חפש באתר חיפוש באתר לוגיפס
LinkedIn Facebook WhatsApp
כישורים אישיות אמינות
לקוחות לקוחות ממליצים מבחני מיון יתרונות המערכת תוצאות הבחינה שאלות נפוצות מחירון
תרגול פסיכוטכני בחינם תרגול לפי מקצוע דוגמאות למבחנים משוב המועמדים
שאלון נטיות חינם ייעוץ תעסוקתי הכוונה לחיילים משוחררים הכוונה ללימודים הכוונה תעסוקתית מידע ליועץ/ת שאלות נפוצות תוצאות הכוונה מקצועית

מה היא לוגיפס

תיאור כללי של תהליכי הגיוס המסורתיים המקובלים בשוק הHR.
שיטות הגיוס למיניהן ומנהלי הגיוס, כחלק מהשיטה, רובם ככולם מתנהלים בדרך הבאה:
  1. קבלת     קורות חיים ממקורות שונים (חברות השמה, עיתונים, לוחות דרושים ואתרי דרושים     וכו'). 
  2. שלב     המיון המתבצע על ידי קבלני משנה (חברות השמה, יועצים, בהתאם למי שיכול להרשות     לעצמו..). 
  3. שלב     שיחת הטלפון (לא תמיד). 
  4. שלב     הריאיון הראשון. 
  5. שלב     הריאיון המקצועי (לעיתים "על הדרך", כלומר בהמשך ישיר לריאיון     הראשון). 
  6. שלב     ההתכנסות והאבחון (לעיתים מתפצל למספר שלבים כגון מרכזי הערכה, גרפולוגיה,     מבחן פסיכוטכני, פסיכולוג ארגוני ועוד). 
  7. קבלת     ההחלטה.
תיאור הבעיה שלוגיפס באה לפתור.
ההיגיון בשיטה הנהוגה נובע מהעיקרון של הליכה מהקל לכבד או מהזול ליקר, מבחנים פסיכוטכניים הם יקרים ולכן המיקום שלהם בסוף התהליך, התוצאה היא שאנשים רבים עוברים את כל הליכי הגיוס (סעיפים 1-5) ולעיתים, אם המועמד/ים הסופיים לא עברו את המבחן בהצלחה, חוזרים לנקודת ההתחלה.
איך לוגיפס פותרת את הבעיה?
לוגיפס נותנת בידי הHR כלי זמין וזול המאפשר להפוך את סדר הדברים ולהעביר את המבחן הפסיכוטכני לתחילת התהליך, עוד טרם זומנו המועמדים לריאיון בארגון, בצורה זו, תפחת כמות המועמדים שיחלו את הליך המיון בלמעלה מ 50%.
למה אין בשוק מוצר כזה?
שתי סיבות עיקריות:
  1. פיתוח מוצר כזה     כרוך בהשקעה גדולה של זמן ומשאבים, החשש מהעתקתו/שכפולו/לימודו של המוצר או     בקיצור "שריפת" השאלות מאוד מרתיעה, הסכנה שהשקעה זו תרד לטמיון     משום שהיא תהיה מופקרת וללא השגחה בביתו של כל נבחן פוסלת על הסף את הכדאיות     שבהשקעה. 
  2. פיתוח של מערכת     מבחנים פסיכוטכניים הינה מורכבת, דורשת משאבים וידע רב בדיסציפלינות שונות     (פסיכולוגיה, מחשבים, הנדסה), מי שמסוגלים לפתח מוצר כזה הם בעיקר מכונים     פסיכוטכניים העומדים בניגוד עניינים חריף עם השלכות המוצר על הביזנס שלהם.
מה הפתרון שלוגיפס מצאה לבעיית ההעתקה בנוסף לצילום הנבחן במהלך הבחינה?
מערכת רנדומלית: לוגיפס פיתחה את המערכת כאשר ההגנה עליה אינה ב "שמירתה" אלא בריבוי מתמיד של הפריטים המרכיבים את המבחנים השונים כך ששליפת השאלות נעשית רנדומלית מתוך מגוון רחב של גרסאות, גישה זו אינה מאפשרת לימוד השאלות, הנבחן אינו יודע מה השאלות שיקבל בפעם הבאה.
 ולכן:
1.     נבחן יכול להיבחן שוב ושוב, ללא חשש שילמד את המבחן או יעתיקו, וללא צורך בתקופת צינון בין מבחן פסיכוטכני אחד לשני.
2.     בהתבסס על כך ניתן לבחון את המועמדים בביתם כשלב מקדים לשלב הריאיון, ובמידה וקיים חשש לזיוף הבחינה, הנבחן יתבקש להיבחן שנית בארגון...
3.     מאחר ומועמד שנעזר ו/או ביקש מאחר לעשות את המבחן הפסיכוטכני במקומו יתגלה מידית עם קבלת התוצאות במבחן חוזר, זהו מצב חדש שבו "לזייף" את הבחינה מהבית כמוה כלזייף את ק"ח, אפשר לבדוק את זה בקלות וללא עלות נוספת.
מטרת המוצר:
לתת פתרון למעסיק או מנהל משאבי אנוש המוצף פונים, מתקשה למיין ביניהם ומעוניין לחסוך, לייעל, לקצר ולשפר את תהליך הגיוס, כלי מיוני חכם וחדשני המאפשר לו יותר שליטה ועניין בתהליך, המגייס מנהל את המיון "מרחוק" עוד בטרם נפגש עם המועמד/ת , הדוחות הפסיכוטכניים מאפשרים ולזמן תחילה את המתאימים ביותר הן מבחינת כישוריהם והן מבחינת אישיותם.
LogiPass מאפשרת למגייס להתמקד במועמדים אשר עברו בהצלחה את מבחני המיון הפסיכוטכניים שבחר לתפקיד המוצע.
יתרונות המערכת קודם LogiPass, אחר כך ריאיון.

נשמח לשמוע מה דעתך!

אתר זה מציע אפשרות לשימוש ברכיב נגישות. באפשרותך לבטל אפשרות זו.

בחר לכמה זמן יוסתר הכפתור: