חפש באתר חיפוש באתר לוגיפס
LinkedIn Facebook WhatsApp
כישורים אישיות אמינות
לקוחות לקוחות ממליצים מבחני מיון יתרונות המערכת תוצאות הבחינה שאלות נפוצות מחירון
תרגול פסיכוטכני בחינם תרגול לפי מקצוע דוגמאות למבחנים משוב המועמדים
שאלון נטיות חינם ייעוץ תעסוקתי הכוונה לחיילים משוחררים הכוונה ללימודים הכוונה תעסוקתית מידע ליועץ/ת שאלות נפוצות תוצאות הכוונה מקצועית

רוצה עובדים שמחוברים לארגון – תן להם משמעות!

זה דבר ידוע כי אנשים שאינם מאושרים בעבודתם משפיעים באופן שלילי לא רק על תפוקת עבודתם, אלא גם על החברה סביבם. אם פעם העלאת המוטיבציה לעבודה התבטאה בבונוסים, העלאת שכר, או קידום לתפקיד חדש, כיום עולה הדרישה למשמעות, ובעיקר השפעה חיובית על החברה והסביבה.

בסקר שנעשה על ידי חברת Deloitte ב-2018 ,נבדקו 10,455 בני דור ה"מיליאנס"(נולדו בין ינואר 83 ודצמבר 94) מ36 מדינות, ו- 1844 אנשים בני דור הZ [1](נולדובין ינואר 95 ודצמבר 99), ונמצא כי ישנה מודעות גבוהה לאחריותם של עסקים כלפי החברה והרגשה כי הצלחה עסקית צריכה להימדד מעבר לנתונים פיננסיים:

https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/global/Documents/About-Deloitte/gx-2018-millennial-survey-report.pdf

בני המיליאנס ודור הZ , שבתוך 10 שנים יהוו את מרבית כוח העבודה בעולם, מאמינים כי בסדר העדיפויות של בעלי העסקים צריכים להיכלל יצירת מקומות עבודה, חדשנות והשפעה חיובית על החברה והסביבה, ושערכים אלו אמורים להתקיים מעל, או לפחות לצד, הגברת רווחים,הגברת יעילות וייצור ומכירה.

מנכ"ל דלוייט גלובל, פוניטרנג'ן קורא למנהיגים להתעורר ולזהות דרכים של השפעה חיובית על הקהילות מסביבם אם ברצונם להרוויח את האמון והנאמנות של בני עידן המילניאנס ודור הZ.  כפי שהדברים נראים כרגע,43% מבני דור המילניום צופים כי יעזבו את עבודתם תוך שנתיים וגם- 61% מדור הZ הצטרפו לאותה האמירה.

בישראל התמונה משקפת את אותם הנתונים. במבחני אישיות שנערכו בחברת לוגיפס, נמצא כי צעירים הנכנסים לשוק העבודה מפגינים צורך נמוך יותר בביטחון תעסוקתי וצורך גבוה יותר בקבלה חברתית על ידי אחרים. בנוסף, בשאלוני האישיות נמצא כי צעירים מפגינים רמות הרבה יותר גבוהות של מעורבות חברתית בארגון מאשר מבוגרים.

אז מה זה אומר לגבי השוק? קודם כל,שיש רוחות של שינוי באוויר. דור הZ  שגדל בשנות ה2000 נחשף לטכנולוגיה, מידע,רעיונות ומוזיקה ברמה הרבה יותר גבוהה מכל הדורות שקדמו לו. הם מחוברים אחד לשני ולכל התשובות שהאינטרנט יכול להציע, מה שהופך אותם ליותר גמישים ותזזיתיים, כאנשים בחברה וגם כעובדים פוטנציאלים Tulgan, B. 2013).) ככל הנראה שוק העבודה יצטרך לקבל את השינויים בהם תומכים דור הZ על מנת שייכנס לשוק העבודה כחלק פעיל ומשמעותי.

לסיכום, העולם משתנה ללא הרף וצריך להבין את השינוי מהמקום של המועסק הפוטנציאלי, מה מניע אותו, מה הכישורים שהוא מביא עמו וכיצד לשלב את המטרות החברתיות- סביבתיות עם מטרות כלכליות-תפוקתיות.

לוגיפס נותנת לכם תמונה ברורה ואובייקטיבית של כישורים, אמינות ואישיות באופן מעמיק ומשקף כך שתדעו מי עומד לפניכם, כיצד (ואם) לשלבו בארגון, מה לצפות ממנו וכן מהן  ההתאמות הארגוניות שכדאי לעשות כדי שיתחבר למטרות הארגון.


DeloitteMillennial Survey. (2018). Last watched: 21.01.19
{
https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/global/Documents/About-Deloitte/gx-2018-millennial-survey-report.pdf}

Tulgan, B.(2013). Meet Generation Z: The second generation within the giant"Millennial" cohort. Rainmaker Thinking, 1-12.‏[1] דור הZ , כמו דור המילניום, הוא לא מושג המקובל אוניברסלית, חלק מהאלטרנטיבות שלו הן דור ה-I, ילידי הדיגיטל ופוסט-מילניום. טווח הגילאים גם הוא רחוק מלהיות מוסכם ולצורך הסקר נכללו ילידי 1995-99 .

נשמח לשמוע מה דעתך!

אתר זה מציע אפשרות לשימוש ברכיב נגישות. באפשרותך לבטל אפשרות זו.

בחר לכמה זמן יוסתר הכפתור: