכנו יחסים בינאישיים בעייתים על רקע חצייה של יחסי התפקיד הרשמיים בארגון, בתוך הארגון או בין הארגון ללקוחותיו
פגיעה מילולית כלפי הארגון
הייתכנות שיהיו ביטויים פומביים, ברשתות חברתיות, כלי תקשורת או בציבור הרחב, אשר משמיצות את הארגון ובונות תדמית שלילית