חפש באתר
linkedin facebook whatsapp
כישורים אישיות אמינות
המלצות תוצאות הבחינה

שאלות ותשובות

מעסיקים
מכתבי המלצה

מה היא משמעות הציונים במבחני הכישורים במערכת לוגיפס?
ציוני מבחני הכישורים במערכת לוגיפס הינם ציונים נורמטיביים.
נורמה הינו ציון יחסי, המשווה את ביצועו של אדם אחד במבחן לקבוצה אחרים של אנשים באותו המבחן.
לפיכך, הציון במבחן כישורים (כלשהו) בלוגיפס משקף את מיקומו של הפרט בתוך קבוצת נבחנים גדולה:
ככל שהציון הנורמטיבי גבוה יותר, כך מיקומו של הפרט בתוך הקבוצה גבוה יותר, משמע ביצועיו היו טובים יותר.

הציונים המוצגים במערכת הינם תשיעוניות.
התשיעוניות, כפי ששמן מרמז, הינן 9 ציונים הנעים מ-1 עד 9.
כל תשיעונית מכילה כמות ידועה מראש של מאונים, המחולקים כך שבקצוות (תשיעונית 1 ותשיעונית 9) ישנם מעט מאונים,
בעוד במרכז (תשיעונית 4, 5, ו-6) ישנם מאונים רבים.
באופן זה, נוצרת התפלגות פעמון נורמלית סימטרית (המכונה התפלגות גאוס) של ציוני המבחן.
מה זה אומר שהשאלות בה רנדומליות (אקראיות)?
זאת אומרת שניתן לבחון את אותו מועמד כמה פעמים, למשל פעם בבית ופעם במפעל. במידה ומדובר באותו אדם - נקבל ציונים כמעט זהים למרות שהנ"ל יקבל בכל פעם שאלות אחרות וזאת משום שהשאלות בלוגיפס אמנם שונות, אך זהות ברמתן. במידה ותוצאות הבחינה שונות, קיים חשש גבוה לאמינותו של הנבחן, הבחינה החוזרת היא חינם!
האם לוגיפס היא "במקום" מבחן פסיכוטכני רגיל?
זה תלוי בארגון. אבחון במכון פסיכוטכני כולל פסיכולוג וארגונים הנוהגים להיעזר במכונים יוכלו להמשיך בכך, לוגיפס מאפשרת לקבל מידע רב על כישוריו, אישיותו ואמינותו של המועמד בתחילת התהליך במקום בסופו, זהו מצב חדש, חסכוני והוגן יותר לשני הצדדים.
למה כדאי לי (המגייס/ת) לבחון מועמדים מביתם או במובייל?
בעד ונגד בחינת מועמדים מביתם
חסכון עצום במשאב הכי יקר לך - זמן! - ייעול תהליכי המיון, זירוז וקידום של מועמדים מוכשרים ומאידך, הימנעות מראיונות מיותרים של מועמדים אשר אינם מתאימים באופיים ו/או הנופלים בכישוריהם מהסף הדרוש לתפקיד או הארגון.
אילו מבחנים יש בלוגיפס?
לחץ/י כאן לצפיה ברשימת מבחני הכישורים.
לחץ/י כאן לצפיה או הזמנת מבחן אישיותי.
לחץ/י כאן דוגמת דוח של מבחני אמינות.
מה עלות השימוש בלוגיפס?
למחירון עבור ארגונים המשתמשים במערכת התפעולית של המערכת לחצו כאן
כיצד מתבצע השימוש בלוגיפס?
השימוש בלוגיפס פשוט מאוד!
• בשלב הראשון אנו מעניקים לך שם משתמש וסיסמת כניסה למערכת לוגיפס.
• בשלב השני דרך האזור האישי שלך בלוגיפס תוכלו להוסיף את פרטי המועמדים שלך ואת הבחינות עליהם תרצו שיבחנו והמערכת תשלח קישור לבחינה ישירות למייל שלהם + מסרון SMS.
• בשלב השלישי והאחרון תקבלו תוצאות* מפורטות של בחינת המועמד שיגיעו ישירות למייל שלך.
* את תוצאות הבחינות תוכלו לראות בכל רגע נתון באזור האישי שלכם בלוגיפס, הודעה על כך תתקבל מידית עם סיום הבחינה על ידי המועמד/ת.
האם ניתן לסמוך על תוצאות לוגיפס?
השאלות בלוגיפס נכתבו על ידי פסיכולוגים מוסמכים בעלי הכשרה רקע וניסיון בבנייה של מבחנים פסיכולוגיים ופסיכוטכניים, השאלות והגרסאות במערכת מתוקפות ומתעדכנות כל הזמן והלקוח יקבל מוצר באיכות מעולה במיוחד אם יקפיד על בחינה חוזרת בבית העסק כאשר הבחינה הזו היא ללא חיוב.
באילו שפות ניתן לבחון בלוגיפס?
לוגיפס בנויה מבחינה טכנולוגית כמערכת Multi Language מלאה, קרי לא רק המבחנים והתשובות מאפשרים שימוש בשפות שונות, אלא כל השימוש במסכים מרגע ההגעה לדף הבית ואילך, בפועל מסכים בשפות נוספות נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים, כנ"ל לגבי המבחנים והתשובות – נכון להיום ניתן לבחון בשפות עברית, רוסית, אנגלית וערבית.
מה מטרת לוגיפס?
מטרת לוגיפס הינה לייעל את הליכי הגיוס למעסיק ולמועמד/ת כאחד, השימוש בלוגיפס יחסוך לארגון משאבים רבים בתחום הגיוס והמיון כגון: עלויות ישירות, זמן, השקעת כסף במיון מועמדים לא מתאימים מבחינת כישורים אופי התפקיד (אישיות) וכדומה, ולנבחן את הטרחה שבהגעה לראיונות מיותרים וקבלת עדיפות כאשר כישוריו, מבנה אישיותו ודרישות האמינות בתפקיד תואמות את פרופיל המועמד/ת.
למה מיועדת לוגיפס?
מערכת לוגיפס מיועדת למחפשי עבודה ולארגונים מכל התחומים, היא תחסוך לשני הצדדים טרחה ועלויות מיותרות תוך כדי קידום וזירוז הליכים של מועמדים מתאימים.
מי המתחרים שלכם?
לוגיפס מאפשרת לבחון בכל השלושה (כישורים, אישיות ואמינות) למיטב ידיעתנו, אין עוד חברה כזו בישראל, השאלונים כולם פותחו עבור המשק והתרבות בישראל, גם חברות שיש להם מוצרים דומים וחלקיים, אין להם את היכולת הטכנולוגית של לוגיפס, תוקף, ממשק משתמש ועוד יכולות רבות וייחודיות שניתן לראות כאן ביתרונות המערכת.
למה לוגיפס יותר טובה ממוצרים אחרים בתחום?
בשונה מהמערכות האחרות בתחום, בלוגיפס מספר רב של גרסאות לכל מבחן והשאלות נשלפות בצורה אקראית בכל פעם מחדש, ומכמה גרסאות בו זמנית..., המשמעות היא שניתן לבחון מועמד/ת פעמיים או יותר באותו יום והנבחן יגיע לאותן תוצאות בקירוב, ולכן, בשונה מכול מערכת קיימת אחרת, ניתן לבחון מועמד בביתו ללא חשש מזיוף התוצאות! האפשרות לבחון מועמדים בביתם או במובייל הינה מהפכה של הליכי הגיוס הנהוגים כיום, ואף על פי כן, היא זולה משמעותית מכל מערכת מיון אחרת.
מהו תוקף המבחנים?
מהגבוהים בתחום! לוגיפס פותחה לפי המתודה של המבחנים המקובלים בתחום, על ידי ד"ר מירב חמי, פסיכולוגית בעלת הכשרה ורקע ספציפי בבנייה ופיתוח של מבחנים פסיכולוגיים. המבחנים פותחו על בסיס סקירת ספרות וסקירת מבחנים קיימים, עד כה נבחנו במערכת למעלה מ-50,000 נבחנים, וממצאי התקפות והמהימנות של המערכת טובים ומצביעים על מתאם גבוהה ההולך ומשתפר כל הזמן. עם הזמן והצטברות המידע בארגונכם, לוגיפס תבצע לבקשתכם וללא חיוב מדגמים ארגוניים לפי חתכים נוספים כגון: גיל/השכלה/תפקיד ואפילו מחלקה.
האם מבחני לוגיפס הם מקבילים למבחנים של מכונים פסיכוטכניים כגון פילת, אדם מילא, קינן שפי וכדומה?
המבחנים של לוגיפס הם ייחודיים לנו, אבל כן, הם מקבילים ודומים במובנים רבים למבחנים פסיכוטכניים של מכונים קיימים. הניסיון מלמד שאם תצליח במבחני לוגיפס אז קרוב לוודאי שתצליח גם במבחנים שלהם ולהיפך, אם תיכשל במערכת לוגיפס קרוב לוודאי שתיכשל גם במבחנים שלהם ואף באותם תתי מבחנים (כגון מבחנים צורניים, מבחנים מספריים, מבחנים מילוליים, מבחנים מקצועיים וכו') ומאחר שכך, יש גם ארגונים רבים וטובים המשתמשים ישירות במערכת לוגיפס למין עובדים

מועמדים
תגובות נבחנים

מתי וכיצד אוכל לצפות בתוצאות הבחינה?
במידה ונבחנת בלוגיפס, בתחילת הבחינה קיבלת הודעת דוא"ל הכוללת את הקישור מתי וכיצד אוכל לצפות בתוצאות הבחינה, לחיצה על הקישור הזה שנשלח אליך אישית, תוביל אותך לטופס דרכו ניתן לבקש את תוצאות הבחינה.
למה כדאי לי (המועמד/ת לעבודה) להיבחן מביתי או במובייל?
הבחינה מהבית או במובייל הינה "פחות מלחיצה" ובמקום הבטוח והידידותי ביותר עבורך. כך תוכל/י להוציא מעצמך את המיטב ולקדם את מועמדותך בלי לבזבז זמן יקר, נסיעות ובמידה והנך מועסק/ת, תימנע/י מהיעדרות בעבודה ומהסכנה שבחשיפה על כל המשתמע מכך. במידה ובעקבות המבחן תוזמן/י לראיון תדע/י שיש לך את הכישורים ואת פרופיל האישיות הנדרש מהתפקיד, כך שסביר כי תגיע/י כאשר ביטחונך האישי גבוה יותר מה שעשוי לסייע בידך לזכות במשרה המבוקשת. במידה ולא תוזמן/י, נחסכה ממך הטרחה, עוגמת הנפש והחשיפה כאמור.
מה עלות השימוש בלוגיפס?
כדי לצפות במחירון, למשתמש הפרטי ישנה אפשרות לבחינה בתשלום או חינם (מבחן חלקי בגרסת ההרצה PILOT) לחץ/י כאן למידע והזמנת מבחן בהצלחה!
האם תוצאות הבחינה שהזמנתי בעצמי (ששילמתי עבורה ולא נשלחתי על ידי מעסיק פוטנציאלי) עלולות להגיע בעתיד לגורם אחר כל שהוא?
בשום פנים ואופן לא! זה גם אסור על פי החוק. (ראה זכויות הנבחן שבדף זה) התוצאות נשלחות אליך בלבד.
שילמתי על מבחן לצורכי תרגול, למה לא ניתן לראות את הטעויות שלי לאחר הבחינה?
פיתוח מערכת מבחנים פסיכוטכנית, ובוודאי מערכת רנדומלית כלוגיפס, דורשת השקעה עצומה של זמן, כסף, הון אנושי ומשאבים נוספים, חשיפת התשובות הנכונות לנבחנים עלולה להזיק לה, אבל זו גם הסיבה שמאפשרת לנו לתת לך מערכת אמתית, איכותית ועדכנית לתרגול בעלות נמוכה ולפי הצורך.
אם אני לא רואה את התשובות, אז בשביל מה כדאי לי להבחן בתשלום?
התועלת העיקרית היא ההתנסות בלחץ, לדעת היכן אתה עומד ביחס לנבחנים אחרים, להכיר ולהתנסות במבחנים ואופי השאלות, ואימוץ שיטות להתמודדות מיטבית עם סוג כזה של מבחנים
הרי שאלות יש בלי סוף ובמבחן ממילא תקבל/י שאלות אחרות..., התוצאות שיוצגו לך בתם המבחן מאפשרות לך לראות מה מצבך בהשוואה לנבחנים בתפקיד הזה ומה עליך לשפר לקראת מבחן אמתי, והן התוצאות שהמעסיק היה מקבל.
האם השימוש בדף ועט במבחן קבלה לעבודה מותרת?
השימוש בדף ועט אסור במהלך המבחן.
זה נאמר מפורשות בתחילת המבחן והשאלה חוזרת על עצמה בסופו.
מי שאינו רוצה לעבור על חוקי המבחן, לא מעוניין לשקר ולא מעוניין להסתכן בכך שיתגלה, למשל במבחן חוזר, ימנע מכך.
קופונים - עשיתי בחינה בתשלום וקיבלתי קופון, איך משתמשים בזה?
במידה ורכשת מבחן מלא (כל המבחנים מסומנים) לתרגול באתר, נשלחה אליך בדואל הודעה שכוללת מחרוזת ארוכה, המחרוזת הזו שווה 25 ₪.
כאשר תגיעו לדף התשלום, תזינו את המחרוזת הזו בשדה המיועד לכך ומיד תקבלו את ההנחה המגיעה לכם 😊
האם מותר לצלם את המועמד בלי ידעתו? האם כל הנבחנים מצולמים? האם יש הודעה לנבחן שהולכים לצלם אותו?
כמובן שלא! ראשית, לא כל הנבחנים מצולמים, זו החלטה שכל ארגון המשתמש במערכת קובע בעצמו ובאיזה תפקידים אם בכלל. שנית, זה נעשה תמיד בידיעתו ובהסכמתו של הנבחן, אין אפשרות אחרת.
  • בתחילת המבחן עולה בקשת המזמין לאפשר זאת, הנבחן מופנה למסמך המסביר את המשמעות ורק אם אישר את המסמך, עוברים לשלב הבא.
  • השלב הבא הוא מתן אישור "טכני" להודעה קופצת עבור הדפדפן לביצוע הצילומים במהלך המבחן
בלי שני האישורים הללו, האישור החוזי (מול לוגיפס והחברה הבוחנת) והאישור הטכני (מול הדפדפן) אין ולא יכול להתקיים צילום של הנבחן.
לא מצאת תשובה לשאלתך? השאר/י את פרטיך ונציג שלנו יחזור אליך.
שלח