חפש באתר חיפוש באתר לוגיפס
LinkedIn Facebook WhatsApp
כישורים אישיות אמינות
לקוחות לקוחות ממליצים מבחני מיון יתרונות המערכת תוצאות הבחינה שאלות נפוצות מחירון
תרגול פסיכוטכני בחינם תרגול לפי מקצוע דוגמאות למבחנים משוב המועמדים
שאלון נטיות חינם ייעוץ תעסוקתי הכוונה לחיילים משוחררים הכוונה ללימודים הכוונה תעסוקתית מידע ליועץ/ת שאלות נפוצות תוצאות הכוונה מקצועית

קיצור של 50% מזמן הגיוס של עובדים חדשים בעת קורונה

תוכן עניינים

נגיף הקורונה, או בשמו הרשמי, 19 - COVID, משפיע על כל תחומי חיינו..., מלחבק את האנשים שאנו אוהבים, לחגוג איתם חתונות, מופעי-תרבות וכמובן התנהלות במקום העבודה. בין אם זה עובדים הנדרשים בבידוד, או עובדים הנדרשים להיות בבית עם ילדיהם. עולה וצף צורך בהערכות מחודשת של דרך העבודה, בה התנהלנו עד כה. 


ישנם תהליכי שינוי בצורת העבודה כיום. עסקים שנסגרים, אחוז המובטלים העולה, הצורך בשמירה על מרחק ומספר אנשים מצומצם בחדר. החברות שלא ביטלו את גיוסי העובדים, מאטות את תהליכי הגיוס והקבלה. חלקן עוברות לנהל את הראיונות דרך אפליקציות וידאו כגון Zoom ו- Microsoft Teams או בטלפון, בלוגיפס למשל ארגונים יכולים לבחור שהנבחנים יצולמו במהלך הבחינה ויש שאפילו מי שלא רואים את עובדיהם החדשים המושמים לתפקיד חדש.  


מנכ"ל חברת EATON, המעסיקה בישראל כ35.000 עובדים, אופיר גורן, אומר בראיון לכלכליסט - "כרגע לאור האווירה, אנו עוצרים גיוסים חדשים עד שיתבהרו העניינים". בחברות הייטק אחרות לא בוטל תהליך הגיוס, אם כי, כן הואט, עקב הערכות מחדש, ומראיינים הנמצאים בבידוד. 


השינוי התפיסתי

אם חושבים על המצב לעומק, אפילו הכישורים הנדרשים מהעובד משתנים, ומקבלים תפנית טכנולוגית. העובדים כיום צריכים לדעת להשתמש במגוון אפליקציות ותוכנות, כמו גם שיהיו בעלי יכולת משמעת עצמית להגעה ליעדים, גם כשהם מחוץ למשרד ולמסגרת הארגון. שינויים אלו יוצרים בעיה חדשה למעסיקים- איך הם יוכלו להכיר אנשים לעומק, ולסמוך עליהם שיבצעו את תפקידם על הצד הטוב ביותר, וכל זאת מבלי לראותם? 


נראה כי הארגונים יאלצו לשנות את הדרך בה הם מקבלים אנשים לעבודה. במקום קרבה למקום העבודה, יהיה עליהם לבחון רמת מוטיבציה פנימית, ומדדי יושר. בחברת בזק אונליין, החלו בתהליך גיוס וקליטה מרחוק. מושיק בר-און, סמנכ"ל חטיבת בריאות ופיננסיים בחברה מספר, "יש לנו מוקדים שבהם תהליך הגיוס מתבצע מרחוק ללא שום מעורבות פרונטלית". בתהליך המועמד נדרש לראיון טלפוני ובנוסף מתבקש לשלוח סרטונים קצרים שבהם הוא מספר על עצמו ומתייחס לסוגיות של רקע תעסוקתי, ציפיות שכר ועוד.  


חסכון בזמן ובמשאבים

החדשות הטובות הן כי קבלת עובדים בצורה דיגיטלית יותר חסכונית בזמן ומשאבים. רוני בלנקלדר, מנכ"ל אמריקן לייזר, מספר כי החברה החליטה לעבור לגיוס וקליטה מרחוק לכלל הגיוסים בסניפים. "גילינו שמשך הזמן שלוקח לנו לגייס מועמד למשרה מסוימת התקצר בלמעלה מ50%". המודל החדש של החברה כולל ראיון עבודה המתבצע בשיחת וידאו, וממשיך דרך מבחן אמינות ותהליך קליטה שמתבצעים בסניף הקרוב למקום מגוריו של המרואיין, על מנת להקל על ההגעה ולמנוע שימוש בתחבורה ציבורית, בעקבות חששות בריאותיים. 


ועדיין, אנו לא יודעים כמה זמן תימשך הקורונה, וההגבלות על התחבורה וההתנהלות במרחב הציבורי. מסיבה זו ואחרות, עולה הצורך להעביר גם את מבחני האמינות ואפילו זיהוי תכונות אישיות לביצוע בצורה דיגיטלית מהבית. 


ההתנהלות מהבית, כולל מבחני אישיות ואמינות, המותאמת לתפקיד הספציפי הנדרש של החברה תאפשר צעד נוסף להקלה הן על המועמד והן על המראיין, המקבל תמונה כוללת ומגוונת יותר של המועמד שהוא עומד לדבר אתו בטלפון או וידאו. המועמד, מצידו לא יצטרך לצאת ולחשוש שמא יהיה בחדר בו היה חולה מאומת, או נחשף שלא לצורך בעת ההגעה לסניף בו יערך המבחן.  


היתרונות בגיוס מרחוק

היתרונות בגיוס מרחוק הם התחשבות בזמנים, והעברת תהליך הקבלה לעבודה במקום מוכר ונוח.  המועמד מצליח להעביר יותר ממי שהוא. כמובן שיש גם חסרונות. לא תמיד הסביבה היא מספיק שקטה על מנת לעבור בה ראיון, ובצורה דיגיטלית לא תמיד ניתן "להרגיש" את המועמד עד הסוף. אולם, היתרונות עולים על החסרונות ובמציאות החדשה בה אנו נמצאים, יש חשיבות עליונה להסתגלות והתקדמות הלאה. 


חברת "לוגיפס – אבחון פסיכוטכני אונליין" מובילה כיום את המגמה הכללית של בחינה מהבית וניידים. המערכת כוללת מבחן אמינות, מבחני אישיות וכישורים לפי התפקיד, היא נותנת למזמין הבחינה תמונה כוללת, מקצועית ומתוקפת של כישורי ואישיות המועמד. אין ספק כי במציאות המשתנה לנגד עינינו לוגיפס היא הדבר הנכון בזמן הנכון.   


לוגיפס - יתרונות המערכת. https://logipass.net/yitronot

מאת דניאל דנינו.


מקורות-

מנלה, מ. (22.06.20) "ראיונות עבודה מרחוק קיצרו את זמן הגיוס בלמעלה מ50%. נמשיך בכך גם בשגרה".
כלכליסט. https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3835119,00.html


מנלה, מ. (08.03.20) מראיונות בוידאו, דרך ביטול פגישות ועד הקפאת גיוסים- עבודה בישראל בצל הקורונה.
כלכליסט. https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3799476,00.html

נשמח לשמוע מה דעתך!

אתר זה מציע אפשרות לשימוש ברכיב נגישות. באפשרותך לבטל אפשרות זו.

בחר לכמה זמן יוסתר הכפתור: