חפש באתר

מבחן פסיכוטכני (בדיקה אישית)

תשלום
פרטים אישיים
תחום העניין
בחירת התפקיד

הכוונה מקצועית או התאמה מקצועית?

מה למעשה ההבדל ביניהם?

הכוונה מקצועית שמה את העדפותיך בראש, אנשים או מספרים? טבע או תעשייה? רופא או נגר?

אבל מה אתם יודעים על התפקיד בעולם האמתי? זה מתאים לך מבחינת אישיות? כישורים? שכר? איך יודעים?

לוגיפס מאפשרת לכם להתנסות בכלי מיון מקצועי OnLine,
בדומה לזה הנמצא בשימוש אצל מאות ואלפי מקומות עבודה
בישראל, לברר מה יש בתפקיד, ולבחון את התאמתכם אליו

אז תתקדמו לדפים הבאים, ותגלו מה מתאים לכם 😊

אנא הזן/י את המידע המבוקש

איך תרצו שנפנה אליכם?

בן כמה אתה?בן כמה אתה?בת כמה את?

עד 17
18-21
22-27
28-34
35-45
46-59
60 ומעלה

מה רמת ההשכלה שלך?

עד 8 שנות לימוד (השכלה יסודית)
9-10 שנות לימוד (השכלה תיכונית חלקית)
11-12 שנות לימוד (השכלה תיכונית מלאה)
13-15 שנות לימוד (השכלה על-תיכונית / אקדמית)
16 שנות לימוד ומעלה (השכלה אקדמית גבוהה)

איזה תחום מעניין אותך?

הנדסאים
?
אם ברצונכם להשתלב בתעשייה או בהייטק, מאמינים ביכולות ובכישורים שלכם אז כדי להתקדם תצטרכו גם תעודה והכשרה מתאימה
הנדסאי יכול להרוויח טוב ומהר יחסית, זה פתרון טוב למי שרוצה "יותר" אבל אינו יכול או רוצה להשקיע ארבע שנים בלימודים גבוהים שמובילים לתואר מהנדס.
במסלול של הנדסאים תקבלו אחרי שנתיים בלבד תעודת הסמכה של הנדסאי ותוכלו להשתלב בתעשייה כאשר לא מעט תפקידים יפתחו בפניכם ובכלל זה גם תפקידים בכירים, זה לגמרי תלוי בארגון.
ואם בעתיד תרצו להשתדרג ולהתקדם לתואר של מהנדס, העובדה שהתחלתם כהנדסאים וצברתם ניסיון בוודאי תעזור לכם.
פרסום, שיווק ומכירות
?
בעולם המתפתח כל מי שטוב בשווק ומכירות ימצא לעצמו משרה פנויה, הצורך באנשי שווק ומכירות פשוט עצום!
כולם רוצים למכור את המוצרים שלהם, לעיתים קרובות זה כל ההבדל בין חברה מצליחה לכושלת
זה אחד המקצועות שבהם הכישרון עולה על ההכשרה, אם "יש לך את זה", אז תשקלו זאת ברצינות.
זה לא אומר שאין מה ללמוד, יש המון מה ללמוד, אבל כשתגיעו לריאיון עבודה בנושא, יתעניינו יותר במה שעשית וברושם שתשאיר על המראיין.
אבל שימו לב, הציפיות גבוהות, יצפו מכם שתצליחו ותקדמו מכירות במקום שאחרים מצליחים בקושי אם בכלל, למי שטוב ואוהב את הנושא, אם דחיה לא "מייבשת" אותך, אז כן, בהחלט כדאי לשקול את זה.
ניהול עסקים ופיננסים
?
אם זה מעניין אותך, אם יש לך נטיה לעשות חישובים ולוח הכפל יושב לך בראש, אתה מתעניין בנושאים כספיים, בכלכלה, מבין אינטואיטיבית את מה שלאחרים צריך להסביר, טבלאות, גרפים ואחוזים לא מפחידים אותך, אז את כל היתר אפשר וכנראה שגם כדאי לך ללמוד.
אפשר לקחת את זה לכיוונים רבים ושונים, ביקוש היה ותמיד יהיה והשכר בהתאם.
כאן הכשרון ממש לא מספיק, אלו מקצועות שדורשים הכשרה וידע, בשל הביקוש, תמיד יהיה מקום להתחיל בו וככל שהניסיון שלך ילך ויגדל, כך גם הצעות השכר.
אמנות ועיצוב
?
נושא מורכב, מדובר במקצועת המתבססים על כשרון אבל כשרון ממש לא יספיק לך, אומנים רבים מתקשים להתפרנס, מדובר בתחרות קשה ושנים עד ששמך יהיה לפניך
אבל אם זו האהבה שלך, אז מה עוד צריך? צריך לשווק את האומנות שלך ורבים מהאומנים מקשים בכך, מרגישים שזה בדיוק ההיפך ממה שהם רוצים, ואוהבים.
אם זה לא מעניין אותכם וזה מה שאתם רוצים לעשות ולא מעניין אתכם המחיר, אז זה בסדר גמור!
אבל אם זה כן מטריד אותכם, לפחות תשקלו גם את העניין הפרקטי, אל תתעלמו ממנו, אתם תהיו חייבים ללמוד גם לשווק את עצמכם.
הנדסה ומדעים
?
הנדסה הינו תחום מגוון ומרתק, זה כמובן מצריך כישורים ויכולות במיוחוד מהתחום הריאלי אך לא רק, גם יצירתיות, יחסי אנוש וכריזמה יעזרו לך להתקדם לתפקידים שונים ומעניינים ובכלל זה תפקיד ניהול והובלה בחברות גדולות, בהמשך רשימה של תפקידי הנדסה שונים ומה מאפיין כל אחד ואחד, ניתן לומר שכאן ההשקעה בחלט משתלמת ומתגמלת, יש לזה ביקוש, שכר נאה ואפשרויות קידום רבות, גם ברמה המקצועית וגם בתחום הניהול וההובלה.
יש לך את דרישות הסף? תעשייה מעניינת אותך? בדפים הבאים תמצאו פירוט נוסף לפי התחום.
הייטק ומחשבים
?
היום זה נוגע כמעט בכל דבר, אין כמעט תחום או ענף שבו זה לא נדרש וחיוני, מכאן אפשר ללכת לכל מני כיוונים שונים לפי אהבתך וההזדמנויות שיקראו בפניך, הביקוש אדיר!
זה אחד המקצועות שבהם הפרנסה תהיה וודאית גם עשורים רבים קדימה ומי שטוב מתקדם בו ככל שהוא רק מוכן להשקיע, פשוט אין לזה סוף.
התחום כולל מגוון רחב של אפשרויות והשכר גבוה, הכישורים הריאליים נדרשים אבל הם לא בהכרח ליבת התפקיד אלא יותר חלק מההכשרה.
הביקוש כאמור עצום וככל הנראה שזה עוד ילך ויגדל בשנים הבאות, זה תחום שצומח במהירות עצומה ובכיוונים שונים, בהמשך רשימת מקצועות שמאפיינים את התחום.
אדמיניסטרציה ומשאבי אנוש
?
תחום זה מאגד בתוכו מקצועות כגון מנהלת לשכה, מזכירות, שירות לקוחות ומשאבי אנוש, לרוב לא מדובר על הכשרה ארוכה, ממושכת או ספציפית מצד אחד (למשל תואר ראשון והכשרה/קורס ייעודי למשאבי אנוש) ולעיתים קרובות זה פשוט עניין של נסיבות, מזכירה מוכשרת שנקלעה למקום הנכון בזמן הנכון עשויה לקבל הזדמנות.
רבים ובעיקר רבות מהעוסקים בתחום זה החלו בתפקיד זותר יחסית והתקדמו בזכות היכולות, ההתמדה והכישרון שהפגינו במקום העבודה.
רכש ולוגיסטיקה
?
לוגיסטיקה היא בעיקר ניהול של העברת מוצרים ממקום למקום וכך גם מקצועות מתחום המחסנאות, אפסנות ובכלל כל מה שקשור להספקה.
תחום זה נפוץ מאוד בארגונים גדולים כמו צבא ותעשייה. רכש הוא בעיקרו ריכוז של תהליכי תיעדוף של רכישה לארגון גדולים ובכלל זה מו"מ ושימוש בגודל הארגון כדי למטב את יכולתו להגיע לעסקה עדיפה.
כמו כן, מדובר על פעולות, הליכים ונהלים הנדרשים כדי למסד ולוודא שהכל נעשה לטובת הארגון והנהלים יש בהם כדי למנוע אפשרות של שחיתות ופיתויים שעלולים לחלחל להליכי רכישה בלתי מבוקרים.
תעשייה וניהול
?
תעשייה וניהול נלמדת הן לתואר ראשון (B.sc) וגם לתואר הנדסאי תעשייה וניהול
זהו תואר העוסק בתהליע הייצור והניהול בעולם התעשייה, יש בו ממשק גדול ומשמעותי לעולם המחשבים ומערכות המידע. מי שרוצה לנהל בעולם התעשייה, רואה בעצמו מנהל מחלקה, מנהל ייצור, מנהל מפעל יכול בהחלט לכוון לשם.
התפקיד מצריך במרבית המקרים גם עבודה עם אנשים ולהיות חלק ממקבלי ההחלטות בארגון.
ביוטכנולוגיה ומזון
?
ביוטכנולוגיה הוא תחום של מחקר ופיתוח יישומי, המנצל את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה, החקלאות והקוסמטיקה לרווחת האדם. הגדרתה של הביוטכנולוגיה היא שימוש בידע ביולוגי לפיתוח טכנולוגיות.
דפ"ר
?
דירוג פסיכוטכני ראשוני
תפקיד כללי - חינם
?
תפקיד כללי - חינם

בחר/י את התפקיד שמעניין אותך מתוך הרשימה:

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ?
מדובר על עיצוב פנים ותכנון מבנים של עד 4 קומות. העבודה כוללת עבודה משרדית ותכנון בכלים ייעודיים לתחום השרטוט והאדריכלות, אבל גם יציאה לשטח ואתרי בניה ופיקוח שהדברים נעשים כפי שתכננת.
יש לזה כמובן גם ממשק והבנה מעמיקה של תחום הנדל"ן. אלו ההיבטים העיקריים של התפקיד ביחד עם שיקולי עיצוב ואסטטיקה בתוך המבנה ומחוצה לו כולל החצרות וסביבת האתר באופן כללי.
הנדסאי כימיה, תרופות ומזון ?
לימודי הנדסאים מאפשרים לימוד מעשי של תחום מדעי לעומקו והשתלבות בשוק העבודה לאחר מכן. בין מגוון אפשרויות הלימוד במסגרת לימודי הנדסאים ניתן לבחור גם בלימודים מדעיים כמו הנדסאי כימיה או הנדסאי ביוטכנולוגיה. בעוד שלימודי הנדסאי כימיה מכשירים את בוגרי התואר לתעסוקה בתעשיית התרופות ותעשיית המזון, לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מעניקה לבוגרי הלימודים כלים לשימוש באורגניזמים על מנת לשפר תהליכים בענפי התרופות, המזון ועוד. עם סיום לימודי הנדסאים מקבלי הבוגרים תעודה מטעם המוסד האקדמי בו למדו וכן ממה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. התעודה תאפשר להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים הארצי, וכך להיכנס לשוק העבודה בתחום.
הנדסאי כימיה, תרופות ומזון ?
לימודי הנדסאים מאפשרים לימוד מעשי של תחום מדעי לעומקו והשתלבות בשוק העבודה לאחר מכן. בין מגוון אפשרויות הלימוד במסגרת לימודי הנדסאים ניתן לבחור גם בלימודים מדעיים כמו הנדסאי כימיה או הנדסאי ביוטכנולוגיה. בעוד שלימודי הנדסאי כימיה מכשירים את בוגרי התואר לתעסוקה בתעשיית התרופות ותעשיית המזון, לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מעניקה לבוגרי הלימודים כלים לשימוש באורגניזמים על מנת לשפר תהליכים בענפי התרופות, המזון ועוד. עם סיום לימודי הנדסאים מקבלי הבוגרים תעודה מטעם המוסד האקדמי בו למדו וכן ממה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. התעודה תאפשר להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים הארצי, וכך להיכנס לשוק העבודה בתחום.
הנדסאי מכונות ?
הנדסאי מכונות עשוי להדרש למגוון תפקידים בעולם התעשייה, עובד שבבי, עיבוד שבבי ממוחשב, תפעול (כוון) ומתכנת של מכונות ממוחשבות CNC המצריכות שליטה בתחום השרטוט הממוחשב ולמידה ספציפית של כלים ומכונות השולטים בתחום
לעיתים ,תוכלו להתקדם לתפקיד ניהולי אבל ככל שהתפקיד בכיר יותר והארגון גדול יותר, יתכן שיתקלו בדרישה להשכלה של מהנדס גם כאשר בפועל אתה הכי מתאימים ומסוגלים, ככל שהארגון יותר קטן, גובר הסיכוי שכן יקדמו אתכם ללא תעודת מהנדס.
הנדסאי מכשור ובקרה ?
הנדסאי מכשור ובקרה הינו סוג של תחום ביניים, קרי בין הנדסאי מכונות להנדסאי אלקטרוניקה ומצופה ממנו הבנה טובה של שני הנושאים
התפקיד עשוי להדרש להדרש למגוון תפקידים בעולם התעשייה משני התחומים ולעיתים יקבל הזדמנות לעבוד כהנדסאי אלקטרוניקה או מכונות
מה שמאפיין אותו בעיקר אלו בקרים מתוכנתים, וויסות של לחצים, בקרה של חם וקר, ספיקה, שרטוט ולמידה ספציפית של כלים ומכונות בתחום
לעיתים ,תוכלו להתקדם לתפקיד ניהולי אבל ככל שהתפקיד בכיר יותר והארגון גדול יותר, יתכן שיתקלו בדרישה להשכלה של מהנדס גם כאשר בפועל אתה הכי מתאימים ומסוגלים, ככל שהארגון יותר קטן, גובר הסיכוי שכן יקדמו אתכם ללא תעודת מהנדס.
מנהל שיווק ?
מנהל שיווק בחברות קטנות ובינוניות, הוא למעשה "איש מכירות בכיר", לעיתים קרובות התואר שלו מכיל את שני המושגים, למשל "מנהל שיווק ומכירות", מצופה ממנו לעשות כל מה שקשור למכירות, להוביל, ליזום ולבצע, בחברות גדולות ובינויות מדובר בתפקיד שנמצא מעל איש או מנהל המכירות.
הוא זה שמתווא מדיניות, הקצאת משאבים, בחירה של פלטפורמות ואפיקים אפקטיביים, בחירת המסרים, קהל היעד, הוא זה שמוביל את הנושא.
מנהל מכירות ?
לרוב מדובר על איש מכירות מצטיין שמקודם לנהל את חבריו למחלקה, שכיח בעיקר בארגונים גדולים שמשווקים מוצרים מוכרים ונפוצים כגון חברות תקשורת ובנקים והצורכים נציגים רבים לביצוע משמות מכירה על בסיס יום יומי, ומדובר על הרבה נציגים שצריך להשגיח עליהם, למקסם את היכולות שלהם, ללמד ולתת דוגמה ופתרונות.
זה כמובן גם עניין של ניהול והפקת דוחות, תחזיות, שיפור שיטות ובכלל, שיפור ביצועים והישגים של המחלקה, קשה להגיע לזה, קשה לעמוד בדרישות והלחץ של שיפור תמידי.
קופירייטר ?
הקופירייטר (רעיונאי) אמור בעיקר להמציא סלוגן' כותרת או אמירה שיווקית, לעיתים מדובר בעבודה יום יומית כגון עיתון או חברת שווק שנותנת שירותים או עצמאי, מוכר ומוערך ששוכרים את שירותיו ליצירת סלוגן ייעודי
הרבה דברים יכולים להסתתר מאחורי סלוגן, למשל "לוגיפס - דרך חכמה למיון מועמדים" לוקחת בחשבון שהמילה חכמה רומזת על מבחני הכישורים ואף עשויה לתת לה (ולבוחרים בה) דימוי חיובי, מיון עובדים מכוון גם לחיפושים בגוגל והכל ביחד צריך כמובן להגיד בקיצור נמרץ מה הרעיון
מדובר על כל אמצעי התקשורת, אתרי אינטרנט, מודעות פירסומיות ברדיו, טלוויזיה, שלטי חוצות וגם הודעות לתקשורת.
מנהל/ת חשבונות ?
מנהל חשבונות אחראי על רישום וניהול כל הפעולות החשבונאיות של ארגון. תפקידו לפקח על עבודות ניהול החשבונות הכוללת את כל תזרימי המזומנים של החברה: תשלום לספקים והנפקת חשבוניות, הנפקת תלושי שכר, גביית חובות, רישום השינויים במלאי, וכל יתר הפעולות החשבונאיות.
כלכלן ?
כלכלנים עוסקים במחקר ובניתוח של תהליכים כלכליים במשק, בייעוץ להשקעות, בבניית תכניות עסקיות ובעריכת דו"חות פיננסיים. כלכלנים מתמודדים עם סוגיות כלכליות ברמת הפרט והחברה, הגורמים המשפיעים על התנהלות מערכות כלכליות מסוגים שונים ובנסיבות שונות, דרכי התמודדות עם בעיות כאינפלציה, אבטלה, מיתון, סוגיות כשערי חליפין, מדיניות מחירים, סחר בינלאומי וסטטיסטיקה.
חשב שכר ?
חשבי שכר עוסקים בכל ההיבטים הקשורים למשכורות העובדים, מהפרטים הבסיסיים ביותר ועד היבטי שכר מורכבים מאוד. שירות חשבות שכר מתחיל בקליטת העובד במערכת, ממשיך בניהול והכנת המשכורות על כל המשתמע מכך ומסתיים בכל חודש לאחר העברת המשכורת והתלוש לעובד. חשבי שכר מוכשרים והינם בקיאים בנושאים כגון מס הכנסה, דיני עבודה, זכויות סוציאליות, הפרשות פנסיוניות, ביטוח לאומי וכיוצא באלו. כיום, כל עבודת חשב השכר מתבצעת באופן ממוחשב, על בסיס תוכנות שכר והנה”ח מתקדמות וייעודיות.
אדריכל ?
כל בניית בית כרוכה במספר שלבים, החל מהעיצוב וכלה בבניין המוגמר. האדריכל מעורב בכל שלבי הבניה. במשך כל התהליך, הוא שומר על קשר עם הלקוח, על מנת לתרגם את העיצובים לתהליך בניה בפועל. במהלך תקופת הבניה, האדריכל מוודא את ביצוע הבניה על פי התקנות וכי כל אישורי הבניה אכן הושגו. הוא צריך אף להתחשב בגורמים סביבתיים בעת התכנון ולהיות בעל ידע רב בחשמל בנין כמו גם בחומרי בניה על מנת לייצר את מכלול העיצוב. ברגע שתכנית הבניה מפורטת ומושלמת, מועסק קבלן לביצוע עבודות הבניה.
אדריכל ?
כל בניית בית כרוכה במספר שלבים, החל מהעיצוב וכלה בבניין המוגמר. האדריכל מעורב בכל שלבי הבניה. במשך כל התהליך, הוא שומר על קשר עם הלקוח, על מנת לתרגם את העיצובים לתהליך בניה בפועל. במהלך תקופת הבניה, האדריכל מוודא את ביצוע הבניה על פי התקנות וכי כל אישורי הבניה אכן הושגו. הוא צריך אף להתחשב בגורמים סביבתיים בעת התכנון ולהיות בעל ידע רב בחשמל בנין כמו גם בחומרי בניה על מנת לייצר את מכלול העיצוב. ברגע שתכנית הבניה מפורטת ומושלמת, מועסק קבלן לביצוע עבודות הבניה.
גרפיקאי / מעצב גרפי ?
המעצב הגרפי ממחיש רעיון באמצעות טקסט, טיפוגרפיה, תמונות, צבעים ואלמנטים גרפיים, כשמטרתו להציג את המידע בצורה שתעביר את המסר באופן הטוב ביותר. בכדי שהמעצב הגרפי יגשים את מטרותיו, לימודי תוכנות הגרפיקה השונות אינם מספיקים. הגרפיקאי צריך לרכוש גם ידע רב בתחומים כגון: יסודות העיצוב, רישום, עיצוב אתרים, טיפוגרפיה, חשיבה יצירתית ועוד. תחומי העיצוב שבהם יכול לעסוק המעצב הגרפי הם רבים ושונים: עיצוב תדמית (לוגו, כרטיס ביקור, נייר מכתבים, מעטפה), מודעות ושלטים, הזמנות וברכות, פוסטרים וכרזות, קטלוגים וחוברות, פרוספקטים ועלונים, עטיפות לספרים ולדיסקים, עיצוב אתרים, באנרים, וכל סוג אחר של תקשורת חזותית.
מנהל משאבי אנוש ?
משאבי אנוש הינו תחום שמושך אנשים רבים וזאת משום שלא מדובר על הכשרה ארוכה או ספציפית מצד אחד (למשל תואר ראשון והכשרה/קורס ייעודי למשאבי אנוש) ולעיתים קרובות זה פשוט עניין של נסיבות, מזכירה מוכשרת שנקלעה למקום הנכון בזמן הנכון עשויה לקבל הזדמנות. רבים ובעיקר רבות מהעוסקים בתחום זה החלו כרכזות השמה בחברת השמה כאשר הדרישות לכך הן בעיקר כישרון מכירתי, כריזמה ואינטליגנציה שתעזור להן לקדם עסקאות, את ההכשרה הספציפית הן מקבלות במקום ודרישות הסף לרוב הן תואר כל שהוא מתחום מתחום מדעי החברה והרוח.
אדמיניסטרציה ומשרד ?
כאן יש מגוון תפקידים הנע מפקידה, מזכירה, מזכירה בכירה ועוזרת אישית כאשר דרגות האחריות עולות כך גם דרגות השכר בהתאם. מהות התפקיד משתנה בסוג וגודל הארגון וכן בצרכים הספציפיים של המנהל, אך בבסיסו הוא לסייע וליעל את עבודת המנהל והמחלקה. כולל קבלת קהל ואירוח, תיאום פגישות וניהל יומנים, תיוק וארגון המשרד, הכנת מצגות ומסמכים ועוד.
תפקיד כללי - חינם ?
התנסות במבחני כישורים ללא עלות.
שיווק דיגיטלי ?
שיווק באינטרנט הוא שימוש באינטרנט לצורך שיווק, מיתוג, פרסום וקידום מכירות של מוצרים, שירותים ורעיונות.
מחסנאי/ת ?
המחסנאי אמון על הסחורה במחסן. במסגרת תפקידו הוא מקבל, מסדר ומאחסן את הסחורה שהתקבלה, מכין ומשלים מארזים, מטפל במשלוחים חריגים ומבצע ספירות מלאי. עובדי המחסן נחוצים לעבודה במחסני החברות השונות, בין היתר רשתות חשמל, חברות שילוח, רשתות הלבשה, חברות קוסמטיקה ועוד. פעמים רבות התפקיד כולל מערך הסעות וארוחות.
מבקר/ת איכות ?
בקרת איכות היא תהליך שמשלב בדיקות ובחינות, שנועדו לאיתור תקלות במוצר, ואימות שרק מוצרים תקינים ימשיכו את מסלול העבודה וישוחררו למכירה. יש סוגי ביקורות שונות – ביקורת ויזואלית, בתהליך, ביקורת קבלה, ביקורת סופית.
חשמלאי מוסמך ?
חשמלאי הוא אדם שמקצועו הוא חשמלאות - חיווט חשמלי של בניינים, מכונות וציוד נייח. חשמלאי עוסק בהתקנת ציוד חשמלי חדש או בתחזוקת תשתית קיימת. קיימות תחומי התמחות בחשמלאות העוסקים בתחומים ספציפיים, כגון חשמלאות רכב או חיווט תעופתי. למקצוע החשמלאי נדרשת הכשרה. במדינות רבות נדרש רישיון מהגוף הממשלתי המתאים על מנת לעסוק בחשמלאות. בישראל אחראי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על תחום זה, ומעניק רישיונות לחשמלאים המדורגים בדרגות שונות, בהתאם להכשרתם המקצועית. ביצוע עבודות חשמל על ידי מי שאין ברשותו רישיון מהווה עבירה פלילית. החוק בישראל מגדיר "ביצוע עבודות חשמל" כהתקנה, בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מתקן חשמל כולל השגחה על ביצוע עבודות, ועריכת תוכניות טכניות לביצועה.
שרטט/ת ?
שרטוט טכני הוא מלאכת יצירת תרשימים דו-ממדיים מדויקים של עצמים לצרכים אדריכליים, הנדסיים או לצרכים טכניים אחרים. שרטוט יכול להיעשות בעזרת עפרונות ונייר ויכול להיעשות במחשב. השרטוט הוא עזר תכנוני ועזר תקשורתי.
שרטט/ת ?
שרטוט טכני הוא מלאכת יצירת תרשימים דו-ממדיים מדויקים של עצמים לצרכים אדריכליים, הנדסיים או לצרכים טכניים אחרים. שרטוט יכול להיעשות בעזרת עפרונות ונייר ויכול להיעשות במחשב. השרטוט הוא עזר תכנוני ועזר תקשורתי.
מכשירן/ית ?
מכשירן/ית מטפל/ת בתקלות בציוד אשר בתחום אחריותם - מכשור, בקרה ותקשורת. דואגים לכייל ולאמת כלי מדידה במפעלים לפי נהלים .עובדים מערכות בקרה אלקטרוניות ולעיתים אופטיות – תלוי בסוג התפקיד.
תיעוד הנדסי ?
עיקר תפקידו של מתעד הנדסי הוא בהעברה מפיתוח לייצור של מוצרי החברה, ריכוז והובלת הפעילות ההנדסיות הנדרשות למוכנות המוצר לייצור תוך מתן דגשים להיבטים הטכנולוגים והתפעולים הנוגעים לתכנון המוצר. תמיכה הנדסית במוצרים קיימים - תמיכה הנדסית שוטפת מול קווי הייצור, ספקים, קבלני משנה - קבלת מידע על תקלות הנדסיות במוצרים, טיפול בתקלות עד מתן פתרון ישים. ליווי תהליכי הייצור - שיפור תהליכים בייצור. התיעוד נעשה בכתיבה טכנית והמחשה ויזואלית טכנית של התהליך בעזרת תמונות רבות. זאת בשימוש בתוכנות שרטוט שונות (Autocad, Visio, Solidworks) ותיעוד במערכות ERP.
טכנאי PC ?
תפקידו של טכנאי הPC הוא לתחזק מחשבים על סוגיהם ואת הציוד ההיקפי שלהם, לתחזק מערכות תקשורת, לשדרג מחשבים ולתקן תקלו למיניהן בתחום החומרה והתוכנה. ביניהם: התקנת תוכנות, כוונון וייעול, תחזוקה שוטפת, תיקון או החלפת חומרה פגומה, תיקון בעיות תוכנה (כולל שחזור מידע, אבטחת מידע,), התקנת מערכת הפעלה שלמה ותוכניות אחרות, שינוי הגדרות תוכנה וחומרה לא נכונות, שיפור תקשורת המחשבים'טיפול בווירוסי מחשב למיניהם, וייעוץ לקראת קנייה של מחשבים. תחום העיסוק גולש לעיתים לתחומים נוספים כגון בניית ותחזוקת אתרי אינטרנט, טיפול בשרתים וברשתות, סלילת תשתית רשת בבתים ובמשרדים, טיפול ברכיבים אלקטרוניים ועוד, ולעיתים משלב תחומים של מקצועות מחשוב אחרים, כדוגמת מנהל רשת ותמיכה טכנית.
ניהול מכירות ?
ניהול עובדים, תקציבים, הנעה ליעדים, אחריות מא' ועד ת' על כל תחום המכירות במחלקה וחתירה מתמדת להגדלת נפח המכירות במחלקה.
מלקט/ת ?
מלקט אחראי על ליקוט הסחורה וסידורה באמצעות מלקטת חשמלית. עובדי המחסן נחוצים לעבודה במחסני החברות השונות, בין היתר רשתות חשמל, חברות שילוח, רשתות הלבשה, חברות קוסמטיקה ועוד.
שרות לקוחות ?
במהותו - מתן מענה לשאלות ובעיות ללקוחות החברה ולקוחות פנימיים. קיימים שני סוגי שירות לקוחות: פרונטלי וטלפוני. וכמובן קיימים סוגי שירות לקוחות בתחומים שונים כגון בנקאות וביטוח שלשם כך נדרש רכישת הידע הספציפי. יחד עם מתו המענה יש צורך ברישומו במערכת על מנת לתעד את ההתנהלות לצרכים עתידיים ולמידה.
תפ"י ?
תפ"י, משמעו: תכנון פיקוח הייצור. תפ"י מהווה את החוליה החשובה ביותר במפעל. תפקיד התפ"י הוא לתרגם את הזמנות השיווק לתכנית ייצור.
תמחירן/ית ?
תמחירן/ת למעשה המומחה בקביעת מחירים. הפעילויות המרכיבות את עבודת התמחור הינן: קביעת עלויות התפוקה, תכנון הייצור והקצאת משאבים, בקרה על יעילות הייצור, ניתוחי כדאיות לגבי התרחבות עתידית. לצורך החישוב מכניסים פרמטרים שונים המשפיעים על המחיר הסופי כגון פחת על מכונות, עלות מחלקת הרכש, עלות מחלקת משאבי אנוש ועוד והמתייחסת לפעילות הספציפית לתמחור
תמחירן/ית ?
תמחירן/ת למעשה המומחה בקביעת מחירים. הפעילויות המרכיבות את עבודת התמחור הינן: קביעת עלויות התפוקה, תכנון הייצור והקצאת משאבים, בקרה על יעילות הייצור, ניתוחי כדאיות לגבי התרחבות עתידית. לצורך החישוב מכניסים פרמטרים שונים המשפיעים על המחיר הסופי כגון פחת על מכונות, עלות מחלקת הרכש, עלות מחלקת משאבי אנוש ועוד והמתייחסת לפעילות הספציפית לתמחור
סוכני שטח ?
בשביל שמכירות בשטח יהיו בעלי אחוזי הצלחה גבוהים הסוכן אשר אחראי עליהם חייב להיות בעל כריזמה רבה ויכולת שכנוע.
טלמרקטינג ?
טלמרקטינג היא שיטה לשיווק ישיר ולמכירות באמצעות הטלפון. בשיטה זו מתקשרים מוקדנים לביתם או למכשיר הנייד של אנשים ומציעים להם מוצר או שירות. מקבלי השיחה עשויים להיבחר באקראי מספר הטלפונים לצורך איסוף משוב סטטיסטי, או מתוך רשימות שמופקות ממאגרי מידע כדי להעלות את הסיכוי להצלחת המכירה.
פלנר/ית ?
פלנר הוא האחראי במשרד פרסום על בניה וניהול של מותגים, זאת באמצעות הבנה ואפיון של קהל היעד ופילוח השוק, פיצוח בריפים, ניתוח מחקרים איכותניים וכמותניים וניתוח נתוני מכירות, זיהוי טרנדים בארץ ובחו"ל ובניית אסטרטגיה פרסומית/שיווקית בהתאם לכל אלה. כל זאת, תוך עמידה ביעדים התקציביים והשיווקיים של הארגון. התפקיד דורש יכולת אנליטית גבוהה וכולל עבודה מול ממשקים שונים בארגון, מהתקציבאים ועד ההנהלה הבכירה.
ממונה בטיחות ?
כל מפעל אשר מחזיק 50 עובדים ומעלה מחויב להחזיק עובד בתפקיד ממונה על הבטיחות. תפקידו הוא לדאוג לכל נושא הבטיחות במפעל, למנוע תאונות ולנהל את הסיכונים השונים, כולל בדיקת תקינות המפעל, זיהוי מפגעים, התראה של המפגעים מול העובדים וההנהלה של המפעל, מניעת תאונות ובמידה והיו תאונות עבודה על הממונה על הבטיחות לערוך דו"ח למניעת הישנות התאונה.
אולם ייצור ?
תפקידים מאולם הייצור: מפעילי מכונות ואחזקה.
קניין/ית ?
בעולם מקצוע הקניין נחשב לבכיר ביותר , ומעבר למעמדו בארגון, כוחו האמיתי בפעילות הסחר של הארגון היא עוצמתית ביותר ובמקרים רבים אף יותר חזקה מהמנכ”ל עצמו. תפקידי הקניין הם מגוונים: א. קניין במפעל יצרני- קנייה לשמוש עצמי או לשימוש במוצר. כאן תפקידו הוא מו”מ כלכלי וטיפול בכל הלוגיסטיקה הנילווית למוצר וכמובן הגדרות איכותו. ב. קניין בארגונים שאינם יצרניים, קנייה לשימוש עצמי - תפקידו העיקרי בהורדת ההוצאות הקבועות מעבר לכל פעולותיו בחיפוש מתמיד אחרי מוצרים שהוגדרו בארגון ומוצרים מתכלים שמשתמשים בהם בארגון ביום יום. הקניין רוכש את המוצרים באיכות כפי שהוגדרו ע”י ההנהלה ולאחר הקנייה המוצר לרב חדל לעניין את הקניין. ג. קניין במערכת מסחרית קמעונאית ,נקרא גם מנהל קטגוריה– תפקיד מנהל הקטגוריה שונה במהות מתפקידו של הקניין בארגונים רגילים , כאן הקניין רוכש בכדי למכור ולא בכדי לצרוך החלטותיו משפיעות בקביעת אופייה של הקטגוריה ו/או הארגון , כך גם על הרווחיות ,מיצוב הקטגוריה מבחינת המחירים וכתוצאה , את תפיסת המותג על ידי הצרכן.
לבורנט/ית ?
לבורנט הוא אדם, בעל תואר מתאים, העוסק בניהול מעבדה ובפיקוח על העבודה ועל הניסויים שמתבצעים בה. הלבורנט דואג להכין חומרים בתחילת כל ניסוי, לארגן כלים ואף לעיתים קרובות לבצע ולהדגים את הניסוי. תפקיד הלבורנט הוא סידור המעבדה, הכנת החומרים והכלים וביצוע הניסויים והפיקוח עליהם.
טכנולוג/ית מזון ?
עסקים בתחום המזון נזקקים לשירותיו של טכנולוג מזון. כל מי שרוצה לפתוח קו מזון של מוצרים חדשים, או לשדרג מוצרים קיימים, או ליישם שיטות ייצור יעילות יותר וחסכוניות יותר –יזדקק לשירותיו של טכנולוג מזון. מהות תפקידו של טכנולוג המזון היא בשמירה על בריאות הציבור בכל הנוגע לפיקוח על המזון, תכנון פסי ייצור הכולל תכנון תזרימי של המכונות ואת כל התהליכים התעשייתיים של ייצור המזון. להבטיח כי המזון בטוח לאכילה, נקי מזיהומים ואינו חשוף להתפתחות בקטריות ולגורמי מחלות שונים וזאת תוך הקפדה על בקרת איכות ושמירת תקנים בינלאומיים כמו IS0 .
ניהול יבוא יצוא ?
התפקיד המרכזי של מנהל/ת יבוא יצוא הוא איתור לקוחות ושווקים חדשים לתוצרי החברה וניהול הקשר עם רשויות, עמילי מכס ולקוחות. כמו כן, טיפול ופיקוח על רישיונות יבוא -ייצוא. אחריות וניהול מו"מ עם ספקים, סוכנים ולקוחות שונים.וקביעת הסכמים. התנהלות מול לקוחות החברה לסגירת נושא המשלוחים.
קלדנות ?
הקלדת שיחות, מסמכים וכד'
בק אופיס ?
בק אופיס, ברוב החברות, הוא החלק המטפל במשימות קיום החברה עצמה. דוגמאות לכך יכולות להיות מחלקות טכנולוגיית המידע, הנהלת חשבונות ומשאבי אנוש. בבנקאות, משמעות המונח היא המקום שבו פועלות מערכות העיבוד המטפלות בניהול החשבונות, סליקה וכדומה.
ניהול תפעול לוגיסטי ?
מנהל תפעול לוגיסטי אחראי על מערך התפעול הלוגיסטי של הארגון. למעשה, הוא מנהל את כל הגורמים המעורבים בשרשרת האספקה ותהליכי התפעול – ספקים, קבלני משנה, עובדי המחלקה הלוגיסטית. מאפיין את תהליך הניהול הלוגיסטי, קובע לוחות זמנים, יעדים, תקציב, נהלי בטיחות בעבודה ומבצע בקרת איכות שוטפת, על מנת לוודא שהכל בפועל מתנהל על פי התוכנית. הוא זה שפותר בעיות וקונפליקטים, מנהל מו"מ עם ספקים על מנת להוזיל עלויות, מבצע תכניות הדרכה ויישום נהלים, מבצע מעקב שוטף וקידום של פרויקטים לוגיסטיים. בנוסף גם אמון על תהליכים ביורוקרטיים, יצירת וחתימה על הסכמים לשיתופי פעולה אסטרטגיים, מתן מענה מקצועי לעובדים וללקוחות וכן, התוויה והטמעה של מדיניות הניהול הלוגיסטי בחברה.
דפ"ר

אלו המבחנים שיכללו בתפקיד שבחרת, שנמשיך?

אנלוגיות מילוליות ? אנלוגיות מילוליות נחשבות לחלק משמעותי מהאינטליגנציה האנושית, הגיון אינדוקטיבי (יכולת הסקה ממקרה פרטי לכלל), והגיון יום-יומי, כמו גם מיכולת הלמידה, הבנה סביבתית ויכולת יצירת רעיונות חדשים.
זכרון - שמות ? זכרון שמות בודק את הזכרון המילולי המיידי ומרכיב את התכונה של זכרון בחיי היום-יום (זכרון בעולם האמיתי). זכרון זה הינו הזכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.
התאמת מחרוזות ? מבחן זה בודק את יכולתו של אדם לעבוד בצורה מדויקת וזריזה באיתור הבדלים בין גירויים פשוטים (אותיות ומספרים). מיומנות מסוג זו חשובה בעבודות מנהליות ופקידותיות מסוגים שונים, אולם, עבודה מדויקת נדרשת גם במשימות כגון תכנות, אקטואריה, ניהול מערכות מידע ועוד.
שליטה בשפה האנגלית ? אנגלית היא שפה חיונית בעולם העבודה בתחומים רבים. למעשה, מעטים התחומים בהם הבנת השפה האנגלית אינה נדרשת כלל. יחד עם זאת, הבנת אנגלית נדרשת ברמות שונות לעבודות שונות. יש כאלו שיצטרכו לדעת מילים בסיסיות ; יש כאלו שיידרשו ליכולות קריאה של חומרים בסיסיים; יש כאלו שיידרשו להבנה גבוהה של חומרים טכניים; ואחרים יידרשו ליכולות ביטוי מצוינות.
סדרות צורניות ? שייך לתחום מבחני הכישורים הצורניים. המטרה במבחן הינה לזהות פוטנציאל קוגניטיבי (אינטליגנציה) באופן בלתי תלוי בתרבות. אינטליגנציה כללית (g) קשורה ליכולת הפשטה והסקה לגבי יחסים וקשרים. בהתאם לכך, מבחן הסדרות הצורניות מכיל צורות גיאומטריות (רובן אוניברסאליות), כאשר כל פריט דורש הסקה של חוקים ויחסים בין צורות.
הבנה טכנית ? הבנה של עקרונות מכאניים-טכניים בסיסיים, מכונות פשוטות, כלים, וידע בסיסי בחשמל.
זכרון לטווח בינוני - רשימת מטלות ? זכרון שמות בודק את הזכרון המילולי המיידי ומרכיב את התכונה של זכרון בחיי היום-יום (זכרון בעולם האמיתי). זכרון זה הינו הזכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.
חומרה ומערכות הפעלה ? המבחן בוחן את הידע המקצועי בפתרון בעיות בתחום החומרה ומערכות הפעלה.
זכירת ספרות ? זיכרון ספרות בודק את הזיכרון המספרי המיידי ומרכיב את התכונה של זיכרון בחיי היום-יום (זיכרון בעולם האמיתי). זיכרון זה הינו הזיכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זיכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.
פתרון תקלות מחשב ? המבחן בוחן את הידע המקצועי בפתרון תקלות מחשב.
סדרות מספריות ? מבחן סדרות מספריות בוחן יכולת להסקה אינדוקטיבית ודדוקטיבית. יכולת ההסקה נחשבת למרכיב משמעותי באינטליגנציה האנושית כבר עשורים רבים. על מנת להפריד עד כמה שניתן, בין יכולת לביצוע פעולות חשבון מורכבות לבין יכולת להסקה מספרית, נעשה שימוש בארבע פעולות חשבון בלבד, כך שקושי הפריט נובע מהקושי להסיק על החוקיות.
תרגילי חשבון ? תרגילי חישוב המבוססים על ארבע פעולות החשבון הבסיסיות, בהם הנבחן נדרש לתת תשובה מדויקת או מקורבת לתשובה הנכונה לתרגיל המוצג.
רוטציות מנטליות ? היכולת לבצע רוטציה מנטלית היא חלק מהיכולות המרחביות, ועומדת בפני עצמה וכגורם נפרד מהיכולת לתפוס צורות. המבחן מחייב את הנבדק לדמיין סיבובים של הצורה המוצגת, ולכן נקרא רוטציות (סיבובים) מנטליות (בהשאלה: דמיון). כל התהליך מתבצע בחשיבה, ואין שימוש באלמנטים פיזיים (צורות ממשיות) על מנת לבצע את המטלה.
גמישות תפיסה חזותית ? מבחן צורה חבויה בודק את היכולת להפריד בין גירויים חזותיים, על מנת לאתר צורת מטרה נסתרת. מיומנות זו נדרשת בעבודות הדורשות חשיבה צורנית מורכבת, הבנה ותכנון מרחבי.
הבנת הוראות מילוליות ? מבחן הבנת הוראות מילוליות מיועד לבדוק את היכולת של הפרט להבין הוראות מילוליות הניתנות בכתב, וליישמן בצורה מתאימה. המבחן בוחן את היכולת להבין הוראות מורכבות, כלומר הוראות המורכבות ממספר שלבים של ביצוע, כאשר בין השלבים השונים ייתכן קשר (כגון סדר פעולות, תלות בין הפעולות, תנאי לקיום פעולה מסוימת) או שההוראות השונות מנותקות זו מזו ועומדות באופן עצמאי.
קריאת נתונים ? המבחן בודק את היכולת לקרוא נתונים המוצגים בצורה גרפית או טבלאית, ולהסיק מהן מסקנות.
הקלדה מהירה ? מבחן הקלדה מהירה בוחן את היכולת להקליד טקסט במהירות ותוך שמירה על רמה גבוהה של דיוק.
התאמת צורות ? המבחן הינו חלק ממבחני הדיוק והמהירות. במבחן נבדקת היכולת לעבודה מהירה ומדויקת במרחב, איתור סימנים ספציפיים ועבודה עם עכבר. מיומנויות אילו נדרשות בעבודות הדורשות דיוק חזותי, כגון קריאת שרטוטים, איתור מידע במסכים עמוסים וזריזות ביצועית כללית.

מבחן חינם 0₪

מבחן בתשלום 100₪

מעסיקים 30-78₪

למידע נוסף לחצו על המשבצת הרלוונטית . . .

טופס תשלום ומעבר לבחינה

התשלום בוצע, לחיצה על הכפתור [התחל בחינה] שבהמשך תכניס אותך לתחילת המבחן, בהצלחה!

אישיות

אישיות

שאלון האישיות שמקבל הנבחן בתשלום שימש את לוגיפס בשנים קודמות, הוא ניתן לנבחנים בתשלום לאחר שהוחלף בלקוחות החברה על ידי מבחנים מהדור החדש.

אישיות

לארגונים ניתנת האפשרות לבחור בין מבחן אישיותי קצר באורך כ 7 דקות בלבד, או מבחן אישיותי מלא שעשוי לקחת עד כחצי שעה

כישורים

מוגבל לרשימה נתונה

כישורים

המבחן בתשלום יאפשר לכם לתרגל את מרבית מבחני הכישורים שמקובל בתפקיד אותו בחרתם, אם ברצונכם לצפות ברשימת המבחנים שבתפקיד, תוכלו לחזור לאחור שלב אחד וללחוץ על [?] בתפקיד שמעניין אתכם.

כישורים

כל מבחני הכישורים במערכת שעברו הליכי תיקוף מחמירים ונמצאו כמתאימים, לאו דווקא "המקובלים" לתפקיד לפי הצורך, השפה ושיקול הדעת של הארגון.

אמינות

אמינות

אמינות

מבחן אמינות/יושרה תעסוקתית. למבחן ניתן להוסיף שאלון רקע + שאלון ברור.

פרופיל

פרופיל

פרופיל אחיד לתפקיד. הפרופיל משקף איזה שהוא ממוצע מקובל/סביר של מבחנים ואשר נהוג להכניס למבחן של הפקיד הנבחר. הפרופיל מאפשר לשקף לנבחן אחוזי התאמה לתפקיד שבחר. יש לקחת בחשבון כי יתכנו הבדלים משמעותיים בין המקובל והרצוי לתפקיד מחסנאי (לדוגמה) בארגון אחד לתפקיד בעל אותו שם בארגון אחר.

פרופיל

ארגונים יכולים להוסיף/להוריד ולשלב את כל סוגים המבחנים בכל תפקיד כרצונם והבנתם. אנחנו כמובן נעזור, נייעץ ונכוון אתכם כדי שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר. כמו כן, ארגונים אינם מוגבלים בסוג או כמות הפרופילים, הם יכולים להוסיף פרופילים ולשמור אותם כדי לבחון את המועמדים על פי הפרופיל הדרוש להם עבור כל תפקיד ותפקיד.

שרות

שרות

ברוב המקרים הנבחנים מסתדרים בעצמם ואין צורך בכך, ובכל זאת, במידה ותתקלו בבעיה, נשמח לעזור לכם ונעמוד לרשותכם במסגרת שעות העבודה המקובלות

שרות

לקוחות החברה נהנים משרות מקצועי של מנהלת תיק לקוח ופסיכולוגים, תמיכה זו חשובה במיוחד בהתחלה על מנת לכייל את הפרופיל/ים לרמה הנדרשת, כיול מקצועי של הפרופיל חיוני כדי להפיק את המירב מהאבחון, מצד אחד הבנה טובה של התפקיד והיכולת להבחין בין עיקר ותפל (מידע שנמצא בידי הלקוח ולעיתים נדרשת עזרה כדי להגיע לכך), וכן הבנה טובה של המערכת.
שני הדברים הללו חשובים ומצריכים שיתוף פעולה כדי להגיע לתוצאות טובות ומדוייקות ככל שניתן.
השרות כולל גם תמיכה בקריאה והבנת הדוחות של הנבחנים.
אנו עושים זאת לאורך כל שעות העבודה המקובלות במידת האפשר גם מעבר להן.
ארגונים שחולקים אתנו מידע באמצעות משובים יקבלו מאתנו דוחות תקופתיים וחתכים סטטיסטיים שיעזרו להם מאוד לשפר את הליכי הגיוס והמיון בארגון.

הנדסאים

אם ברצונכם להשתלב בתעשייה או בהייטק, מאמינים ביכולות ובכישורים שלכם אז כדי להתקדם תצטרכו גם תעודה והכשרה מתאימה
הנדסאי יכול להרוויח טוב ומהר יחסית, זה פתרון טוב למי שרוצה "יותר" אבל אינו יכול או רוצה להשקיע ארבע שנים בלימודים גבוהים שמובילים לתואר מהנדס.
במסלול של הנדסאים תקבלו אחרי שנתיים בלבד תעודת הסמכה של הנדסאי ותוכלו להשתלב בתעשייה כאשר לא מעט תפקידים יפתחו בפניכם ובכלל זה גם תפקידים בכירים, זה לגמרי תלוי בארגון.
ואם בעתיד תרצו להשתדרג ולהתקדם לתואר של מהנדס, העובדה שהתחלתם כהנדסאים וצברתם ניסיון בוודאי תעזור לכם.

פרסום, שיווק ומכירות

בעולם המתפתח כל מי שטוב בשווק ומכירות ימצא לעצמו משרה פנויה, הצורך באנשי שווק ומכירות פשוט עצום!
כולם רוצים למכור את המוצרים שלהם, לעיתים קרובות זה כל ההבדל בין חברה מצליחה לכושלת
זה אחד המקצועות שבהם הכישרון עולה על ההכשרה, אם "יש לך את זה", אז תשקלו זאת ברצינות.
זה לא אומר שאין מה ללמוד, יש המון מה ללמוד, אבל כשתגיעו לריאיון עבודה בנושא, יתעניינו יותר במה שעשית וברושם שתשאיר על המראיין.
אבל שימו לב, הציפיות גבוהות, יצפו מכם שתצליחו ותקדמו מכירות במקום שאחרים מצליחים בקושי אם בכלל, למי שטוב ואוהב את הנושא, אם דחיה לא "מייבשת" אותך, אז כן, בהחלט כדאי לשקול את זה.

ניהול עסקים ופיננסים

אם זה מעניין אותך, אם יש לך נטיה לעשות חישובים ולוח הכפל יושב לך בראש, אתה מתעניין בנושאים כספיים, בכלכלה, מבין אינטואיטיבית את מה שלאחרים צריך להסביר, טבלאות, גרפים ואחוזים לא מפחידים אותך, אז את כל היתר אפשר וכנראה שגם כדאי לך ללמוד.
אפשר לקחת את זה לכיוונים רבים ושונים, ביקוש היה ותמיד יהיה והשכר בהתאם.
כאן הכשרון ממש לא מספיק, אלו מקצועות שדורשים הכשרה וידע, בשל הביקוש, תמיד יהיה מקום להתחיל בו וככל שהניסיון שלך ילך ויגדל, כך גם הצעות השכר.

אמנות ועיצוב

נושא מורכב, מדובר במקצועת המתבססים על כשרון אבל כשרון ממש לא יספיק לך, אומנים רבים מתקשים להתפרנס, מדובר בתחרות קשה ושנים עד ששמך יהיה לפניך
אבל אם זו האהבה שלך, אז מה עוד צריך? צריך לשווק את האומנות שלך ורבים מהאומנים מקשים בכך, מרגישים שזה בדיוק ההיפך ממה שהם רוצים, ואוהבים.
אם זה לא מעניין אותכם וזה מה שאתם רוצים לעשות ולא מעניין אתכם המחיר, אז זה בסדר גמור!
אבל אם זה כן מטריד אותכם, לפחות תשקלו גם את העניין הפרקטי, אל תתעלמו ממנו, אתם תהיו חייבים ללמוד גם לשווק את עצמכם.

הנדסה ומדעים

הנדסה הינו תחום מגוון ומרתק, זה כמובן מצריך כישורים ויכולות במיוחוד מהתחום הריאלי אך לא רק, גם יצירתיות, יחסי אנוש וכריזמה יעזרו לך להתקדם לתפקידים שונים ומעניינים ובכלל זה תפקיד ניהול והובלה בחברות גדולות, בהמשך רשימה של תפקידי הנדסה שונים ומה מאפיין כל אחד ואחד, ניתן לומר שכאן ההשקעה בחלט משתלמת ומתגמלת, יש לזה ביקוש, שכר נאה ואפשרויות קידום רבות, גם ברמה המקצועית וגם בתחום הניהול וההובלה.
יש לך את דרישות הסף? תעשייה מעניינת אותך? בדפים הבאים תמצאו פירוט נוסף לפי התחום.

הייטק ומחשבים

היום זה נוגע כמעט בכל דבר, אין כמעט תחום או ענף שבו זה לא נדרש וחיוני, מכאן אפשר ללכת לכל מני כיוונים שונים לפי אהבתך וההזדמנויות שיקראו בפניך, הביקוש אדיר!
זה אחד המקצועות שבהם הפרנסה תהיה וודאית גם עשורים רבים קדימה ומי שטוב מתקדם בו ככל שהוא רק מוכן להשקיע, פשוט אין לזה סוף.
התחום כולל מגוון רחב של אפשרויות והשכר גבוה, הכישורים הריאליים נדרשים אבל הם לא בהכרח ליבת התפקיד אלא יותר חלק מההכשרה.
הביקוש כאמור עצום וככל הנראה שזה עוד ילך ויגדל בשנים הבאות, זה תחום שצומח במהירות עצומה ובכיוונים שונים, בהמשך רשימת מקצועות שמאפיינים את התחום.

אדמיניסטרציה ומשאבי אנוש

תחום זה מאגד בתוכו מקצועות כגון מנהלת לשכה, מזכירות, שירות לקוחות ומשאבי אנוש, לרוב לא מדובר על הכשרה ארוכה, ממושכת או ספציפית מצד אחד (למשל תואר ראשון והכשרה/קורס ייעודי למשאבי אנוש) ולעיתים קרובות זה פשוט עניין של נסיבות, מזכירה מוכשרת שנקלעה למקום הנכון בזמן הנכון עשויה לקבל הזדמנות.
רבים ובעיקר רבות מהעוסקים בתחום זה החלו בתפקיד זותר יחסית והתקדמו בזכות היכולות, ההתמדה והכישרון שהפגינו במקום העבודה.

רכש ולוגיסטיקה

לוגיסטיקה היא בעיקר ניהול של העברת מוצרים ממקום למקום וכך גם מקצועות מתחום המחסנאות, אפסנות ובכלל כל מה שקשור להספקה.
תחום זה נפוץ מאוד בארגונים גדולים כמו צבא ותעשייה. רכש הוא בעיקרו ריכוז של תהליכי תיעדוף של רכישה לארגון גדולים ובכלל זה מו"מ ושימוש בגודל הארגון כדי למטב את יכולתו להגיע לעסקה עדיפה.
כמו כן, מדובר על פעולות, הליכים ונהלים הנדרשים כדי למסד ולוודא שהכל נעשה לטובת הארגון והנהלים יש בהם כדי למנוע אפשרות של שחיתות ופיתויים שעלולים לחלחל להליכי רכישה בלתי מבוקרים.

תעשייה וניהול

תעשייה וניהול נלמדת הן לתואר ראשון (B.sc) וגם לתואר הנדסאי תעשייה וניהול
זהו תואר העוסק בתהליע הייצור והניהול בעולם התעשייה, יש בו ממשק גדול ומשמעותי לעולם המחשבים ומערכות המידע. מי שרוצה לנהל בעולם התעשייה, רואה בעצמו מנהל מחלקה, מנהל ייצור, מנהל מפעל יכול בהחלט לכוון לשם.
התפקיד מצריך במרבית המקרים גם עבודה עם אנשים ולהיות חלק ממקבלי ההחלטות בארגון.

ביוטכנולוגיה ומזון

ביוטכנולוגיה הוא תחום של מחקר ופיתוח יישומי, המנצל את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה, החקלאות והקוסמטיקה לרווחת האדם. הגדרתה של הביוטכנולוגיה היא שימוש בידע ביולוגי לפיתוח טכנולוגיות.

דפ"ר

דירוג פסיכוטכני ראשוני

תפקיד כללי - חינם

תפקיד כללי - חינם

אנלוגיות מילוליות

אנלוגיות מילוליות נחשבות לחלק משמעותי מהאינטליגנציה האנושית, הגיון אינדוקטיבי (יכולת הסקה ממקרה פרטי לכלל), והגיון יום-יומי, כמו גם מיכולת הלמידה, הבנה סביבתית ויכולת יצירת רעיונות חדשים. משך הבחינה: 6 דקות

זכרון - שמות

זכרון שמות בודק את הזכרון המילולי המיידי ומרכיב את התכונה של זכרון בחיי היום-יום (זכרון בעולם האמיתי). זכרון זה הינו הזכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות. משך הבחינה: 4 דקות

התאמת מחרוזות

מבחן זה בודק את יכולתו של אדם לעבוד בצורה מדויקת וזריזה באיתור הבדלים בין גירויים פשוטים (אותיות ומספרים). מיומנות מסוג זו חשובה בעבודות מנהליות ופקידותיות מסוגים שונים, אולם, עבודה מדויקת נדרשת גם במשימות כגון תכנות, אקטואריה, ניהול מערכות מידע ועוד. משך הבחינה: 4 דקות

שליטה בשפה האנגלית

אנגלית היא שפה חיונית בעולם העבודה בתחומים רבים. למעשה, מעטים התחומים בהם הבנת השפה האנגלית אינה נדרשת כלל. יחד עם זאת, הבנת אנגלית נדרשת ברמות שונות לעבודות שונות. יש כאלו שיצטרכו לדעת מילים בסיסיות ; יש כאלו שיידרשו ליכולות קריאה של חומרים בסיסיים; יש כאלו שיידרשו להבנה גבוהה של חומרים טכניים; ואחרים יידרשו ליכולות ביטוי מצוינות. משך הבחינה: 16 דקות

סדרות צורניות

שייך לתחום מבחני הכישורים הצורניים. המטרה במבחן הינה לזהות פוטנציאל קוגניטיבי (אינטליגנציה) באופן בלתי תלוי בתרבות. אינטליגנציה כללית (g) קשורה ליכולת הפשטה והסקה לגבי יחסים וקשרים. בהתאם לכך, מבחן הסדרות הצורניות מכיל צורות גיאומטריות (רובן אוניברסאליות), כאשר כל פריט דורש הסקה של חוקים ויחסים בין צורות. משך הבחינה: 13 דקות

הבנה טכנית

הבנה של עקרונות מכאניים-טכניים בסיסיים, מכונות פשוטות, כלים, וידע בסיסי בחשמל. משך הבחינה: 7 דקות

זכרון לטווח בינוני - רשימת מטלות

זכרון שמות בודק את הזכרון המילולי המיידי ומרכיב את התכונה של זכרון בחיי היום-יום (זכרון בעולם האמיתי). זכרון זה הינו הזכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות.

חומרה ומערכות הפעלה

המבחן בוחן את הידע המקצועי בפתרון בעיות בתחום החומרה ומערכות הפעלה. משך הבחינה: 15 דקות

זכירת ספרות

זיכרון ספרות בודק את הזיכרון המספרי המיידי ומרכיב את התכונה של זיכרון בחיי היום-יום (זיכרון בעולם האמיתי). זיכרון זה הינו הזיכרון בו אנו משתמשים בחיי היום-יום שלנו. זיכרון נחשב לאחד ממרכיבי האינטליגנציה האנושית, מכיוון שהוא אחד הכלים שיש לנו על מנת להשיג מטרות. משך הבחינה: 10 דקות

פתרון תקלות מחשב

המבחן בוחן את הידע המקצועי בפתרון תקלות מחשב. משך הבחינה: 10 דקות

סדרות מספריות

מבחן סדרות מספריות בוחן יכולת להסקה אינדוקטיבית ודדוקטיבית. יכולת ההסקה נחשבת למרכיב משמעותי באינטליגנציה האנושית כבר עשורים רבים. על מנת להפריד עד כמה שניתן, בין יכולת לביצוע פעולות חשבון מורכבות לבין יכולת להסקה מספרית, נעשה שימוש בארבע פעולות חשבון בלבד, כך שקושי הפריט נובע מהקושי להסיק על החוקיות. משך הבחינה: 9 דקות

תרגילי חשבון

תרגילי חישוב המבוססים על ארבע פעולות החשבון הבסיסיות, בהם הנבחן נדרש לתת תשובה מדויקת או מקורבת לתשובה הנכונה לתרגיל המוצג. משך הבחינה: 8 דקות

רוטציות מנטליות

היכולת לבצע רוטציה מנטלית היא חלק מהיכולות המרחביות, ועומדת בפני עצמה וכגורם נפרד מהיכולת לתפוס צורות. המבחן מחייב את הנבדק לדמיין סיבובים של הצורה המוצגת, ולכן נקרא רוטציות (סיבובים) מנטליות (בהשאלה: דמיון). כל התהליך מתבצע בחשיבה, ואין שימוש באלמנטים פיזיים (צורות ממשיות) על מנת לבצע את המטלה. משך הבחינה: 6 דקות

גמישות תפיסה חזותית

מבחן צורה חבויה בודק את היכולת להפריד בין גירויים חזותיים, על מנת לאתר צורת מטרה נסתרת. מיומנות זו נדרשת בעבודות הדורשות חשיבה צורנית מורכבת, הבנה ותכנון מרחבי. משך הבחינה: 15 דקות

הבנת הוראות מילוליות

מבחן הבנת הוראות מילוליות מיועד לבדוק את היכולת של הפרט להבין הוראות מילוליות הניתנות בכתב, וליישמן בצורה מתאימה. המבחן בוחן את היכולת להבין הוראות מורכבות, כלומר הוראות המורכבות ממספר שלבים של ביצוע, כאשר בין השלבים השונים ייתכן קשר (כגון סדר פעולות, תלות בין הפעולות, תנאי לקיום פעולה מסוימת) או שההוראות השונות מנותקות זו מזו ועומדות באופן עצמאי. משך הבחינה: 12 דקות

קריאת נתונים

המבחן בודק את היכולת לקרוא נתונים המוצגים בצורה גרפית או טבלאית, ולהסיק מהן מסקנות. משך הבחינה: 18 דקות

הקלדה מהירה

מבחן הקלדה מהירה בוחן את היכולת להקליד טקסט במהירות ותוך שמירה על רמה גבוהה של דיוק. משך הבחינה: 8 דקות

התאמת צורות

המבחן הינו חלק ממבחני הדיוק והמהירות. במבחן נבדקת היכולת לעבודה מהירה ומדויקת במרחב, איתור סימנים ספציפיים ועבודה עם עכבר. מיומנויות אילו נדרשות בעבודות הדורשות דיוק חזותי, כגון קריאת שרטוטים, איתור מידע במסכים עמוסים וזריזות ביצועית כללית. משך הבחינה: 4 דקות

הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון

הנדסאי כימיה, תרופות ומזון

הנדסאי מכונות

הנדסאי מכשור ובקרה

מנהל שיווק

מנהל מכירות

קופירייטר

מנהל/ת חשבונות

כלכלן

חשב שכר

אדריכל

אדריכל

גרפיקאי / מעצב גרפי

מנהל משאבי אנוש

אדמיניסטרציה ומשרד

תפקיד כללי - חינם

שיווק דיגיטלי

מחסנאי/ת

מבקר/ת איכות

חשמלאי מוסמך

שרטט/ת

שרטט/ת

מכשירן/ית

תיעוד הנדסי

טכנאי PC

ניהול מכירות

מלקט/ת

שרות לקוחות

תפ"י

תמחירן/ית

תמחירן/ית

סוכני שטח

טלמרקטינג

פלנר/ית

ממונה בטיחות

אולם ייצור

קניין/ית

לבורנט/ית

טכנולוג/ית מזון

ניהול יבוא יצוא

קלדנות

בק אופיס

ניהול תפעול לוגיסטי

דפ"ר